مشاوره برندینگ

Branding Consultant
مشاوره

برندسازی

مشاوره برندینگ با ارائه بهترین روش و راهکارهایی که میتوان به عنوان استراتژی برندسازی به کاربرد را به ما معرفی میکند و به خوبی به شما نشان خواهد داد که با انتخاب یک برند برای شناساندن در میان مردم در بازارهای جهانی که مملو از برند های مختلف می باشد می توان رقابتی هدفمند برای رسیدن به بهترین جایگاه را برنامه ریزی کرد .

برای اینکه بخواهیم به تعریف درستی از مشاوره برندینگ دست پیدا کنیم بهتر است در ابتدا در توضیح کلمه برندینگ و یا همان استراتژی برندسازی تامل کنیم و درست جامع و کامل نسبت به محتوا بدست آوریم.

به مجموعه ی فعالیت هایی که مدیریت یک سازمان و یا یک شرکت با هدف افزایش آگاهی مردم از برند صورت پذیردو یا تقویت جایگاه برند در عرصه ی تجاری و بازرگانی رخ می دهد، برندینگ می گویند.

سالها پیش، انجمن بازاریابی آمریکا، برند را به این صورت تعریف کرد که:

برند یعنی یک نام، عبارت، نشانه یا علامت یا ترکیبی از اینها که با هدف متمایز کردن یک کالا یا خدمت از سایر کالاها و خدمات یک فروشنده یا برای ایجاد تمایز میان کالا و خدمت یک فروشنده با کالا و خدمات سایر فروشندگان به کار گرفته شود.

با جستجو در اینترنت نیز به تعاریف مختلفی خواهیم رسید . مثلا در دانشنامه ویکی پدیا برند یا برندینگ به شرح زیر تعریف شده است

مارک، برند یا نمانام، یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کنندهٔ خدمات یا فروشندهٔ محصولی خاص باشد که به وسیلهٔ آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد. عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری است.

برند مجموعه گره‌های ذهنی یا تداعیات کارکردی، احساسی، عقلی و مزیت‌هایی است که ذهن بازار هدف را اشغال نموده‌است. تداعی معانی پیوند دادن تصاویر و نشانه‌ها با برند یا مزایا و فواید یک برند است. این مزایا یا فواید برند است که مبنای تصمیم‌گیری برای خرید آن واقع خواهد شد.

برند همان چیزی است که مخاطب با دیدن، شنیدن، حس کردن یا هرگونه ارتباطی با آن به صورت مفهومی، دیداری یا لفظی صفات و ویژگی‌های خود را در ذهن و قلب مخاطب تداعی می‌کند.

برند شامل همه احساسات، ویژگی‌ها و مفاهیمی است که به یک نام گره خورده‌است؛ برند، برداشت مردم وافراد از یک نام است.

مشاوره برند

مزایای برندسازی

برند شما افزایش میزان اعتماد مشتریان را در پی دارد.
برند‌ها فرآیند‌های بازاریابی و فروش سازمان را به موفقیت می­‌رسانند.
برند‌های قوی، به کسب و کار شما اعتبار می­‌بخشند.
برند شما آن چیزی است که باعث می­‌شود مشتریان، خودآگاه و یا ناخودآگاه از برند شما خرید کنند.
برندسازی مناسب، موجب وفاداری مشتریان می­‌شود که در نتیجه در زمان‌های حساس باعث می­شود مشتریان در کنارتان باقی بمانند.
برند‌ها در داخل سازمانتان و بر روی کارمندان تاثیر مثبت خواهند گذاشت و باعث نوآوری و خلاقیت سازمانتان در رقابت بازار می­شوند.

معایب برندسازی

  • اگر شما به عنوان مدیر کسب و کار و یا شخص تاثیر گذار در سازمان، اعتقادی به برندسازی نداشته باشید، قطعا فرایند برندسازی برای شما مناسب نیست.
  • اگر شما میخواهید یک شبه برند شوید ، مطمئناْ برندسازی برای شما مناسب نیست
  • اگر انتظار دارید با کمترین هزینه بیشترین بهره وری را در کوتاه ترین زمان به دست بیاورید، شما نیاز به مشاور فروش دارید.
  • اگر شما از تغییرات بزرگ هراس دارید و نمی توانید بپذیرید مدیر برند و یا مشاور برند ، تغییرات زیرساختی در سازمانتان ایجادکند بهتر است زمان خود را تلف نکنید
  • اگر شما تنها به دنبال نام برندسازی هستید ، پیشنهاد می کنیم این عنوان را هرجا که صلاح میدانید استفاده کنید!

برای با ارزش شدن برند خود به خاطر داشته باشید، این ارزش در نتیجه محصولات با کیفیت، خدمات مناسب، قیمت‌گذاری منطقی و حفظ ثبات در طول سال‌ها بدست می­آید و بر‌خلاف تصور بعضی، با شعار‌های تو خالی و تبلیغات پوچ، برندسازی انجام نمی‌شود.

Branding Consultant
خدمات مشاوره برندینگ

من چه خدماتی به شما میدهم؟

مشاوره برندینگ با ارائه بهترین روش و راهکارهایی که میتوان به عنوان استراتژی برندسازی به کار برد را به ما معرفی میکند و به خوبی به شما نشان خواهد داد که با انتخاب یک برند برای شناساندن در میان مردم در بازارهای جهانی که مملو از برند های مختلف می باشد می توان رقابتی هدفمند برای رسیدن به بهترین جایگاه را برنامه ریزی کرد . مشاوره برندینگ قادر است تا با توانایی متخصص خود ، برندینگ را به مرحله ی اجرا و موفقیت در مرحله ی نهایی تدوین کند.

شاید شما هم داستان های جالب بسیاری از برند های مشهور جهان را شنیده و به خاطر سپرده باشید، این داستان های جذاب توسط مشاوره برندینگ طراحی میشود و سعی میکنند تا با بهترین روش برندینگ انتظارات مشتریان شان را برآورده کنند و از مهمترین اهداف مشاوره برندینگ در این عرصه ایجاد تمایز است. تمایز به معنای آنکه مشتریان این محصول پس از فعالیت برندینگ شما بتوانند برندتان را به ذهن بسپارید و متوجه تفاوت آن با دیگر برند ها شوند.

درست است که برند شما مسلما نشان دهنده هویت شما نیز میباشد اما مشاوره برندینگ بیان میکند که مهم ترین چیز آن است که پس از استراتژی های شما ، باید دید که مخاطبانتان چه تعریفی از شما در ذهن دارند و در برخی موارد نیز برعکس می باشد باید دید که شما مخاطبانتان را چگونه تعریف میکنید.

نکات مهم برندسازی

شما باید بتوانید با کمک مشاوره برندینگ هدف الگویی که طراحی می کنید را دریابید و برای آن پیام متناسب انتخاب کنید تا مخاطبان شما نیز با دیدن آن بتوانند تشخیص دهند که پیام اصلی شما چه چیزی میباشد.

دامنه ی تبلیغات برندینگ شما باید به گونه ای باشد که تمام جنبه ها و ویژگی های کار و فعالیت و کسب، و کارتان را شامل شود و تنها مختص به قسمتی از آن نباشد، شما باید بتوانید در هر مرحله ای که پیش می روید نام لوگوی نود را مطرح کنید.

برای مثال هنگامی که مشتریانتان با شما تماس میگیرند یا هنگامی که محصولات و خدمات مورد نظرشان را به دستشان می رساند و یا حتی هنگامی که با ارسال ایمیل قصد برقراری ارتباط با شما را دارند، باید بتوانید با کمک یک مشاوره برندینگ حرفه ای نام برندتان را مطرح کنید.

همانطور که در قسمت های قبل مطرح کردیم فعالیت برندینگ شما بسیار با بازاریابی مشابه است و تمام عملیات بازاریابی را به علاوه ی اهدافی بزرگتر در بر میگیرد بنابراین شما باید بتوانید قالب های استاندارد بازاریابی را بشناسید و در آن تخصص لازم را کسب کنید تا بتوانید هویت برند تان را با کمک یک مشاوره برندینگ صحیح در سطح ملی تثبیت کنید.

فراموش نکنید طرح و رنگ در لوگوی شما برای به یاد ماندن در خاطر مردم بسیار موثر میباشد و از اصول اصلی است که مشاوره برندینگ برای عملیات بازاریابی و تثبیت هویت برند شما مطرح می کند.

تبلیغات دروغین و مشاوره برندینگ اشتباه می تواند لطمه ای بزرگ و جبران نشدنی در همان آغاز به فعالیت تجاری شما و کاری کند که دیگر هیچ جوره نمی تواند آن را درست کنید . پس حواستان باشد که این تجربیات مشتریان شماست که بزرگترین تبلیغات شما را میسازد ، اگر آن را از دست بدهید در حوزه ی کسب و کارتان شکست خواهید خورد.

هر لحظه شیوه کارتان را عوض نکنید و با مشاوره برندینگ های مختلف ثبات عملتان را از دست ندهید از همان ابتدا یک شبکه را مختص به بازاریابی و تجارت تان انتخاب کنید و طبق اصول معین شده در چهارچوب حرکت کنید.

جدیدترین مقالات برندینگ

انتقال یک تجربه از جنس متفاوت
انتقال یک تجربه از جنس متفاوت

انتقال یک تجربه از جنس متفاوت

فرجاد 31 مرداد 1402 برندینگ شخصی سفر قهرمان مقالات 0

جنس این نوشته بیشتر دلنوشته هست. معمولا هر از چندگاهی یک نوشته رو جایی منتشر میکنم و بعد از یکی دو سال بهش مراجعه میکنم و شرایط رو با اون زمان میسنجم. اینکه چی بود و چطور پیش رفتم و چه اشتباهاتی مرتکب شدم و

Read More
مزایای داشتن منتور
مزایای داشتن منتور

مزایای داشتن منتور

فرجاد 25 اردیبهشت 1402 استارت آپ برندینگ سفر قهرمان مقالات 0

هم در زندگی شخصی و هم در زندگی حرفه‌ای ما، تلاش برای توسعه مهارت‌ها، یادگیری چیزهای جدید و به چالش کشیدن خودمان به طور منظم با پاداش‌ها و مزایای زیادی همراه است. به همین دلیل است که در مقاله ی قبیل یعنی پیدا کردن منتور

Read More
چطور یک منتور پیدا کنیم؟
چطور یک منتور پیدا کنیم؟

چطور یک منتور پیدا کنیم؟

فرجاد 20 اردیبهشت 1402 استارت آپ برندینگ برندینگ شخصی سفر قهرمان مقالات 0

پیدا کردن یک منتور می تواند تأثیر مثبت و عمیقی بر پیشرفت شغلی و رفاه شما در محل کار داشته باشد. با این حال، بسیاری از مردم از روند پیدا کردن یک منتور احساس ترس می کنند. برای همین من یعنی فرجاد پورمحمد به عنوان

Read More
چطور یک منتور پیدا کنیم
چطور یک منتور پیدا کنیم

چطور یک منتور پیدا کنیم

فرجاد 19 فروردین 1402 برندینگ سفر قهرمان مقالات 0

بیاموزید که مربی یا منتور کیست و چگونه می توانید بهترین راهنما را برای رسیدن به اهداف حرفه ای خود بیابید. منتور یک متخصص کارکشته است که به طور غیررسمی افراد کم تجربه را در تلاش های حرفه ای خود راهنمایی می کند. به عنوان

Read More
جدایی در مقابل عدم دلبستگی: حکمت شرقی برای صلح درونی
جدایی در مقابل عدم دلبستگی: حکمت شرقی برای صلح درونی

جدایی در مقابل عدم دلبستگی: حکمت شرقی برای صلح درونی

فرجاد 15 اسفند 1401 برندینگ برندینگ شخصی سفر قهرمان مقالات 0

در فلسفه شرق، به ویژه در بودیسم، مفهوم قدرتمندی به نام نخاما Nekkhamma وجود دارد. این کلمه پالی معمولاً در انگلیسی در رابطه با خواسته ها به عنوان "انصراف" ترجمه می شود. وقتی مردم در مورد نخاما صحبت می کنند، معمولاً در مورد دست کشیدن

Read More
محصولی بسازید که درد مخاطب را درمان کند!
محصولی بسازید که درد مخاطب را درمان کند!

محصولی بسازید که درد مخاطب را درمان کند!

فرجاد 3 شهریور 1401 برندینگ 1

همیشه وقتی به این جمله نگاه میکنم کلی مسائل پیچیده به ذهنم خطور میکند. چندین مقاله و کتاب در این خصوص خواندم اما باز هم متوجه نشدم. مگه من دکتر هستم که مریض بیاید پیشم و نسخه برایش بپیچم؟ من محصول را  دارم و مخاطب

Read More
چرا باید فرهنگ سازمانی خود را از ابتدا مشخص کنید : راهنمایی برای استارت آپ ها
چرا باید فرهنگ سازمانی خود را از ابتدا مشخص کنید : راهنمایی برای استارت آپ ها

چرا باید فرهنگ سازمانی خود را از ابتدا مشخص کنید : راهنمایی برای استارت آپ ها

فرجاد 19 مرداد 1401 استارت آپ برندینگ برندینگ سازمانی و شرکتی مقالات 0

به عنوان شخصی که اکنون منتور استارت آپ ویزا هستم و تحصلات آکادمیک برندینگ دارم باید بگویم هیچ چیز برایم مهمتر از ایجاد فرهنگ برند نیست. زمانی هم که با شتاب دهنده ها و یا سرمایه گذاران صحبت می کنم متوجه این موضوع می شوم

Read More
معرفی ۸ فریمورک کاربردی برای کسب و کار
معرفی ۸ فریمورک کاربردی برای کسب و کار

معرفی ۸ فریمورک کاربردی برای کسب و کار

فرجاد 14 اسفند 1400 برندینگ مقالات 0

امروزه برای راه اندازی یک کسب و کار شما نیاز دارید تا از یکسری چارچوب ها استفاده کنید تا در دنیای پر پرمشغله به مشکل برنخورید و یا ریسک های آتی خود را کاهش دهید. این که بخواهیم بگوییم کسب و کار بدون ریسک باشد

Read More