گورو

به آموزگاران و راهنمایان دینی در دین‌های هندوگرایی، بوداگرایی، سیک‌گرایی و جنبش‌های دینی دیگر گورو (سانسکریت: गुरू) گفته می‌شود. گورو در اصل همان نقشی را در این دین‌ها دارد که مرشد در صوفی‌گری. در دین‌های آسیایی، به گورو به عنوان کانالی برای دریافت فرزانگی نگریسته می‌شود.

گورو یا راهنما یا مرشد یا هرچیزی که اسمشو بذارید به شما کمک میکنه تا توی یک یا چند مرحله از زندگیتون موفق باشید. گورو ، نه معلم، نه پدر، نه مادر ، نه دوست صمیمی ، نه همسر و نه هیچکدوم از افراد مهم و تاثیرگذار توی زندگیتون نیست. 

سفر قهرمانی

چرا من گورو هستم؟

با توجه به سابقه ی حدود ۱۸ سال فعالیت مداوم و مستمر در حوزه ی آی تی کشور ، تجربیات پیچیده و خوبی دارم که می تونم در اختیار شما قرار بدم. اما در اینجا نه به عنوان مشاور بلکه به عنوان مرشد و گورو ی شما. یعنی کسی که در طول سفر قهرمان در کنارتون هست و به شما یکسری چیزها رو یاد میده. خیلی از این موارد توی وجودتون هست و من فقط اونهارو شناسایی می کنم بهتون یاد میدم چطور از قدرت وجودیتون بهره مند بشید. بهتون یاد میدم از کدوم صلاحتون در کدوم موقعیت استفاده کنید. 

پس من بر اساس سفر قهرمانی یونگ و کمپل ، در یک یا چند چرخه ی زندگی در کنارتون هستم و به شما یادآوری می کنم که وجود پیچیده ای دارید و چطور میتونید این سفر قهرمانی رو به پایان برسونید

دوباره باید بپرسید : چرا فرجاد منتور یا مرشد یا گورو هست؟

جوابش خیلی سادست. فقط تجربه مطرح نیست  . من حدود ۱۰ سال مطالعه در حوزه های آرکتایپ شناسی و سفر قهرمانی داشتم و دارم. توی این ده سال به طور تخصصی بر روی رشته انسان شناسی تحقیق کردم و توی این رشته تحصیل کردم. کتاب های زیادی خوندم و تو این مدت افراد زیادی رو تونستم راهنمایی کنم تا موفق بشن. تا بتونن توی سفر قهرمانیشون به پایان برسن و بتونن آرکتایپ رند ( FOOL Archetype ) رو بشناسن.

بله، بیزینس بنده در حوزه ی آی تی هست و مطالعات علمی هم در حوزه های انسان شناسی. پس میتونم راهنمای خوبی برای شما باشم.

پس میتونید روی من یعنی گورو فرجاد ، توی سفر قهرمانیتون حساب باز کنید

بعضی از افرادی که منتور بودم براشون در موردم چی میگن؟

جدیدترین مقالات آرکتایپ