خجسته
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

مواجهه با فرهنگ

لازم به ذکر است که میان کسب و کار ما و  صنعت بازاریابی و تبلیغات،  ارتباطی اساسی وجود دارد. و این صنعت نیز همیشه با عواملی از قبیل اطلاعات، سرگرمی، سیاست، تکنولوژی، جامعه و فرهنگ همگرا میشود. چهار فاکتور آخر با آغاز سده ۲۱ میلادی بیشتر قوت گرفته اند. تاثیرات جانبی این عوامل بر نحوه بازاریابی وتبلیغات و همچنین توانایی شرکت ها در کسب حداکثر درآمد بسیار تاثیر گذار بوده است. بسیاری از دارندگان مشاغل نمیدانند که باید این کار را از کجا آغاز کنند و در کشف این نقطه مستغرق و درمانده میشوند. بنابراین تصمیم دارم این جواب را با شما در میان بگذارم. همه چیز از واژه “فرهنگ“ آغاز میشود.

در حوزه صنعت،  اعتبار و ارزش واژه فرهنگ به همان اندازه واژه برند است. هر دو کلمه کلماتی جامع هستند و اغلب با لغات و اصطلاحاتی همراه میشوند که توسط آنها توصیف میشوند.( برای مثال لوگو در کنار برند و یا عادات در کنار فرهنگ). این نوع استفاده از همنشینی ها مانع از انجام بهترین اقدام ممکن میشود چراکه برای برقراری موثرترین ارتباط با مشتریان فاکتور اصلی  شفافیت است. از آنجا که ”جزئیات قابل کنترل” و “برقراری ارتباط“ عواملی داخلی محسوب میشوند میتوانند بهترین نقطه برای آغاز پرورش فعالیت های بازاریابی و تبلیغات باشند.

یکی از اصلی ترین فاکتور های فرهنگی، فراهم سازی راحتی و سادگی خدمات است. بسیاری از شرکت های کوچک و بزرگ امکانات لازم را برای ساده تر کردن یک روز کاری برای کارمندان خود فراهم میکنند. این امکانات ممکن است شامل تنقلات، وعده های غذایی، نوشیدنی ها، وسایل ورزشی مثل میز پینگ و یا کنسول های بازی باشد. لازم به ذکر است که هر کدام از این افزودنی ها به همراه مدیریت صحیح آن میتواند اقدامی فوق العاده برای بهبود وضعیت محیط کاری باشد.

پیشنهاد میکنم این مطلب را هم بخوانید  آنچه باید از مشاوره دیجیتال مارکتینگ بدانید

با این حال محدود شدن تعریف فرهنگ یک شرکت به وسایل رفاهی مذکور و توقف آن در این مرحله میتواند کیفیت خدمات را به حاشیه بکشاند. فرهنگ واقعی در حوزه کسب و کار، بسیار فراتر از فراهم سازی راحتی و آسایش کارمندان است. برای استفاده از فاکتور های فرهنگی جهت پرورش و بهبود وضعیت شرکت خود بهتر است که تمام جنبه های فردی و گروهی مجموعه را در نظر بگیرید. شناسایی و کشف راه هایی برای توسعه فرهنگ شرکت خود مزیتی است که میتواند برای تمامی کسب و کار ها مفید باشد. با این وجود این تنها یکی از فاکتور هایی است که میتواند در این راه به شما کمک کند. توجه به راحتی و سادگی خدمات ستون های مناسبی برای ایجاد فرهنگ یک شرکت هستند. هفته آینده با معرفی اصولی دیگر برای پرورش فرهنگ و برند شرکت شما باز خواهیم گشت.

(استفاده از واژه فرهنگ در متن ترجمه شده به معنای دیدگاهی است که یک شرکت برای کارمندان و مشتریان خود به وجود می آورد. در واقع انعکاسی است از رفتار های آن برای عموم.)

منبع:https://www.personalbrandingblog.com/corporate-cultural-responsibility/

کسب و کار آنلاین دارید؟ نیاز به مشاوره دارید؟

پس همین الان با من تماس بگیرید تا با هم قدم های مثبتی برای پیشرفت کسب و کارتان برداریم

درخواست مشاوره

مقالات مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهی وجود ندارد