0

مشاوره برندینگ

Branding Consultant
مشاوره

برندسازی

مشاوره برندینگ با ارائه بهترین روش و راهکارهایی که میتوان به عنوان استراتژی برندسازی به کاربرد را به ما معرفی میکند و به خوبی به شما نشان خواهد داد که با انتخاب یک برند برای شناساندن در میان مردم در بازارهای جهانی که مملو از برند های مختلف می باشد می توان رقابتی هدفمند برای رسیدن به بهترین جایگاه را برنامه ریزی کرد .

برای اینکه بخواهیم به تعریف درستی از مشاوره برندینگ دست پیدا کنیم بهتر است در ابتدا در توضیح کلمه برندینگ و یا همان استراتژی برندسازی تامل کنیم و درست جامع و کامل نسبت به محتوا بدست آوریم.

به مجموعه ی فعالیت هایی که مدیریت یک سازمان و یا یک شرکت با هدف افزایش آگاهی مردم از برند صورت پذیردو یا تقویت جایگاه برند در عرصه ی تجاری و بازرگانی رخ می دهد، برندینگ می گویند.

سالها پیش، انجمن بازاریابی آمریکا، برند را به این صورت تعریف کرد که:

برند یعنی یک نام، عبارت، نشانه یا علامت یا ترکیبی از اینها که با هدف متمایز کردن یک کالا یا خدمت از سایر کالاها و خدمات یک فروشنده یا برای ایجاد تمایز میان کالا و خدمت یک فروشنده با کالا و خدمات سایر فروشندگان به کار گرفته شود.

با جستجو در اینترنت نیز به تعاریف مختلفی خواهیم رسید . مثلا در دانشنامه ویکی پدیا برند یا برندینگ به شرح زیر تعریف شده است

مارک، برند یا نمانام، یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کنندهٔ خدمات یا فروشندهٔ محصولی خاص باشد که به وسیلهٔ آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد. عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری است.

برند مجموعه گره‌های ذهنی یا تداعیات کارکردی، احساسی، عقلی و مزیت‌هایی است که ذهن بازار هدف را اشغال نموده‌است. تداعی معانی پیوند دادن تصاویر و نشانه‌ها با برند یا مزایا و فواید یک برند است. این مزایا یا فواید برند است که مبنای تصمیم‌گیری برای خرید آن واقع خواهد شد.

برند همان چیزی است که مخاطب با دیدن، شنیدن، حس کردن یا هرگونه ارتباطی با آن به صورت مفهومی، دیداری یا لفظی صفات و ویژگی‌های خود را در ذهن و قلب مخاطب تداعی می‌کند.

برند شامل همه احساسات، ویژگی‌ها و مفاهیمی است که به یک نام گره خورده‌است؛ برند، برداشت مردم وافراد از یک نام است.

مشاوره برند

مزایای برندسازی

برند شما افزایش میزان اعتماد مشتریان را در پی دارد.
برند‌ها فرآیند‌های بازاریابی و فروش سازمان را به موفقیت می­‌رسانند.
برند‌های قوی، به کسب و کار شما اعتبار می­‌بخشند.
برند شما آن چیزی است که باعث می­‌شود مشتریان، خودآگاه و یا ناخودآگاه از برند شما خرید کنند.
برندسازی مناسب، موجب وفاداری مشتریان می­‌شود که در نتیجه در زمان‌های حساس باعث می­شود مشتریان در کنارتان باقی بمانند.
برند‌ها در داخل سازمانتان و بر روی کارمندان تاثیر مثبت خواهند گذاشت و باعث نوآوری و خلاقیت سازمانتان در رقابت بازار می­شوند.

معایب برندسازی

  • اگر شما به عنوان مدیر کسب و کار و یا شخص تاثیر گذار در سازمان، اعتقادی به برندسازی نداشته باشید، قطعا فرایند برندسازی برای شما مناسب نیست.
  • اگر شما میخواهید یک شبه برند شوید ، مطمئناْ برندسازی برای شما مناسب نیست
  • اگر انتظار دارید با کمترین هزینه بیشترین بهره وری را در کوتاه ترین زمان به دست بیاورید، شما نیاز به مشاور فروش دارید.
  • اگر شما از تغییرات بزرگ هراس دارید و نمی توانید بپذیرید مدیر برند و یا مشاور برند ، تغییرات زیرساختی در سازمانتان ایجادکند بهتر است زمان خود را تلف نکنید
  • اگر شما تنها به دنبال نام برندسازی هستید ، پیشنهاد می کنیم این عنوان را هرجا که صلاح میدانید استفاده کنید!

برای با ارزش شدن برند خود به خاطر داشته باشید، این ارزش در نتیجه محصولات با کیفیت، خدمات مناسب، قیمت‌گذاری منطقی و حفظ ثبات در طول سال‌ها بدست می­آید و بر‌خلاف تصور بعضی، با شعار‌های تو خالی و تبلیغات پوچ، برندسازی انجام نمی‌شود.

Branding Consultant
خدمات مشاوره برندینگ

من چه خدماتی به شما میدهم؟

مشاوره برندینگ با ارائه بهترین روش و راهکارهایی که میتوان به عنوان استراتژی برندسازی به کار برد را به ما معرفی میکند و به خوبی به شما نشان خواهد داد که با انتخاب یک برند برای شناساندن در میان مردم در بازارهای جهانی که مملو از برند های مختلف می باشد می توان رقابتی هدفمند برای رسیدن به بهترین جایگاه را برنامه ریزی کرد . مشاوره برندینگ قادر است تا با توانایی متخصص خود ، برندینگ را به مرحله ی اجرا و موفقیت در مرحله ی نهایی تدوین کند.

شاید شما هم داستان های جالب بسیاری از برند های مشهور جهان را شنیده و به خاطر سپرده باشید، این داستان های جذاب توسط مشاوره برندینگ طراحی میشود و سعی میکنند تا با بهترین روش برندینگ انتظارات مشتریان شان را برآورده کنند و از مهمترین اهداف مشاوره برندینگ در این عرصه ایجاد تمایز است. تمایز به معنای آنکه مشتریان این محصول پس از فعالیت برندینگ شما بتوانند برندتان را به ذهن بسپارید و متوجه تفاوت آن با دیگر برند ها شوند.

درست است که برند شما مسلما نشان دهنده هویت شما نیز میباشد اما مشاوره برندینگ بیان میکند که مهم ترین چیز آن است که پس از استراتژی های شما ، باید دید که مخاطبانتان چه تعریفی از شما در ذهن دارند و در برخی موارد نیز برعکس می باشد باید دید که شما مخاطبانتان را چگونه تعریف میکنید.

نکات مهم برندسازی

شما باید بتوانید با کمک مشاوره برندینگ هدف الگویی که طراحی می کنید را دریابید و برای آن پیام متناسب انتخاب کنید تا مخاطبان شما نیز با دیدن آن بتوانند تشخیص دهند که پیام اصلی شما چه چیزی میباشد.

دامنه ی تبلیغات برندینگ شما باید به گونه ای باشد که تمام جنبه ها و ویژگی های کار و فعالیت و کسب، و کارتان را شامل شود و تنها مختص به قسمتی از آن نباشد، شما باید بتوانید در هر مرحله ای که پیش می روید نام لوگوی نود را مطرح کنید.

برای مثال هنگامی که مشتریانتان با شما تماس میگیرند یا هنگامی که محصولات و خدمات مورد نظرشان را به دستشان می رساند و یا حتی هنگامی که با ارسال ایمیل قصد برقراری ارتباط با شما را دارند، باید بتوانید با کمک یک مشاوره برندینگ حرفه ای نام برندتان را مطرح کنید.

همانطور که در قسمت های قبل مطرح کردیم فعالیت برندینگ شما بسیار با بازاریابی مشابه است و تمام عملیات بازاریابی را به علاوه ی اهدافی بزرگتر در بر میگیرد بنابراین شما باید بتوانید قالب های استاندارد بازاریابی را بشناسید و در آن تخصص لازم را کسب کنید تا بتوانید هویت برند تان را با کمک یک مشاوره برندینگ صحیح در سطح ملی تثبیت کنید.

فراموش نکنید طرح و رنگ در لوگوی شما برای به یاد ماندن در خاطر مردم بسیار موثر میباشد و از اصول اصلی است که مشاوره برندینگ برای عملیات بازاریابی و تثبیت هویت برند شما مطرح می کند.

تبلیغات دروغین و مشاوره برندینگ اشتباه می تواند لطمه ای بزرگ و جبران نشدنی در همان آغاز به فعالیت تجاری شما و کاری کند که دیگر هیچ جوره نمی تواند آن را درست کنید . پس حواستان باشد که این تجربیات مشتریان شماست که بزرگترین تبلیغات شما را میسازد ، اگر آن را از دست بدهید در حوزه ی کسب و کارتان شکست خواهید خورد.

هر لحظه شیوه کارتان را عوض نکنید و با مشاوره برندینگ های مختلف ثبات عملتان را از دست ندهید از همان ابتدا یک شبکه را مختص به بازاریابی و تجارت تان انتخاب کنید و طبق اصول معین شده در چهارچوب حرکت کنید.

جدیدترین مقالات برندینگ

محصولی بسازید که درد مخاطب را درمان کند!
محصولی بسازید که درد مخاطب را درمان کند!

محصولی بسازید که درد مخاطب را درمان کند!

فرجاد 3 شهریور 1401 برندینگ 1

همیشه وقتی به این جمله نگاه میکنم کلی مسائل پیچیده به ذهنم خطور میکند. چندین مقاله و کتاب در این خصوص خواندم اما باز هم متوجه نشدم. مگه من دکتر هستم که مریض بیاید پیشم و نسخه برایش بپیچم؟ من محصول را  دارم و مخاطب

Read More
چرا باید فرهنگ سازمانی خود را از ابتدا مشخص کنید : راهنمایی برای استارت آپ ها
چرا باید فرهنگ سازمانی خود را از ابتدا مشخص کنید : راهنمایی برای استارت آپ ها

چرا باید فرهنگ سازمانی خود را از ابتدا مشخص کنید : راهنمایی برای استارت آپ ها

فرجاد 19 مرداد 1401 استارت آپ برندینگ برندینگ سازمانی و شرکتی مقالات 0

به عنوان شخصی که اکنون منتور استارت آپ ویزا هستم و تحصلات آکادمیک برندینگ دارم باید بگویم هیچ چیز برایم مهمتر از ایجاد فرهنگ برند نیست. زمانی هم که با شتاب دهنده ها و یا سرمایه گذاران صحبت می کنم متوجه این موضوع می شوم

Read More
معرفی ۸ فریمورک کاربردی برای کسب و کار
معرفی ۸ فریمورک کاربردی برای کسب و کار

معرفی ۸ فریمورک کاربردی برای کسب و کار

فرجاد 14 اسفند 1400 برندینگ مقالات 0

امروزه برای راه اندازی یک کسب و کار شما نیاز دارید تا از یکسری چارچوب ها استفاده کنید تا در دنیای پر پرمشغله به مشکل برنخورید و یا ریسک های آتی خود را کاهش دهید. این که بخواهیم بگوییم کسب و کار بدون ریسک باشد

Read More
آیا شما دچار فوموی استراتژی برند شده اید؟
آیا شما دچار فوموی استراتژی برند شده اید؟

آیا شما دچار فوموی استراتژی برند شده اید؟

فرجاد 20 مرداد 1400 استراتژی آنلاین برندینگ 0

ابتدا برای عزیزانی که نمیدانند فومو چیست باید چند خط بنویسم. اگر شما میدانید که فومو چیست می توانید از این بخش صرف نظر کنید سندروم فومو چیست؟ فومو دربرگیرندۀ ترس و واهمۀ «جا ماندن از جهان» است. کاربر وقتی به اینترنت متصل نیست این

Read More
لیست بهترین منابع استراتژی برند در سال ۲۰۲۱
لیست بهترین منابع استراتژی برند در سال ۲۰۲۱

لیست بهترین منابع استراتژی برند در سال ۲۰۲۱

فرجاد 14 مرداد 1400 استراتژی آنلاین برندینگ مقالات 0

من به عنوان یک استراتژیست برند همیشه در حال پیدا کردن ریسورس های مهم و تاثیر گذار بر روی مشاوره و فعالیت هایم هستم. از این رو تصمیم گرفتم لیستی از منابعی که زیاد به آنها نیاز پیدا خواهم کرد را با شما به اشتراک

Read More
مخاطبین ویژگی یا مزایا نمی خرند، آنها احساسات را می خرند
مخاطبین ویژگی یا مزایا نمی خرند، آنها احساسات را می خرند

مخاطبین ویژگی یا مزایا نمی خرند، آنها احساسات را می خرند

فرجاد 22 تیر 1400 استراتژی آنلاین برندینگ تولید محتوا مقالات 0

در این مقاله قصد دارم تا در مورد مزیت ها و ویژگی های محصول صحبت کنم و از تجربه ی واقعی خودم در دو حوزه صحبت کنم و در نهایت بگویم در دنیای دیجیتال چگونه باید عمل کنیم. در این بین به تعریف خیلی ساده

Read More
قیف بازاریابی شبکه های اجتماعی چطور کار می کند؟
قیف بازاریابی شبکه های اجتماعی چطور کار می کند؟

قیف بازاریابی شبکه های اجتماعی چطور کار می کند؟

فرجاد 30 خرداد 1400 استراتژی آنلاین استراتژی سوشیال استراتژی وب سایت برندینگ دیجیتال مارکتینگ 1

آیا می دانید نزدیک به 70٪ از سبدهای خرید در فروشگاه های اینترنتی بدون نتیجه رها شده اند؟ به این معنی است که مخاطبان قبل از اینکه اقدام به خرید نهایی کنند حدود ۶ الی ۸ مرتبه با تاچ پوینت های شما ارتباط داشته اند.

Read More
بازاریابی محتوا چیست؟
بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا چیست؟

فرجاد 26 خرداد 1400 استراتژی آنلاین بازاریابی محتوا برندینگ مقالات 0

بازاریابی محتوا به عنوان "بازاریابی که شامل ایجاد و اشتراک مطالب آنلاین (مانند فیلم ها ، وبلاگ ها و پست های رسانه های اجتماعی) است که به صراحت یک برند را تبلیغ نمی کند اما به منظور تحریک علاقه به محصولات یا خدمات آن در

Read More