مشاوره دیجیتال مارکتینگ

مشاوره

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ شامل تمام فعالیت های بازاریابی است که توسط ابزارهایی در بستر اینترنت استفاده می شود. کسب و کارها از طریق کانال های دیجیتال مانند موتورهای جستجو ، رسانه های اجتماعی ، ایمیل و سایر وب سایت ها برای ارتباط با مشتریان فعلی و احتمالی استفاده می کنند.

در حال حاضر در کشور عزیزمان ایران ، عموم همکارانم در دنیای دیجیتال مارکتینگ و یا حتی فروش و بازاریابی ، بازاریابی آنلاین و دیجیتال مارکتینگ را یکی می دانند اما به عنوان شخصی که به صورت تخصصی دارم بر روی دیجیتال برندینگ فعالیت می کنم و آکادمیک هم مدرک دکتری برند دارم باید بگویم این حرف شاید در کل درست باشد اما تفاوت های جزئی وجود دارد. 

به اعتقاد دید بنده که برخواسته از زادگاه برند است، باید بگویم دیجیتال مارکتینگ استفاده از ابزارهای آنلاین متنوع برای فروش یک محصول و یا خدمت است، در حالیکه آنلاین مارکتینگ ( بازاریابی آنلاین ) تنها یکی از روش های فروش را در برمی گیرد. 

مشاور دیجیتال برندینگ
بهترین دیجیتال مارکتر

از دید بیزینس ها، دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال با استفاده از تاکتیک ها و کانال های دیجیتالی متعدد برای ارتباط با مشتریانی که بیشتر اوقات خود را می گذرانند تعریف می شود، البته به صورت آنلاین.

از خود وب سایت گرفته تا دارایی های تجاری آنلاین مانند صفحات شبکه های اجتماعی یک کسب و کار و … از این حیث تاکتیک هایی وجود دارد که زیر چتر “بازاریابی دیجیتال” قرار می گیرند.

بهترین دیجیتال مارکتر شخصی است که بتواند کمپینی هدفمند تعریف کند و در طول اجرای کمپین همراه کمپین باشد تا در صورت نیاز در سطح تاکتیک، اصلاحاتی انجام دهد و بعد از اجرای کمپین نیز بازخوردها را بررسی کند و گزارش جامع کمپین دیجیتال مارکتینگ را ارائه دهد.

با توجه به  به اهداف استراتژی بازاریابی ، دیجیتال مارکتر می تواند از طریق کانال های رایگان و پولی که در اختیار دارد ، یک کمپین بزرگتر اجرا کند. 

استراتژی بازاریابی

با توجه به تفاوت بازاریابی دیجیتال و بازاریابی آنلاین، نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که این تعاریف، صرفا تعاریف لغوی هستند. مهم این است که باید در انتخاب استراتژی بازاریابی خود هوشمندانه عمل کنید. از نتایجی که قرار است بعد از اجرای این برنامه‌ها به دست بیاورید، آگاه باشید. صرف نظر از روشی که برای بازاریابی انتخاب کردید، برنامه اجرایی داشته باشید.

Digital Marketing
مشاوره دیجیتال مارکتینگ

من چه خدماتی به شما میدهم؟

روش های بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ