محتوای مقاله ی مشاوره طراحی سایت از چرا تا نیاز
جهت مطالعه این مقاله نیاز به 6 دقیقه دارید

مشاوره طراحی سایت یک اقدام مقدماتی در مسیر خلق یک سایت کامل و پر بازدید می باشد. مشاوره طراحی سایت می تواند به خوبی یک سایت معمولی را به یک سایت پر بازدید تبدیل نماید.

مشاوره طراحی سایت از چرا تا نیاز

شما وب‌ سایتی را راه اندازی نکرده اید تا محض تفریح و یا وقت پرکنی زمان گرانبهای خود را در آن تلف نمایید. قطعا سایتی که شما دارید و تحت مدیریت شما اداره می شود، با هدفی که دنبال می کنید، فعالیتش را ادامه می دهد. اما اگر این سایت نتواند آن هدف نهایی شما را محقق نماید چه‌ طور؟ آیا باز هم گرداندن آن برای شما حیاتی و جذاب خواهد بود؟ اگر فکر می کنید که باید یک سایت پویا و پر بازدید داشته باشید و ندارید، احتمالاً با یک مشاوره طراحی سایت بتوانید به هدف مورد نظر خود دست یابید.

به این نکته توجه داشته باشید که کسب و کار در فضای اینترنت مانند گرداندن یک فروشگاه ساده خواهد بود. مشتری ها به سمت فروشگاه هایی می روند که در عین زیبایی و چشم نواز بودن، منظم، مرتب و کامل باشند. مشتری ها از فروشگاه هایی که در آن سردرگم می ‌شوند، گریزانند. ما در مشاوره آی تی با بیان همین مثال ساده است که می توانیم اهمیت یک وب سایت منظم، مرتب و روان را برای دست یابی به موفقیت در فضای مجازی مطرح نماییم. اگر می خواهید همراه با یک وب سایت اینترنتی در فضای مجازی دست به فعالیتی اقتصادی ببرید، باید بدانید که آن وب سایت در فضای اینترنت، نمای کاملی است از هویت معنوی شما در فضای مجازی است . فضایی به جهت کسب و کار و ایجاد درآمد در دنیای اینترنت در موازات کسب و کار احتمالی شما در دنیای حقیقی.

وقتی که شما در دنیای حقیقی در مسیر ایجاد یک کسب و کار سنتی خود را بی نیاز از کسب مشاوره نمی بینید، تا آنجا که بار ها و بار ها راهنمایی و مشاوره ی افراد باتجربه تر را الگوی رفتاری خود در فضا های واقعی کسب و کار می نمایید، در کسب و کار های اینترنتی نیز بی نیاز از مشاوره طراحی سایت نخواهید بود. مضاف بر این که فضای اینترنت یک فضای جدید محسوب شده و کمتر کسی را پیدا خواهید کرد که مدعی کسب تجارب بسیار در باب کسب و کار های اینترنتی باشد. مشاوره آی تی در واقع همان نیاز جدی فعالان در فضای کسب و کار های مجازی می باشد.

این خلاء موجود در کسب راهنمایی ‌های مطلوب و تاثیرگذار برای کسانی که می خواهند در فضای اینترنت به کسب درامد بپردازند، باعث شده است تا یکی شرکت هایی به وجود آیند که با تکیه بر مهارت ها و تجارب خود در فضای اینترنت به راهنمایی افراد تازه وارد در این فضا بپردازند. مشاوره طراحی سایت هم از جمله مشاوره های امروز کسب و کار های اینترنتی می باشد.
مشاوره طراحی سایت در واقع به دنبال ایجاد ویترینی جذاب و هدفمند با ویژگی های روان و ساده بودن برای کسب و کار ها در فضای اینترنت می باشد.

یک سایت به خوبی می تواند پاسخگوی تمامی نیاز های تبلیغی، معرفی و آشنایی یک کسب و کار در فضای مجازی را بر آورده نماید. یک سایت خوب یعنی یک کسب و کار خوب. یک سایت هدفمند و برنامه ریزی شده یعنی داشتن یک کسب و کار آینده دار که هر روز بر کاربران آن افزوده خواهد شد. مشاوره طراحی سایت به دنبال ایجاد همین سایت های کارآمد می باشد.

مشاوره طراحی سایت یک امر تخصصی در تحلیل رفتار کاربران

آموزش به جهت طراحی سایت چندان فرایند پیچیده ‌ای نیست. یک سری نرم افزار تقریبا سر راست و اندکی برنامه ‌نویسی. خب، هر کسی می تواند به آسانی از پس فراگیری این مهارت برآید. اما به صرف کسب مهارت در برنامه نویسی و فراگیری برخی نرم افزار های عمومی در طراحی سایت، آیا یک طراح سایت حرفه ای متولد شده است؟

متاسفانه در فضای اینترنت، بسیاری هستند که با ادعای طراحی سایت، اقدام به جذب افرادی می کنند که بدون آگاهی های لازم زمان و سرمایه ی خود را در اختیار آنها می گذارند. طراحی سایت باید همراه با مشاوره طراحی سایت باشد. مشاوره ای که در آن طراح با در نظر گرفتن نوع فعالیت، تحلیل رفتار مخاطبان احتمالی، شناسایی نوع مخاطب و بررسی کامل توانمندی ها و امکانات قابل به ارائه در سایت، اقدام به طراحی سایت خواهد نمود.

بسیاری از طراحان سایت، گویی درک درستی از تفاوت ساختار سایت ها با توجه به تفاوت در فضا های کسب و کاری ندارند. و بدون در نظر گرفتن این تفاوت ها است که با یک روش و یا در یک فرمول ثابت و از پیش تعریف شده اقدام به راه اندازی سایت می نمایند. و چون این اقدام بسیار سریع و فوری صورت می گیرد، همراه با تبلیغ طراحی سایت در زمان کم، گویی می‌ خواهند اعتباری برای خود دست و پا کرده باشند. خب، هر سایتی که با یک فرمول تکراری و بدون در نظر گرفتن ویژگی های خاص کسب و کار مربوطه ایجاد می ‌شود، قطعاً یک سایت پویا، محبوب و پر بازدید نخواهد شد.

مشاوره طراحی سایت، از آغاز تا پایان

وقتی قرار است که برای کسب و کار خود یک وب سایت راه اندازی کنید، در ابتدا باید بدانید که چه نوع وب سایتی و با چه ساختاری می تواند مناسب با کسب و کار شما باشد. این که بدانید داشتن یک تجارت کامل و مطلوب در فضای اینترنت به چه نوع سایتی، با چه لحنی در برخورد با مخاطب و در کل همراه با چه خصوصیاتی نیاز خواهد داشت، در اصل اولین و مهم ترین قدم شما در موفقیت کسب و کار اینترنتی شما خواهد بود.

ما در مشاوره آی تی با درک درست این تفاوت ‌ها در کنار نیاز ها در هر نوع فعالیتی همراه با درک صحیح نیاز ها و استعداد های موجود در کسب و کار، سعی در خلق وب سایتی خواهیم داشت که بتواند در کنار پویایی همراه با ویژگی ‌های خاص کسب و کار شما، بتواند هر چه بیشتر در مسیر توسعه و فروش قرار گیرد.

مثلاً در مشاوره طراحی وب سایت ها، ایجاد یک بانک اطلاعاتی برای سایت امری حیاتی تلقی می شود. وجود یک بانک اطلاعاتی در پس زمینه ی سایت که همه ی اطلاعات موجود در سایت را در خود ذخیره می کند، می تواند به خوبی سایت شما را به فضایی داینامیک تبدیل کرده، فضایی که قابل توسعه بوده و به راحتی می تواند مورد به روز رسانی قرار گیرد. خلق یک بانک اطلاعاتی، چند و چون طراحی و نوع رفتار سایت با آن و تاثیرات این بانک در نحوه ی به ‌روز رسانی، مسائلی است که به خوبی در یک مشاوره طراحی سایت مطرح شده و مورد بررسی قرار می گیرد.

کسب رتبه های بالا در گوگل و مشاوره طراحی سایت

هر سایتی برای دیده شدن باید بتواند در رتبه های بالای گوگل جایی برای خود دست و پا کرده باشد. چرا که گوگل در نتیجه سرچ کاربران اینترنت اقدام به رتبه بندی سایت ها می نماید. سایتی که نتواند رتبه ی مناسبی داشته باشد، هر اندازه هم که مفید و کامل و کارآمد در ارائه ی خدمات خود باشد، نمی تواند مورد توجه کاربران قرار گیرد. مشاوره طراحی سایت با اهمیت ویژه ای که به کسب این جایگاه ها دارد با در نظر گرفتن ویژگی های برجسته سایت مورد مشاوره و تحلیل رفتاری کاربران در پی اقداماتی حرفه ای می تواند به کسب رتبه های بالا در گوگل کمک موثری ایجاد نماید.

در مشاوره طراحی سایت با توجه به نوع فعالیت سایت، یکسری کلمات کلیدی استخراج شده و با مانور تولید محتوا با محوریت آن کلمات کلیدی در قالب ساختاری با نام سئو موتور های جستجوگر اینترنتی را ترغیب به دیدن هر چه بیشتر سایت می نمایند. در واقع موتور های جستجوگر اینترنتی مانند گوگل به دنبال سایت هایی هستند که بتوانند به بهترین حالت، عبارت تحت سرچ کاربر را در داخل فضای سایت خود استفاده کرده باشند. الگوریتم های گوگل در ارائه ی این رتبه بندی بر اصولی استوار است که این احتمال را می دهد، در استفاده ی درست و منطقی از یک کلمه ی خاص در یک سایت نتیجه گرفت که آن سایت مناسب ترین سایت در ارائه ی اطلاعات باشد.

اینکه چطور بتوانیم به خلق یک سئوی حرفه ای ( پیشنهاد می کنم مطلب مشاوره سئو را مطالعه فرمایید ) اقدام کنیم و یا چطور بتوانیم سایتی را طراحی کنیم که از نگاه گوگل در ارائه اطلاعاتی خاص بهترین باشد، مهارتی است که می توان از طریق یک مشاوره طراحی سایت به خوبی آن را کسب کرد.

درک این نکته بسیار مهم است که غالب کسانی که می خواهند در فضای اینترنت اقدام به فروش کالا و یا خدماتی داشته باشند احتمالا در فضا هایی دیگر، مثلا انواع رسانه های محیطی نیز اقدام به تبلیغات می کنند. خلق سایتی که بتواند در کیفیت و کارایی هم ردیف و حتی بالاتر از دیگر انواع رسانه ها در جلب مخاطب باشد، می تواند بسیار مهم به نظر بیاید. در نظر بگیرید که محصولی در اثر تبلیغی محیطی و یا رسانه های ارتباط جمعی مورد استقبال افرادی قرار بگیرد و این افراد در جهت کسب اطلاعاتی بیشتر اقدام به سرچ اینترنتی نمایند.

حالا اگر سایت وابسته به تبلیغ دیده شده، نتواند رتبه ی مطلوبی در سرچ گوگل داشته باشد، قطعا در نگاه مخاطب جلوه ی پسندیده ای نخواهد داشت و از طرفی دیگر موجبات دیده شدن سایت های رقیب خواهد شد. این یعنی آنکه تبلیغات قوی به یک سایت قوی نیز نیاز دارد و این سایت قوی از مسیر یک مشاوره طراحی سایت به خوبی فراهم خواهد شد.

اگه از این مطلب خوشت اومد میتونی توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
1 دیدگاه

[…] گستردگی کسب و کارهای اینترنتی هستیم؛ لذا نیاز به یک مشاوره طراحی سایت از ضروریات یک کسب و کار اینترنتی تلقی می […]

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.