در این روز ها که تقریبا هر انسانی به هر شکلی با فضای مجازی و اینترنت سر و کار دارد، در طول استفاده ‌های عموماً تفریحی و اطلاعاتی و کاربردی از فضای اینترنت بسیار پیش می آید که با انواع کسب و کار های موجود در فضای وب رو به ‌رو بشوند. کسب و کار هایی که با بهره گیری از یک خلاقیت ساده و یا در امتداد یک کسب و کار سنتی در فضای مجازی خلق شده اند و ظاهراً همراه با تفکری موفق به مسیر خود ادامه می دهند.

اینجاست که احتمالا سوالی تکراری و بسیار عام در ذهن بسیاری از افراد نقش ببندد. این ها چه طور توانسته اند که چنین کسب و کار اینترنتی موفقی داشته باشند؟ اصولا چه افرادی با چه سطح سواد و یا چه تفکری، از چه طریق و یا با کمک چه ابزاری توانسته اندکه چنین فضای پر درآمدی را از دل دنیای اینترنت بیرون بکشند؟ خب، شاید اکثر افراد خیلی هم موفق به دریافت پاسخ درستی به جهت سوال خود نداشته باشند. در این مرحله بسیاری از افرادی که ظاهراً نتوانسته اند و یا نمی دانند که چه طور باید به این سوالات پاسخ داد، خیلی راحت از کنار آن عبور می کنند.

چون این افراد نمی خواهند که کسب و کار اینترنتی داشته باشند. اما آن دسته از کسانی که می خواهند در فضای مجازی اقدام به ایجاد یک کسب و کار پر درآمد داشته باشند، چه طور باید به پاسخ سوالات پر از ابهام خود برسند؟ فردی که پیگیر است در این مرحله از راه اندازی کسب و کار خود، قطعا نیاز به یک مشاوره آی تی را برای خود واجب می بیند. چرا که پاسخ به سوالات پر ابهام فضای مجازی برای کسانی که آگاهی کافی ندارند ولی می خواهند به شکلی حرفه ای وارد آن بشوند، تنها از طریق یک مشاوره آی تی کارآمد، درست و آگاه ممکن خواهد بود.

مشاوره راه اندازی کسب و کار مبتنی بر وب چیزی است که بسیاری از افراد مبتدی و حتی حرفه ای و موفق در فضا های کسب و کار اینترنتی نیز همواره به دنبال آن خواهند بود و همیشه نیاز به یک مشاوره آی تی مطلوب و حرفه ای را احساس خواهند کرد.

می خواهید به مانند بسیاری از سایت ها و پیج ها و کانال های فعال در فضای مجازی به کسب درآمد دست یابید؟ آیا واقعا در رسیدن به یک کسب و کار مبتنی بر وب ثابت قدم هستید؟ اگر جواب شما مثبت است، خب، شما اولین قدم را از مسیر صفر تا صد یک کسب و کار اینترنتی بر داشته اید. اما به صرف یک تصمیم مصمم و با اراده ی قوی نمی توانید به خلق یک کسب و کار موفق دست یابید. فضای مجازی، فضای جدیدی است که در عین تازه بودن، بسیار بزرگ و پیچیده شده است.

فضایی که تا از آن در استفاده ی عادی زندگی خود بهره می برید، بسیار ساده و درک پذیر می ‌شود. اما به وقت درآمدزایی، دیگر آن فضای نرم، ملایم و قابل فهم همیشگی نخواهد بود.

شما قطعاً تخصصی دارید و یا توان عرضه ی محصولی را دارید که می خواهید به خلق یک کسب و کار مبتنی بر وب اقدام کنید. بسیار خوب، مهارت شما بسیار کارآمد و عالی، اما آیا الزاما اطلاع کافی از فضای مجازی نیز دارید؟ شما باید مهارت خود را همراه با یک مشاوره آی تی در فضای مجازی به اثبات برسانید.

چرا که قرار نیست همراه با مهارت تخصصی خود به کسب سواد اینترنتی نیز بپردازید. کسب سواد اینترنتی، اطلاع از چند و چون فضای مجازی، درک درست زیر و بم های این بستر بزرگ اطلاعاتی می تواند بسیار وقت گیر، خسته کننده و حتی هزینه بردار باشد.

این خیلی خوب خواهد بود که در کنار مهارت های تخصصی خود، از زیر و بم فضای کسب و کار مبتنی بر وب آشنایی کامل داشته باشید. اما آیا الزام است که در آغاز کار که باید تمرکز کامل و کافی در تخصص خود داشته باشید، به سراغ فهم کامل فضای اینترنت بروید؟! خب، قطعاً شما وقت عمیق شدن در این ماجرا را ندارید. اینجاست که شما به یک مشاوره آی تی نیاز پیدا خواهید کرد.

یک مشاوره راه اندازی کسب و کار مبتنی بر وب که به درستی با درک کامل تخصص و مهارت شما در کنار آشنایی کامل با فضای کسب و کارهای اینترنتی، می تواند شما را در خلق آنچه به دنبال آن هستید، یاری نماید.

آشنایی با کسب و کار مبتنی بر وب

شما می خواهید کسب و کار مبتنی بر وب داشته باشید. این خیلی خوب است، اما آیا به درستی با مفهوم کسب و کار اینترنتی آشنا هستید؟ دقیقا می دانید که قرار است چطور و چگونه در این فضا به فعالیت اقتصادی بپردازید؟ از مخاطبان و در امتداد آن مشتریان احتمالی خود آگاه هستید؟

شاید در نگاه گذرا، درک مفهوم کسب و کار اینترنتی ساده به نظر آید، اما آیا تفسیر ساده ی شما، دقیقا همان چیزی است که فکر می کنید در فضای مجازی اتفاق می افتد؟ خب، اگر این طور است، چرا برخی از کسب و کارهای اینترنتی با شکست رو به رو می شوند؟ چرا برخی به صرف وقت و زمان بسیار و هزینه های مالی و معنوی نمی توانند در این عرصه جایی برای خود دست و پا کنند؟ آیا نمی توان این طور گفت که احتمالاً آنها درک درستی از فضای کسب و کار اینترنتی نداشته اند؟

موفقیت اولین و آخرین و در اصل تنها هدف شما از کسب و کار اینترنتی خواهد بود. برای موفقیت از پرسیدن، تحقیق کردن و آگاه شدن ابایی نداشته باشید. یک مشاوره آی تی می تواند به راحتی شما را با درک درست کسب و کار مبتنی بر وب در مسیر صحیح قرار دهد.

من به عنوان مشاور آی تی اولین چیزی که به دنبال آن هستم آن است که هر کسی که می خواهد وارد فضای مجازی شود، بهتر است اول با کسب و کارهای اینترنتی آشنایی کامل پیدا کند.

از یک تعریف کلی می توان اینطور گفت که هر فعالیت در فضای اینترنت که به کسب درآمد بیانجامد، در واقع یک کسب و کار اینترنتی اتفاق افتاده است. اما این تعریف خیلی ساده تر از آن است که بتوان به همین سادگی از کنار تعریف کسب و کار اینترنتی عبورکرد. به صرف کسب هر درآمدی از اینترنت، نمی ‌توان به تعریف کسب و کار اینترنتی دست یافت. یک مشاوره آی تی باید بتواند این مسئله را برای مخاطبان خود به درستی جا بیندازد که کسب و کار مبتنی بر وب باید پایدار، قانونی، مشخص و منظم باشد. کسب در آمد در اینترنت آن هم از هر طریقی به هیچ حالت پسندیده نخواهد بود. ایجاد یک بستر صحیح قانونی، شفافیت فعالیت های مجازی، آگاهی کامل مخاطب و مشتریان احتمالی و در نهایت درآمد ثابت و پایدار می تواند تعریف کامل یک کسب و کار مبتنی بر وب باشد.

ما در مشاوره راه اندازی کسب و کار مبتنی بر وب در اولین تعریف خود از فعالیت در فضای مجازی به این اصل اشاره داریم که خود شما باید صاحب اصلی کسب و کار اینترنتی خود باشید. اگر در فضای مجازی برای فرد دیگری فعالیت می کنید و یا کالای شخص دیگری را می فروشید، شما فقط در فضای مجازی به کسب درآمد اقدام کرده اید. درآمدی که صاحب کسب و کار آن نیستید و هر لحظه ممکن است که به راحتی آن را از دست بدهید.

این اشتباه را بسیاری از فعالان در فضای مجازی مرتکب می شوند. بسیاری فکر می کنند که چون کالای یک شرکت را از طریق اینترنت می فروشند، پس به کسب و کار مبتنی بر وب اقدام کرده اند. اما از آن لحظه که فعالیت شرکت متوقف می شود و یا به هر دلیلی همکاری با آن ها قطع می گردد، در فضای مجازی آن چنان محو می شوند که گویی کسب و کار اینترنتی شما وجود نداشته است.

ما در مشاوره آی تی بسیار بر این اصل باور داریم که کسب و کار اینترنتی باید از آن خود شما باشد. شما خود باید صاحب اصلی بستر مجازی آن کسب و کاری باشید که در آن، در مسیر درآمدزایی هستید. این اولین اصل در داشتن درآمد ثابت و پایدار در فضای مجازی خواهد بود.

اما ممکن است که این سوال پیش آید که چطور ممکن است وقتی که من کالای یک شرکت خاص را می فروشم، کسب و کار اینترنتی را برای خود نگه دارم؟ خب، ما در مشاوره آی تی برای کسانی که اتفاقا کم هم نیستند و اینگونه در فضای اینترنت به کسب درآمد اقدام کرده ‌اند، این طور در نظر می گیریم که مثلاً می شود خود شخص به تاسیس وب سایتی و یا کانالی و یا پیجی اقدام نماید و از طریق فضایی که کاملا در اختیار خود است به فروش و بازاریابی محصولات آن شرکت خاص اقدام نماید.

این یک پیشنهاد است. پیشنهادی که در مسیر یک مشاوره آی تی در یک مقاله ی مختصر و اندکی محدود به شما ارائه می شود. قطعاً راه ها و شیوه های بسیاری در خلق یک کسب و کار درست و کارآمد و کافی وجود خواهد داشت. مسیر هایی که از طریق یک مشاوره آی تی به آسانی برای شما آشکار خواهند شد.

مفاهیمی از فضای کسب و کار اینترنتی که شاید تا به حال به آن فکر نکرده اید. یک مشاوره آی تی اگر به درستی و کامل با درک صحیح توانمندی های شما به خلق یک مسیر هدفمند برای شما اقدام نماید، قطعا می تواند شما را در داشتن یک کسب و کار مبتنی بر وب خلاق، پویا، پرمخاطب و هوشمند رهنمون سازد.

کسب و کار آنلاین دارید؟ نیاز به مشاوره دارید؟

پس همین الان با من تماس بگیرید تا با هم قدم های مثبتی برای پیشرفت کسب و کارتان برداریم

درخواست مشاوره

من فرجاد پورمحمد هستم. مشاور شما در حوزه های فناوری اطلاعات

از ۱۳۸۲ در اینترنت فعال بودم و کارهای مختلفی در عموم زمینه های آی تی انجام دادم. از برنامه نویسی وب سایت گرفته تا سئو و ... . در حال حاضر مدرک دکتری برندینگ دارم و تمام سعی ام رو میکنم تا به کسب و کارها در جهت رشد کمک کنم. تمام هدفم رشد شماست. خیلی رک و صریح باهاتون صحبت می کنم. پس اگه دنبال یکی هستید که از کسب و کارتون تعریف و تمجید کنه سراغ من نیاید .

خیلی خوشحال میشم یک جلسه با همدیگه صحبت کنیم ( تماس بگیرید )