محتوای مقاله ی تمامی آنچه باید در مورد دیجیتال برندینگ بدانید
جهت مطالعه این مقاله نیاز به 5 دقیقه دارید

در این بخش از مقالات سایت می خواهم به مبحث دیجیتال برندینگ بپردازم. در این مقاله سعی می کنم نمای کلی از دیجیتال برندینگ ارائه دهم و در آینده هر بخش را مجزا و کامل تر توضیح دهم. این مقاله به صورت اجمالی در مورد تمامی آنچه باید در مورد دیجیتال برندینگ بدانید می باشد.

معنای واقعی دیجیتال برندینگ چیست؟

یک دیدگاه سنتی درباره برند این است که برند عبارت است از:

“نام، عبارت، طراحی، نماد، یا هر ویژگی دیگری که کالا و خدمات یک فروشنده را با بقیه فروشندگان متمایز می‌کند” 

در واقع کلمه برند از کلمه قدیمی اسکاندیناوی brandr، به معنی “سوختن” گرفته شده‌است و در اشاره به علامت‌گذاری گاو به وسیله سوزاندن نام صاحب آن به آن‌ها استفاده شده‌است. 

این ایده از مارک تجاری در طول سالها توسعه یافته است تا مجموعه ای گسترده تر از ملاحظات را در نظر بگیرد.. همچنین این ایده از هویت بصری نیز ممکن است افکار، احساسات، ادراکات، تجربیات، باورها، نگرش‌ها، نگرش‌ها و غیره را که با برند همراه هستند در نظر بگیریم. این مجموعه ملاحظات تصویر برند ما را می‌سازد، و همچنین ممکن است در مورد تجربه ما از برند به عنوان تجربه نشان تجاری ما صحبت کند. بهترین راه برای فکر کردن به آن، به نظر من این است که برند شخصیت یک چیزی است.

چگونه دیجیتال، دنیای برند را تغییر داد

اگر تنها می‌توانید احساسی به شخصیت فرد داشته باشید که توسط آن‌ها به شما گفته می‌شود، ما ممکن است با درک بسیار کمی از آن‌ها سر و کار داشته باشیم. ما همچنین ممکن است در اعتقاد به شخصیت ساخته شده مشکل داشته باشیم و ممکن است شروع کنیم به پرسیدن انگیزه های آنچه آنها درباره خودشان به ما می گویند. این دقیقا همان وضعیت علامت تجاری است که از کانال‌های پخش مانند تلویزیون استفاده می‌کند. شخصیت ساخته‌ می شود و سپس به ما گفته می‌شود که شخصیت چه چیزی است. ما برای بحث کردن، تعامل داشتن و واقعا درک شخصیت واقعی، از این منظر ، هیچ نگرش و حسی نداریم. ما نمی توانیم شخصیت واقعی برند را مورد بحث و گفتگو قرار دهیم و با آنها وارد تعامل شویم. حال میخواهد این شخصیت یک شخص حقیقی یا پرسونال برند باشد یا شخصیت حقوقی ( کسب و کار ).

با این حال رسانه‌های دیجیتال اکنون به این معنی هستند، که این مکالمه دیگر یک طرفه نیست. من می‌توانم  به چالش بکشم، سوال بپرسم و تصویری واقعی‌تر از برند را ایجاد کنم. من می‌توانم از درون یک برند ساخته شده ببینم و شروع کنم به دیدن اینکه واقعا آن برند چه چیزی هست. این می‌تواند یک چیز ترسناک برای بسیاری از برندهای سنتی باشد. همچنین می‌تواند یک فرصت بزرگ و رشد و تعالی برای آنها باشد. زیرا کسب و کارهای سنتی خیلی از زیرساخت ها مانند مشتری وفادار، محصول به بلوغ رسیده، گردش مالی و … را دارند.

تعریف دیجیتال برندینگ

هدف دیجیتال برندینگ لزوما افزایش فروش نیست، بلکه دیجیتال برندینگ به دنبال افزایش آگاهی، تصویر و سبک برند است؛

کارهایی که در بلند مدت باعث افزایش وفاداری مشتری ‌می‌شود. دیجیتال برندینگ تکنیک مدیریت برند است که از برندینگ اینترنت و دیجیتال مارکتینگ برای رشد برند استفاده ‌می‌کند. در واقع، کسب و کارها با بازاریابی آنلاین، برندشان را در بسترهای مختلف دیجیتال توسعه می‌دهند. یک برند بدون حضور در فضای دیجیتال، مانند خودرویی بدون لاستیک است. گرچه روش‌های قدیمی برندینگ هنوز کاملا از بین نرفته‌اند، اما کسب‌وکارهای امروزی به ابزارهای متنوعی از برندینگ دیجیتال احتیاج دارند تا خود را فضای واقعی تثبیت کنند. برخلاف دیجیتال مارکتینگ، دیجیتال برندینگ به معنای خلق ارتباط بین مصرف‌کننده و محصولات یا سرویس‌هایی است که تحویل داده می‌شوند. بنابراین با ابزارهای دیجیتال برندینگ، برند شما در دنیای واقعی شناخته ‌می‌شود. اهمیت دیجیتال برندینگ به ارتباط موثر ارزش شما به مشتری مربوط ‌می‌شود. دیجیتال برندینگ به مشتری‌های بالقوه شما فکر ‌می‌کند. به کمک برندسازی دیجیتال، می‌توانید خودتان را به مشتری‌های بالقوه معرفی کنید و وجه تمایز خودتان را به آنها بگویید.

دیجیتال برندینگ شامل چه چیزهایی می شود؟

با جستجو در اینترنت تعارف و اجزا مختلفی روبرو خواهید شد که حدود ۴۰ درصد از خدمات به صورت مشترک در تمامی آنها مشاهده خواهید کرد. ما نیز در اینجا به مباحثی اشاره می کنیم که در اکثر آنها مشترک بوده اند و برای شما به عنوان مخاطب عام، قابل لمس تر هستند. اگر نیاز به مشاوره دیجیتال برندینگ دارید می توانید با من تماس بگیرید و یا به این صفحه مراجعه نمایید.

الف : وب سایت

داشتن یک وب سایت در دنیای امروز نه یک نیاز بلکه یک اصل است

امروزه مردم بجای دفترچه تلفن از اینترنت استفاده می کنند. این یک واقعیت انکار ناپذیر است که امروزه مردم بیشترین و مهم ترین اطلاعات مورد نیاز خود را از اینترنت می یابند. مشتریان بالقوه از گوشی های موبایل و جستجو در اینترنت تصمیم می گیرند که نزد کدام پزشک یا کلینیک بروند ، از خدمات کدام شرکت خدماتی استفاده کنند و کالای مورد نظر خود را از کجا وچگونه تهیه کنند. طبق تمام اصول و روش های بازاریابی، نادیده گرفتن چنین پتانسیل عظیمی بسیار اشتباه خواهد بود.

ب : شبکه های اجتماعی

ما نیز مانند اجدادمان ، در دنیای دیجیتال نیز اجتماعی هستیم

نحوه ارتباطات کنونی با نحوه تعاملات در گذشته فرق کرده است. در قرن حاضر، شبکه‌ های اجتماعی یکی از ارکان اصلی ارتباطات به شمار می ‌روند. کسب ‌و کارهای مختلف می‌ توانند از تأثیرپذیری شبکه‌ های اجتماعی برای ارتقای کار خود کمک بگیرند. یکی از ابزارهای مهم در موفقیت کسب‌ و‌ کارهای اینترنتی، شبکه های اجتماعی است و یکی از روش‌ های قوی و موثر در بازاریابی، بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی است. اگر بدون برنامه ‌ریزی و تعیین اهداف شروع به انتشار مطلب در این شبکه‌ ها کنید، ممکن است، باعث ایجاد اثری منفی بر کسب ‌و کار خود شوید. شما برای دیده شدن بیشتر و در دسترس مخاطب بودن، به تولید برای شبکه های اجتماعی و همچنین انتشار صحیح آن( استراتژی ) نیاز دارید

پ : سئو

دوستی با موتور جستجو یعنی مخاطب بیشتر

اکثر کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا میکنند. از این‌رو ،سئو مناسب، کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتر است. علاوه براین موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار میدهند که آنها بدنبالش هستند، به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت و این امر نشان میدهد که ارزش سئو چیست و چرا باید به آن توجه کرد. مفهوم سئو فقط مربوط به موتورهای جستجو نیست بلکه مناسب سازی سایت برای بازدیدکنندگان نیز از فاکتورهای اصلی آن میباشد. بطوریکه در چند سال اخیر سیاست‌های گوگل با انتظارات بازدیدکنندگان از سایت‌ها همسو شده است. الگوریتم های جدید تلاش میکنند تا رفتار کاربران هنگام جستجو را آنالیز کرده و متناسب با همان رتبه بندی نتایج را بهینه کنند. هر زمان کاربر عبارتی را در گوگل جستجو میکند و یک یا چند نتیجه موجود در پیشنهادات گوگل را انتخاب خواهد کرد. گوگل به انتخاب کاربران توجه زیادی خواهد کرد. بعنوان مثال اگر یک سایت در رتبه پایینی از نتایج گوگل باشد ولی کاربران زیادی بر روی آن کلیک کنند گوگل جایگاه این سایت را بهبود خواهد داد.

ت : محتوا و بازاریابی محتوا

تنها راه فهمیدن کسب و کار، انتقال هویت از راه محتوا است

به نظر شما جز محتوا، مخاطب چطور می تواند در دنیای دیجیتال شما و کسب و کارتان را درک کند؟ به نظر می رسد پاسخی جز محتوا نداشته باشیم. محتوا می تواند از جنس متن، عکس، صدا ، تصویر و یا اینفوگرافیک باشد. مهمترین مسئله در محتوا ، همخوانی آن با هویت برند شما از یک طرف و از سویی دیگر، مورد پسند واقع شدن مخاطب است. پس هر محتوایی را نمی توان به مخاطب ارائه داد و باید خیلی دقیق و بر اساس یک استراتژی صحیح این کار صورت پذیرد. اما از سویی دیگر برای مخاطبی که هنوز شما را نمی شناسد باید چه کرد؟ چگونه می توانیم هویت دیجیتال را به مخاطبان دیگر انتقال دهیم؟ تنها با بازاریابی محتواست که می توانیم کاربران جدید به سمت برند شما هدایت کنیم تا آنها نیز به مخاطبین بالفعل تبدیل شوند .

ث : کمپین تبلیغاتی دیجیتال

انتخاب ، برنامه ریزی و اجرای دیده شدن کسب و کارتان

بسیاری از کسب و کارها، یک تبلیغ را در اینجا و یک آگهی را در جای دیگر قرار می ‌دهند، یک وب سایت یا یک صفحه اینستاگرام برای خود ایجاد می ‌کنند و خلاصه برای معرفی خود به هر دری از تبلیغات می‌ زنند اما متاسفانه این رویکرد مانند ماهیگیری در زمین‌ خشک است. شما می ‌توانید به اندازه دلخواه خود در هر جایی که خواستید حضور داشته باشید، اما باید دقت کنید که کجا و چه برنامه‌‌ای برای شما و کسب‌ و کارتان کارساز و موثر است. در واقع باید از یک روش قاعده مند برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی موفق بهره ببرید. یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال موفق باید با برنامه‌ریزی دقیق انجام شود تا متناسب با اجزای دیجیتال برندینگ ، به صورت یکپارچه به مخاطب، هویتی درست از برند شما را در دنیای دیجیتال انتقال دهد.

اگه از این مطلب خوشت اومد میتونی توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.