دردنیای وب برنامه نویسی همواره از ابتدا وجود داشته وطراحی وب سایت با آشنایی کامل با زبان های برنامه نویسی امکان پذیر بود.امروزه با پیدایش برنامه های مدیریت وب ازجمله وردپرس دیگر نیاز چندانی به دانستن زبان های برنامه نویسی وجود ندارد.اما این همه ی داستان نیست چراکه هنوز هم زبان های برنامه نویسی وبرنامه نویسی جایگاه خود راحفظ کرده اند ودروب به وجود آن نیاز است.

برای داشتن یک وبسایت شما می توانید به راحتی ازانواع آماده استفاده کنید برای مثال یک وب سایت فروشگاهی یک تم وشکل مشخصی داردولی اگر بخواهید یک وب سایت مخصوص به خود راداشته باشید اوضاع فرق می کند.اگرخواهید دراین فروشگاه امکانات ویژه ای را قرار دهید نمی توانید از قالب های آماده وتکراری استفاده کنید.دراین حالت باید به برنامه نویس ها مراجعه کنید تا برای این امکانات ویژه کد نویسی اختصاصی انجام دهند.برنامه نویسی اختصاصی باعث می شود وب سایت شما درمیان انواع وب سایت های مشابه اختصاصی ومخصوص به خودتان شود.

سیستم های مدیریت محتوا

سیستم های مدیریت محتوا سیستم هایی هستند که کار طراحی ومدیریت وب سایت را برای کاربران آسان می کنند.دراین سیستم ها که معروف ترین آن سیستم مدریت محتوای وردپرس است،برنامه نویسی انجام شده ویک وبسایت درهرزمینه ای که نیاز دارید شکل گرفته است،بنابراین نیاز نیست که برنامه نویس از صفر همه ی کدنویسی ها راانجام دهد،ویژگی برتراین برنامه ها این است ومتن باز هستند بدین معنا که درصورت نیاز می توانید دراین وب سایت آماده که دراختیار شماست تغییراتی را از طریق کد نویسی انجام دهید،این تغییرات به شما کمک می کند تا وب سایت خود را از سایر وب سایت ها متمایز کنید.در واقع سیستم مدیریت محتوا می تواند دراختصاصی شدن وب سایت شما کمک کند درحالی تا حدودی کار برنامه نویسی شمارانیز انجام می دهد.

چرا برنامه نویسی اختصاصی 

درحال حاضر که سیستم مدیریت محتوا یا CMS به سرعت دربین کاربران اینترنت مورد استفاده قرارمی گیرد این سوال پیشمی آیدکه چرا باید از برنامه نویسی اختصاصی برای طراحی وب سایت خود استفاده کنیم.درپاسخ این سوال باید گفت که دراین سیستم ها اگر چه که متن بازهم هستند در ساخت پروژه های بزرگ وکاملا اختصاصی به مشکلات ومحدودیت هایی برخورد می کنیم که دربرنامه نویسی به راحتی وانعطاف می توان از آن عبورکرد.به همین دلیل جایگاه برنامه نویسی اختصاصی هنوزهم حفظ شده وبدون وقفه برای هر طرح وایده ای که درذهن دارید می توانیدازبرنامه نویسی اختصاصی کمک بگیرید.

برنامه نویسی

برای برنامه نویسی وب باید بازبان برنامه نویسی آشنایی کامل داشته باشید وبرنامه نویسان حرفه ای سال هازمان صرف می کنند تا تبدیل به یک برنامه نویس اختصاصی وب می شوند،چراکه باید برای توسعه ی هربخش از وب سایت شما به کدها کاملا واقف باشند.

هربرنامه نویس وب معمولا با زبان جاوا اسکریپ یا پایتون شروع به کارمی کند،لازم به ذکر است که آشنایی با زبان انگلیسی دربرنامه نویسی اهمیت بسیاری دارد ومقدمه وپیش نیاز برنامه نویسی است،اما برنامه نویسان مبتدی ابتداباید بازبان های HTML و CSS شروع می کنندوسپس به یادگیری جاوااسکریپ می پردازند.به هر حال همه یاین زبان ها به صورت مقدمه برنامه نویسی می باشد وتا رسیدن به یک برنامه نویس اختصاصی راه زیادی باقی مانده است.

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز به ییادگیری یک زبان برنامه نویسی مانند پایتون روبی یا PHP دارید با آموختن یکی از این زبان ها می توانید دربرنامه نویسی وتوصعه سایت به خوبی عمل کنید انتخاب یکی از این سه زبان بستگی به شما ونیازتان در طراحی وب دارداما بهتراین است که از هر سه زبان به خوبی اطلاع داشته باشید.
ودرنهایت نیاز به آموختن زبان SQLدارید این زبان می تواند ارتباط بین دیتا بیس با سروررابرقرارکند واطلاعات رادر دیتابیس ذخیره ویا ویرایش کند.

بنابراین دربرنامه نویسی اختصاصی وب سایت زبان های مختلف برنامه نویسی را باید یادگرفت،البته امروزه سرویس دهندگان بسیاری وجود دارند که این کار رابرای شما انجام می دهند وتنهابا اطلاعاتی که شما به عنوان مالک سایت دراختیارشان قرار می دهید ایده وتفکر شمارادرطراحی وب سایت پیاده می کنند.

امنیت

شایدبرای کسانی که اطلاعات کمی درباره برنامه نویسی دارند امنیت مساله مهمی باشد،اینکه آیا گسترش سایت وبرنامه نویسی اختصاصی درامنیت سایت چه تاثیری می تواند داشته باشد یکی از نگرانی های صاحبان وب سایت هاخصوصا وب سایت هایی که دران تبادلات اطلاعات وسرمایه صورت می گیرد.درباره برنامه های مدیریت محتوا از نظر امنیت باید گفت که بسیاری از شرکت های بزرگ ازجمله فیس بوک ازاین سیستم استفاده می کنند ومی توان از نظرامنیت با خیال آسوده ازآن استفاده نمود.اگرچه که گاهی استفاده از قالب های غیر استانداردیا افزونه های غیرمجاز می تواند امنیت را دراین برنامه ها کاهش دهد. در رابطه با برنامه نویسی اختصاصی وب سایت نیزاگر برنامه نویسی با رعایت اصول امنیتی انجام گیرد قطعا با مشکل مواجه نمی شودیکی از مهم ترین عوامل در برنامه نویسی استفاده از اطلاعات ومنابع به روز است دراین بروز رسانی ها مشکلات امنیتی قبلی جبران می شود ومیزان نقوذ به سایت کاهش می یابد.

قیمت

از نظر هزینه یک برنامه نویسی اختصاصی وب قطعا هزینه بیشتری نسبت به قالب های آماده دارد،اما باید دقت کرد که هدف از برنامه نویسی اختصاصی ایجاد تمایز بین وب سایت شما با وب سایت های دیگر است،این تمایز می تواندمیزان مخاطبان وترافیک وب سایت شما رابالا ببرد ودرنتیجه هزینه های انجام شده به راحتی باز می گردد.

چه نکاتی در برنامه نویسی باید رعایت شود:

به هرحال استفاده از برنامه نویسی اختصاصی وب سایت به شما کمک می کند با ایجاد تغییرات دلخواه ایده ی اصلی ذهن خود رابه شکل وب سایت طراحی کنید،دراین میان استفاده از مشاوره افراد متخصص ،داشتن پشتیبانی فنی لازم از اهمیت زیادی برخورداراست.نکته مهم دیگر این است که هرایده جدیدی نیازبه آزمایش داردبنابراین به تست وبازرسی وب سایت خود اهمیت دهید.از کدنویسان برای اطلاع دقیق از کدهایی که نوشته شده کمک بگیرید وخطاهای ممکن راتصحیح کنید.همواره وب سایت خودرا سرویس وبه روز رسانی کنیدتا خطاها ومشکلات امنیتی کاهش یابند.

چرا مشاوره برنامه نویسی اختصاصی؟

شما به تیم برنامه نویسی اعتماد می کنید تا ایده های ذهنی شما را پیاده سازی کنند. اگر آن تیم نتواند بفهمد شما دقیقاً چه چیزی میخواهید مطمئناً بین شما و آن تیم برنامه نویس اختلافاتی رخ خواهد داد. بیایید کمی قبل تر را نگاه بندازیم. شما ایده ای در ذهن دارید و میخواهید آن را به کد تبدیل کنید تا روی وب منتشر کنید. بر چه اساسی به یک تیم آی تی اطمینان می کنید؟ فاکتورهایی که از بین هزاران شرکت و تیم و شخص ، یکی را انتخاب می کنید چیست؟ اگر دو تیم با مشخصات یکسان را در نظر بگیریم که مناسب ایده ی شما هستند، کدام یک را می خواهید انتخاب کنید؟ بر چه اساسی این انتخاب ها را صورت می دهید. از کجا می خواهید مطمئن شوید آن تیم ی شخص کدهای شما را کامل و جامع به شما تحویل می دهد؟ از کجا میخواهید مطمئن شوید ایده ی شما چقدر برایتان هزینه بردار است؟ از کجا میخواهید متوجه شوید تیمی که ارزان تر قیمت داده مطمئن تر است و تیم دیگر که قیمت بالاتر داده تیم ضعیف تر؟  و هزاران اما و اگر دیگری که گفتنشان تنها استرس شما را زیاد تر خواهد کرد و چه بسا با خود تصمصم بگیرید وارد دنیای وب نشوید! نگران نباشید اینجا نقطه ای است که نیاز به مشاوره برنامه نویسی اختصاصی وب سایت دارید.

من به عنوان مشاوره آی تی برای شما چه کاری انجام می دهم؟

من به عنوان مشاور آی تی شما وظیفم تقریباً خیلی سنگینیه و باید وقت بسیار زیادی رو برای کسب و کار شما و آینده ی تجارتتون صرف کنم. بخشی از وظایفی که باید براتون انجام بدم رو اینجا براتون لیست می کنم.

 

 

 

کسب و کار آنلاین دارید؟ نیاز به مشاوره دارید؟

پس همین الان با من تماس بگیرید تا با هم قدم های مثبتی برای پیشرفت کسب و کارتان برداریم

درخواست مشاوره

من فرجاد پورمحمد هستم. مشاور شما در حوزه های فناوری اطلاعات

از ۱۳۸۲ در اینترنت فعال بودم و کارهای مختلفی در عموم زمینه های آی تی انجام دادم. از برنامه نویسی وب سایت گرفته تا سئو و ... . در حال حاضر مدرک دکتری برندینگ دارم و تمام سعی ام رو میکنم تا به کسب و کارها در جهت رشد کمک کنم. تمام هدفم رشد شماست. خیلی رک و صریح باهاتون صحبت می کنم. پس اگه دنبال یکی هستید که از کسب و کارتون تعریف و تمجید کنه سراغ من نیاید .

خیلی خوشحال میشم یک جلسه با همدیگه صحبت کنیم ( تماس بگیرید )