مشاوره برندینگ با ارائه بهترین روش و راهکارهایی که میتوان به عنوان استراتژی برندسازی به کاربرد را به ما معرفی میکند و به خوبی به شما نشان خواهد داد که با انتخاب یک برند برای شناساندن در میان مردم در بازارهای جهانی که مملو از برند های مختلف می باشد می توان رقابتی هدفمند برای رسیدن به بهترین جایگاه را برنامه ریزی کرد .

مشاوره برندینگ چیست؟

برای اینکه بخواهیم به تعریف درستی از مشاوره برندینگ دست پیدا کنیم بهتر است در ابتدا در توضیح کلمه برندینگ و یا همان استراتژی برندسازی تامل کنیم و درست جامع و کامل نسبت به محتوا بدست آوریم.

به مجموعه ی فعالیت هایی که مدیریت یک سازمان و یا یک شرکت با هدف افزایش آگاهی مردم از برند صورت پذیردو یا تقویت جایگاه برند در عرصه ی تجاری و بازرگانی رخ می دهد، برندینگ می گویند.

سالها پیش، انجمن بازاریابی آمریکا، برند را به این صورت تعریف کرد که:

برند یعنی یک نام، عبارت، نشانه یا علامت یا ترکیبی از اینها که با هدف متمایز کردن یک کالا یا خدمت از سایر کالاها و خدمات یک فروشنده یا برای ایجاد تمایز میان کالا و خدمت یک فروشنده با کالا و خدمات سایر فروشندگان به کار گرفته شود.

با جستجو در اینترنت نیز به تعاریف مختلفی خواهیم رسید . مثلا در دانشنامه ویکی پدیا برند یا برندینگ به شرح زیر تعریف شده است

مارک، برند یا نمانام، یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کنندهٔ خدمات یا فروشندهٔ محصولی خاص باشد که به وسیلهٔ آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد. عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری است.

برند مجموعه گره‌های ذهنی یا تداعیات کارکردی، احساسی، عقلی و مزیت‌هایی است که ذهن بازار هدف را اشغال نموده‌است. تداعی معانی پیوند دادن تصاویر و نشانه‌ها با برند یا مزایا و فواید یک برند است. این مزایا یا فواید برند است که مبنای تصمیم‌گیری برای خرید آن واقع خواهد شد.

برند همان چیزی است که مخاطب با دیدن، شنیدن، حس کردن یا هرگونه ارتباطی با آن به صورت مفهومی، دیداری یا لفظی صفات و ویژگی‌های خود را در ذهن و قلب مخاطب تداعی می‌کند.

برند شامل همه احساسات، ویژگی‌ها و مفاهیمی است که به یک نام گره خورده‌است؛ برند، برداشت مردم وافراد از یک نام است.

اما ! من به شما می گویم همه ی اینها درست است ولی باید چشم ها را شُست

بیایید یکبار با هم روراست باشیم. همه ی این تعاریف برای سالهای قبل از ۲۰۰۰ است و طبق قانون مور هر ۱۸ ماه تکنولوژی یک پارادایم شیف راتجربه می کند! و طی سالهای اخیر این ۱۸ ماه تقریباً به هشت ماه رسیده! قاعدتاً تمام این تعاریف هم باید تغییر کند. ما همچنان درگیر بازاریابی به طریق دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی هستیم! مگه میشه با تکنولوژی امروزی که همه ی ما درگیرش هستیم ، به طریق عصر حجر بیزینس کرد؟!

باز هم اما! قبل از اینکه تعریف امروزی از برند بدیم بهتر بدونیم چرا باید برندینگ کنیم؟

 

رستگاری در کسب و کار با برندینگ

 

و حالا وقتشه بریم سراغ اینکه برند یا برندینگ بنا به تعریف امروزی یعنی چی؟!

 

 

مشاوره برندینگ با ارائه بهترین روش و راهکارهایی که میتوان به عنوان استراتژی برندسازی به کار برد را به ما معرفی میکند و به خوبی به شما نشان خواهد داد که با انتخاب یک برند برای شناساندن در میان مردم در بازارهای جهانی که مملو از برند های مختلف می باشد می توان رقابتی هدفمند برای رسیدن به بهترین جایگاه را برنامه ریزی کرد . مشاوره برندینگ قادر است تا با توانایی متخصص خود ، برندینگ را به مرحله ی اجرا و موفقیت در مرحله ی نهایی تدوین کند.

شاید شما هم داستان های جالب بسیاری از برند های مشهور جهان را شنیده و به خاطر سپرده باشید، این داستان های جذاب توسط مشاوره برندینگ طراحی میشود و سعی میکنند تا با بهترین روش برندینگ انتظارات مشتریان شان را برآورده کنند و از مهمترین اهداف مشاوره برندینگ در این عرصه ایجاد تمایز است. تمایز به معنای آنکه مشتریان این محصول پس از فعالیت برندینگ شما بتوانند برندتان را به ذهن بسپارید و متوجه تفاوت آن با دیگر برند ها شوند.

درست است که برند شما مسلما نشان دهنده هویت شما نیز میباشد اما مشاوره برندینگ بیان میکند که مهم ترین چیز آن است که پس از استراتژی های شما ، باید دید که مخاطبانتان چه تعریفی از شما در ذهن دارند و در برخی موارد نیز برعکس می باشد باید دید که شما مخاطبانتان را چگونه تعریف میکنید.

پیام برندینگ را پنهان کنید!

اجزا برند شما که شامل طرح و اسم و سایت و… مییاشد مانند پل ارتباط شما با مشتریان دور و نزدیکتان است.

یکی از اصول اولیه ی مشاوره ی برندینگ آن است که باید به عنوان استراتژی برندسازی در عرصه تجارت، گفت و گوهایی را تنظیم کنیم که برندینگ به طور نهان در پاسخ این پرسش ها پنهان شده باشد.

سوال هایی مانند،کی؟کجا؟چه چیز؟چه کس؟چطور؟

این پرسش و پاسخ ها باعث میشود تا مشتریان بدون آنکه خود متوجه باشند ، فقط ظاهر ماجرا را ببیند و متوجه تاثیر عمیق آن به باطنشان و اثرات برندینگ نخواهند بود. قدرتمند کردن شبکه توزیع و فروش از بخش های مهم استراتژی برندینگ میباشد که در این حالت ارتباط کلامی و غیرکلامی با مشتریان توسط صاحبان برند نیز بسیار مهم است.
مشاوره برندینگ میگوید که کسانی که به دنبال تقویت ارزش برند خود میگردند بهتر است بداند که افزایش ارزش برند به شما این فرصت را میدهد که در مواجهه با محصولات مشابه ، با قدرت برند ارزش اسمی کالا همان قیمت را بالا ببرید.

حال کسانی که به مشاوره برندینگ رجوع میکنند این سوال برایشان ایجاد می شود به ارزش افزوده شده برند و یا همان افزایش ارزش ذات برند را چگونه باید نشان داد؟ در پاسخ به این سوال مشاوره برندینگ توصیه میکند که این ارزش را به صورت عشق و علاقه در تبلیغات باید نشان داد و به مردم نیز منتقل کرد.

برای فهم بهتر این ماجرا برایتان یک مثال از مارک معروف نایک بیان میکنیم تا به بهترین حالت این موضوع در عمق ذهن شما بنشیند.

برای مثال در تبلیغات محصولات نایک مدتی ورزشکاری را نشان دادند که با قدرت در حال دویدن با کتانی نایک میباشد ، این تبلیغ نشان میدهد که برخی از تداعیات برند باید مرتبط به عشق و علاقه دو طرفه بین برند و مخاطبان باشد. زیرا همان عشق و علاقه است که کیفیت محصولات و سرانه خرید را مشخص میکند.

ارتباط اصطلاحات برندینگ و بازاریابی

مشاوره برندینگ با بررسی دقیق خود به شما نشان میدهد که برندینگ و استراتژی های راهبردی هستند و هدفی که برای آن تلاش میکند به بازاریابی، به شدت مرتبط می باشد و به نوعی برندینگ نیز یک بازاریابی در سطح جهانی تعریف شده است با تفاوت این که برندینگ علاوه بر فعالیت بازاریابی به دنبال خلق یک نام و اثر و سمبل و طرح ویژه برای محصولات خاص خود می باشد تا نشان دهد که در بازار های رقابتی با دیگران تفاوت دارد.

البته این عمل بازاریابی و یا همان برندینگ به شدت مهم بوده اما هدف آن تنها به یاد ماندن برند در ذهن مخاطبان نمی باشد بلکه با کمک مشاوره برندینگ سعی در آن دارد که سطح انتظار و توقع از این نماد تجاری با توانایی شرکت نیز منطبق باشد و تبلیغاتی دروغین و خیالی را از میان بر میدارد. مشاوره برندینگ می‌کوشد تا با ارائه راهکارهایی مناسب مدیران ارزش و اعتباری حقیقی را در میان مردم بدست آورند. از این رو می توان حدس زد که برندینگ چه نقش اساسی و مهمی در دنیای اقتصاد بازی می کند و نمی توان به سادگی از آن گذشت.

برندینگ

برندینگ

کسب اعتماد و اعتبار را برای موفقیت فراموش نکنید!

در این میان ممکن است این سوال برای شما پیش آید که چگونه با مشاوره برندینگ و بازاریابی مناسب می توان محصولات شرکت های بزرگ را پیش فروش کرد بدون آنکه مشتریان آن را از نزدیک دیده باشند و بشناسند ؟ یکی از اهداف مهم مشاوره برندینگ آن است که برای صاحبان کسب و سرمایه با کمک برند سازی و ایجاد محبوبیت ، افزایش اعتبارو اعتماد کسب کنند.

این استراتژی به طور دقیق اینگونه می باشد که در استراتژی برندینگ باید قسمتی از هدف و مفهوم را در برند به صورت ناملموس پنهان کرد تا علاوه بر حفظ حقوق صاحبان سهام به توان اعتماد مردم را بدست آورد تا با کسب اعتباری فراوان در هنگام ارائه یک محصول ، مردم نیز به دلیل تضمین کیفیت توسط برندینگ آن کالا و یا خدمات را با قیمتی بالا پیش خرید کنند.

این مرحله از کار مشاوره برندینگ نشان میدهد که داشتن اعتبار و ارزش باعث میشود که مخاطبان حتی بدون دیدن محصولات ، کالا های تولیدی یک برند را خریداری میکنند. اعتماد و اعتبار به برند از بزرگترین دستاورد هایی است که توسط مشاوره برندینگ میتوان آن را کسب کرد.

عواملی اساسی که طی طراحی برند شما باید رعایت شود!

۱-پیام کلیدی برند را مشخص کنید!

شما باید بتوانید با کمک مشاوره برندینگ هدف الگویی که طراحی می کنید را دریابید و برای آن پیام متناسب انتخاب کنید تا مخاطبان شما نیز با دیدن آن بتوانند تشخیص دهند که پیام اصلی شما چه چیزی میباشد.

۲-نام برندتان را پرآوازه کنید!

دامنه ی تبلیغات برندینگ شما باید به گونه ای باشد که تمام جنبه ها و ویژگی های کار و فعالیت و کسب، و کارتان را شامل شود و تنها مختص به قسمتی از آن نباشد، شما باید بتوانید در هر مرحله ای که پیش می روید نام لوگوی نود را مطرح کنید.

برای مثال هنگامی که مشتریانتان با شما تماس میگیرند یا هنگامی که محصولات و خدمات مورد نظرشان را به دستشان می رساند و یا حتی هنگامی که با ارسال ایمیل قصد برقراری ارتباط با شما را دارند، باید بتوانید با کمک یک مشاوره برندینگ حرفه ای نام برندتان را مطرح کنید.

۳-استاندارد های عناصر بازاریابی را که در جهان تثبیت شده اند رعایت کنید.

همانطور که در قسمت های قبل مطرح کردیم فعالیت برندینگ شما بسیار با بازاریابی مشابه است و تمام عملیات بازاریابی را به علاوه ی اهدافی بزرگتر در بر میگیرد بنابراین شما باید بتوانید قالب های استاندارد بازاریابی را بشناسید و در آن تخصص لازم را کسب کنید تا بتوانید هویت برند تان را با کمک یک مشاوره برندینگ صحیح در سطح ملی تثبیت کنید.

فراموش نکنید طرح و رنگ در لوگوی شما برای به یاد ماندن در خاطر مردم بسیار موثر میباشد و از اصول اصلی است که مشاوره برندینگ برای عملیات بازاریابی و تثبیت هویت برند شما مطرح می کند.

دیگر عواملی که طی طراحی برند شما باید رعایت شود!

۱-با همه ی مشتریانتان صادق باشید.

تبلیغات دروغین و مشاوره برندینگ اشتباه می تواند لطمه ای بزرگ و جبران نشدنی در همان آغاز به فعالیت تجاری شما و کاری کند که دیگر هیچ جوره نمی تواند آن را درست کنید . پس حواستان باشد که این تجربیات مشتریان شماست که بزرگترین تبلیغات شما را میسازد ، اگر آن را از دست بدهید در حوزه ی کسب و کارتان شکست خواهید خورد.

۲-ثبات عمل از دیگر ملزومات یک برندینگ موفق!

هر لحظه شیوه کارتان را عوض نکنید و با مشاوره برندینگ های مختلف ثبات عملتان را از دست ندهید از همان ابتدا یک شبکه را مختص به بازاریابی و تجارت تان انتخاب کنید و طبق اصول معین شده در چهارچوب حرکت کنید.

نکات طلایی در مورد مشاوره برندینگ

 

  1. مشاوره برندینگ از جمله عواملی می باشد که می تواند باعث جذب مشتریان زیاد و جدیدی شود و حتی ثبات مشتریان قبلی را نیز حفظ کند. یک مشاوره برندینگ حرفه ای این امکان را به صاحبان کسب و کار و کارکنان میدهد که باید انگیزه ایجاد کرد چه در مشتریان و چه در صاحبان برند ، این استراتژی و نحوه ی عمل بزرگترین برند های جهانی است که در دنیا حرف اول را میزنند .اگر انگیزه در صاحبان سرمایه از بین رود دیگر هیچ پوششی برای جلب اعتماد مشتریان و توزیع اعتبار نمیگردد بنابراین برندینگ با شکست مواجه خواهد شد.
  2. مشاوره برندینگ حرفه ای به شما نشان میدهد که این رضایت مردم است که مهمترین عنصر تبلیغات به حساب می آید ، زیرا مردم می توانند با تبلیغات گسترده خود شما را حمایت کنند و مشتریان جدید را به بازار کار شما و دوستداران برند شما اضافه کنند.
  3. البته این موضوع باید باعث شود که شما تبلیغات و بازاریابی خودتان را فراموش کنید زیرا این تبلیغات باعث میشوند که نام تجاری و لوگوی مخصوص شما دارای اعتبار فراوان در میان مردم و حتی ملت های مختلف رشد و پیشرفت شما شناسانده شود.
  4. هنگامی که مشاوره برندینگ شما به صورتی صحیح انجام گیرد متوجه خواهید شد که دارای اعتبار و اعتماد خاصی میان مردم هستید ، در این میان نباید فراموش کرد که هر لحظه امکان شکست و برد رقیبان نیز وجود دارد ، تنها چیزی ک شما و موفقیتتان را حفظ خواهد کرد انگیزه و عمل کارکنان شما می باشد، آنان باید از نحوه ی کار خود رضایت کامل داشته باشند تا با انگیزه و علاقه فراوان مشغول کار شوند و شما را نیز در این راه همراهی کنند، این انگیزه و شادابی نه تنها باعث حفظ موفقیت شما میشود بلکه باعث افزایش اعتبار و موفقیت روز افزون شما در تمام جنبه های تجاری و بازرگانی می شود.

کلام آخر در مورد مشاوره برندینگ در عصر جدید!

با پیشرفت بشری و تکامل ارتباطات شاهد آن هستیم که بیشتر از جنبه های معنوی در مشاوره برندینگ موفقیت حاصل می گردد تا آن که از روش های ساده بازاریابی و ابتدایی استفاده کنید.

همانطور که در مطلب فوق به صورت کامل توضیح داده شد اساس مشاوره برندینگ تاثیر در ذهن و ضمیر ناخودآگاه مردم و مخاطبان است تا آنان با دید برند شما ناخودآگاه به شما اعتماد کنند و در میان عده ی کثیری از مردم شناخته شده باشید.

از مشاوره برندینگ به روش های نوین استفاده کنید و اصول مهم و پرکاربردی چون ایجاد علاقه و رضایت را از یاد نبرید، از شکست نترسید و روش های نوین تبلیغات را تجربه کنید، با مشاوره برندینگ به نحوه ی اصولی شما میتوانید به راحتی به برترین برند های دنیا بپیوندید.

طراحی لوگو شما باید در عین سادگی و انتخاب رنگ صحیح دارای معنایی متناسب با روش و اهداف کاری تان باشد و مخاطبان با دیدن آن بتوانند پیام اصلی شما را دریافت کنند.
مشاوره برندینگ خود را با صبر و حوصله انجام دهید انتظار نتیجه ی سریع نداشته باشید زیرا نتایج سریع اثرات کوتاه مدت تری نسبت به فعالیت ها و موفقیت های طولانی مدت دارند.

با علاقه کار کنید و علاقه را در قلب های مشتریانتان ایجاد کنید تا با رضایت خود شما را به دیگران نیز معرفی کنند .

مشاوره برندینگ همیشه نباید با کلام و علائم دیداری همراه باشند گاهی نیز شما باید با استراتژی هایی نوین تر با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید ، این استراتژی ها گاهی غیر ملموس بوده و با مشاوره برندینگ نتایج طلایی را با آن تجربه خواهید کرد.

در حالت کلی مشاوره برندینگ باعث افزایش ارزش و اعتبار برند و محصولات شما در عرصه ی تجارت جهانی خواهد شد و شما را از بسیاری از رقبایتان متمایز خواهد کرد.

کسب و کار آنلاین دارید؟ نیاز به مشاوره دارید؟

پس همین الان با من تماس بگیرید تا با هم قدم های مثبتی برای پیشرفت کسب و کارتان برداریم

درخواست مشاوره

من فرجاد پورمحمد هستم. مشاور شما در حوزه های فناوری اطلاعات

از ۱۳۸۲ در اینترنت فعال بودم و کارهای مختلفی در عموم زمینه های آی تی انجام دادم. از برنامه نویسی وب سایت گرفته تا سئو و ... . در حال حاضر مدرک دکتری برندینگ دارم و تمام سعی ام رو میکنم تا به کسب و کارها در جهت رشد کمک کنم. تمام هدفم رشد شماست. خیلی رک و صریح باهاتون صحبت می کنم. پس اگه دنبال یکی هستید که از کسب و کارتون تعریف و تمجید کنه سراغ من نیاید .

خیلی خوشحال میشم یک جلسه با همدیگه صحبت کنیم ( تماس بگیرید )