مشاوره برنامه نویسی اختصاصی

دردنیای وب برنامه نویسی همواره از ابتدا وجود داشته وطراحی وب سایت با آشنایی کامل با زبان های برنامه نویسی امکان پذیر بود.امروزه با پیدایش برنامه های مدیریت وب ازجمله وردپرس دیگر نیاز چندانی به دانستن زبان های برنامه نویسی وجود ندارد.اما این همه ی داستان نیست چراکه هنوز هم زبان های برنامه نویسی وبرنامه نویسی جایگاه خود راحفظ کرده اند ودروب به وجود آن نیاز است.

برای داشتن یک وبسایت شما می توانید به راحتی ازانواع آماده استفاده کنید برای مثال یک وب سایت فروشگاهی یک تم وشکل مشخصی داردولی اگر بخواهید یک وب سایت مخصوص به خود راداشته باشید اوضاع فرق می کند.اگرخواهید دراین فروشگاه امکانات ویژه ای را قرار دهید نمی توانید از قالب های آماده وتکراری استفاده کنید.دراین حالت باید به برنامه نویس ها مراجعه کنید تا برای این امکانات ویژه کد نویسی اختصاصی انجام دهند.برنامه نویسی اختصاصی باعث می شود وب سایت شما درمیان انواع وب سایت های مشابه اختصاصی ومخصوص به خودتان شود.

درحال حاضر که سیستم مدیریت محتوا یا CMS به سرعت دربین کاربران اینترنت مورد استفاده قرارمی گیرد این سوال پیش می آیدکه چرا باید از برنامه نویسی اختصاصی برای طراحی وب سایت خود استفاده کنیم. درپاسخ این سوال باید گفت که در این سیستم ها اگر چه که متن بازهم هستند در ساخت پروژه های بزرگ وکاملا اختصاصی به مشکلات و محدودیت هایی برخورد می کنیم که دربرنامه نویسی به راحتی و انعطاف می توان از آن عبورکرد.به همین دلیل جایگاه برنامه نویسی اختصاصی هنوز هم حفظ شده و بدون وقفه برای هر طرح وایده ای که در ذهن دارید می توانید از برنامه نویسی اختصاصی کمک بگیرید.

حتی اگر شما امروز هم یک پرتال یا سی ام اس را پیدا کنید که تمامی نیازهای شما را برطرف کند، مطمئن باشید که در آینده و با توسعه وب و اینترنت نیازمند افزودن بخشهای جدیدی به وب سایت اینترنتی خود خواهید بود ، با عنایت به این مهم هیچگاه تصور ننمایید که برنامه نویسی اختصاصی بر روی یک وب سایت برای شما اهمیت چندانی ندارد و یا شما نیازی به آن نخواهید داشت . بهتر است از هم اکنون آینده نگر باشید .

از برخی جهات ، برنامه نویسی مانند نقاشی است. شما با یک بوم خالی و برخی مواد اولیه اساسی شروع می کنید. شما برای تعیین اینکه با آنها چه کار کنید از ترکیبی از علم ، هنر و صنایع دستی استفاده می کنید.

چرا مشاوره برنامه نویسی اختصاصی؟

شما به تیم برنامه نویسی اعتماد می کنید تا ایده های ذهنی شما را پیاده سازی کنند. اگر آن تیم نتواند بفهمد شما دقیقاً چه چیزی میخواهید مطمئناً بین شما و آن تیم برنامه نویس اختلافاتی رخ خواهد داد. بیایید کمی قبل تر را نگاه بندازیم. شما ایده ای در ذهن دارید و میخواهید آن را به کد تبدیل کنید تا روی وب منتشر کنید. بر چه اساسی به یک تیم آی تی اطمینان می کنید؟ فاکتورهایی که از بین هزاران شرکت و تیم و شخص ، یکی را انتخاب می کنید چیست؟ اگر دو تیم با مشخصات یکسان را در نظر بگیریم که مناسب ایده ی شما هستند، کدام یک را می خواهید انتخاب کنید؟ بر چه اساسی این انتخاب ها را صورت می دهید. از کجا می خواهید مطمئن شوید آن تیم ی شخص کدهای شما را کامل و جامع به شما تحویل می دهد؟ از کجا میخواهید مطمئن شوید ایده ی شما چقدر برایتان هزینه بردار است؟ از کجا میخواهید متوجه شوید تیمی که ارزان تر قیمت داده مطمئن تر است و تیم دیگر که قیمت بالاتر داده تیم ضعیف تر؟  و هزاران اما و اگر دیگری که گفتنشان تنها استرس شما را زیاد تر خواهد کرد و چه بسا با خود تصمصم بگیرید وارد دنیای وب نشوید! نگران نباشید اینجا نقطه ای است که نیاز به مشاوره برنامه نویسی اختصاصی وب سایت دارید.

مشاوره برنامه نویسی تخصصی

نحوه برنامه نویسی اختصاصی برای اجرای پروژه ها

اگر فکر می کنید برنامه نویسی به معنی تعداد خط کدهای بیشتر است پس بدانید که شما به کمیت فکر می کنید و آن برای شما اهمیت دارد. برنامه نویسی یعنی هوشمندانه اندیشیدن و بعد کدنویسی بر اساس کیفیت و کارایی

Programming Services Consultant
خدمات مشاوره برنامه نویسی

من چه خدماتی به شما میدهم؟

من به عنوان مشاور آی تی شما وظیفم تقریباً خیلی سنگینیه و باید وقت بسیار زیادی رو برای کسب و کار شما و آینده ی تجارتتون صرف کنم. بخشی از وظایفی که باید براتون انجام بدم رو اینجا براتون لیست می کنم.

در برنامه نویسی اختصاصی برای اجرای پروژه ها چه نکاتی را باید در نظر داشته باشید؟

برای اینکه یک برنامه نویسی اختصاصی کاملا مطابق با درخواست ها و سلایق مشتریان طراحی گردد، باید به یک سری از نکات توجه داشته باشید. در گام نخست باید فرآیند نیاز سنجی انجام بشود تا سایت مطابق با درخواست مشتریان باشد.

  • همواره این نکته را مدنظر داشته باشید که استفاده از سیستم مدیریت محتوا نمی تواند پاسخگوی تمام نیازهای مشتریان باشد. بنابراین تشخیص صحیح برای طراحی وب سایت اختصاصی بسیار حائز اهمیت است.
  • مسئله مهم دیگری که در کدنویسی باید به آن توجه داشت، کنترل کیفیت است. کنترل کیفیت باید با در نظر گرفتن تمامی استانداردهای بین المللی انجام شود.
  • لازم است که برنامه نویسی اختصاصی با توجه به کاربردش، دقیق، انعطاف پذیر باشد و با توجه به اصول سئو پیاده سازی شود تا برای بهینه سازی سایت مشکلی به وجود نیاید.
  • بکارگیری گرافیک و قالب سایت اختصاصی باعث می شود که بازدید سایت بالا برود و کاربران مدت زمان بیشتری در سایت بمانند.

لازم به ذکر است که در نرم افزارهای تحت وب، مسئله امنیت به برنامه نویسی اختصاصی بستگی دارد و امنیت یک وب سایت موضوعی است که به هیچ وجه نباید از آن غافل شد.

برخی از ماژول ها و برنامه ها هستند که در برنامه وردپرس و جوملا قابل اجرا نیستند. به همین دلیل لازم است که این ماژول ها را به صورت اختصاصی و سفارشی در سیستم مدیریت محتوا اجرا کنید.