0

مشاوره بهینه سازی وب سایت ( سئو )

میدونستید
فقط کسب رتبه اول گوگل نیست؟

اگه سئو برای دیده شدن نیست پس چیه؟ تو دنیای پر رقابت امروز که همه دیگه میدونن چطور سئو کنن و تو صفحات اول گوگل باشن شاید بهتره از یک مسیر دیگه به هدف برسیم. مهم اینه مخاطب شما رو ببینه و از بین کلی رقیب که توی گوگل سرچ کرده شما رو انتخاب کنه. پس بهتره فقط سئو نکنید. شما باید برند سازی کنید و این دیجیتال برندینگ رو در سئو هم پیاده سازی کنید. چطور؟ با من تماس بگیرید تا بیشتر در این مورد صحبت کنیم

سئو کار یکروز نیست و نمی توان با یکبار انجام دادن عمری بهره برداری کرد. یک کار مداوم و دارای بالا و پایین های بسیار است. نمی توان بدون دانش سئو انجام داد.
فقط زمان است که نشان می دهد یک برنامه سئو و استراتژی سئو چقدر درست بوده است. الگوریتم های موتورهای جستجو دائم در حال تغییر است و برای موفقیت و همراهی با این الگوریتم ها می بایست استراتژی درستی برای بهینه سازی وب سایت داشت. شما نمی توانید فقط با هزینه کردن و تولید محتوا به نتایج خوب در گوگل دست پیدا کنید.

سئو یا بهینه سازی وب سایت باعث می شود وب سایت شما در موتورهای جست وجوگربه خوبی ظاهر شود ودر صورت رعایت اصول آن در صدر جست وجو ها قرار بگیرد.ازآنجا که درهمه ی حوزه ها فعالیت درفضای اینترنت افزایش یافته و با توجه به آنکه اغلب با یک جست وجو درموتورهای جست وجودسترسی به سایت ها واطلاعات انجام می گیرد بنابراین رعایت اصول سئو سبب می شود کاربران به وب سایت شما بیش از سایر وب سایت ها مراجعه کنند.

سئو درموتورهای جست وجو درابتدا بر اساس حروف الفبا انجام می گرفت، یکی از ساده ترین الگوریتم های موتوهای جست وجوکه به الویت حروف الفبا محتواها را رده بندی می کرد. درادامه با پیشرفت الگوریتم های موتورهای جست وجوکلمات کلیدی شناخته شدند و برحسب تعداد کلمات کلیدی در متن یا تراکم کلمات کلیدی رده بندی انجام می گرفت این روش درابتدا تغییرات مطلوبی رابه وجود آورد و کیفیت محتوای وب سایت ها ووبلاگ ها افزایش پیدا کرد تاآنکه برخی از سایت ها اقدام به واردکردن بدون محدودیت کلمات کلیدی در متن های خود کردند.برخی از این کلمات کلیدی درگرافیک سایت مخفی بودوبه این صورت توسط الگوریتم جست وجوگر ها در رتبه های بالایی قرار می گرفتند.
اما گوگل برای این مشکل راه حلی اندیشید والگوریتم های جدیدی ازجمله پانداو پنگوئن ومرغ مگس خواررا طراحی کرد. دراین الگوریتم ها دقت بررسی متن ها ومحتواها بسیار افزایش یافت وبه کاربردن افراطی کلمات کلیدی تشخیص داده می شد.

 

کلمات کلیدی

در سئو مهم ترین موضوع کلمات کلیدی هستند،برای آنکه محتوای شما به خوبی سئو شود باید کلمات کلیدی را شناسایی کنید و به کارببرید. ابزارهای مختلفی برای پیداکردن کلمات کلیدی وجود دارد از جمله ساده ترین آنها جست وجو کردن درصفحه گوگل است، وقتی کلمه ای را تایپ می کنید گوگل سعی می کند کلمه ی مورد نظر رابرحسب جست وجوی کاربران حدس بزند.بنابراین می توانید از همین کلمات پیشنهادی برای مطلب خود استفاده نمایید.

یکی دیگراز این ابزارها گوگل کیوردپلنر است که توسط گوگل به صورت رایگان ارائه شده وبه زبان های مختلف می توان کلمات کلیدی را پیدا کرد.دراین ابزاراطلاعات وآمار خوبی رابرای انتخاب کلمات کلیدی برحسب حجم جست جوی کاربران ارائه می دهد.

سئوی داخلی

سئوی داخلی یا SEO ON PAGE به مجموعه فعالیت هایی در وب سایت انجام می دهید ارتباط دارد.تولید محتوا ،تصاویر،کدها و…درقالب سئوی داخلی معرفی می شوند. مهم ترین بخش از سئوی داخلی تولید محتوااست، تولید محتوای باکیفیت واستاندارد از نظر سئومی تواند  کاستی های بخش های دیگر رانیزبه خوبی پوشش دهد. سئوی داخلی با توجه به آنکه تحت کنترل مدیر وب سایت است از اهمیت زیادی نسبت به سئوی خارجی برخوردار است وبا تغییرات درآن نتایج جست وجوی گوگل تغییر پیدا می کند.

سئوی خارجی

بهینه سازی وب سایت به روش SEO OFF PAGE به محتویات وب سایت شما مرتبط نمی شود بنابراین کنترل این بخش برای بهتر کردن نتایج جست و جوی گوگل دراختیار شمانمی باشد.سئوی خارجی به کمک لینک هایی که از شما به اشتراک گذاشته می شود باعث بالارفتن رتبه سایت شما می شود. بنابراین هر چه کمیت وکیفیت این سایت ها بالاترباشد رتبهشما در نتایج جست وجو بالاتر خواهد رفت.

UXچیست

درطراحی وب سایت ومدیریت آن دو واژه ی UX و UI به کار می رود. UI به مجموعه ی تصاویر ومتن ومحتوا و به طور کلی هرچیزی که در وبسایت وجود دارد اشاره می کند که کاربر با بازکردن وب سایت شما مشاهده می کند.اما درمقابل UX به تجربه یا احساسی گفته می شود که کاربر با مشاهده وتعامل با وب سایت شما بدست می آورد و درواقع به نوعی میزان رضایتمندی مخاطبان از وب سایت شما رانشان می دهد.

ارتباط UX با سئو دراین است که با پیشرفت روز به روز الگوریتم های گوگل یکی از گزینه هایی که در سئو اهمیت پیدا کرده UX است. بنابراین صرفا تولید محتوا کم کم اهمیت خود را ازدست می دهد و رضایتمندی کاربران یا UX جایگذین می شود. به همین دلیل باید علاوه بر تولید محتوا رضایت کاربران رابرای بهینه سازی وب سایتتان بدست آورید.

سرعت لودشدن سایت

سرعت بالا آمدن وب سایت یکی از عواملی است که می تواند کاربران فضای مجازی را از وارد شدن به یک سایت دلسرد کند، این همه ی ماجرا نیست چرا که سرعت سایت برای گوگل هم بسیار مهم است و کند بودن سرعت بالا آمدن یک سایت براحتی می تواند یک سایت را ازنتایج بالای جست وجو محروم کند.

بارگذاری بالای اطلاعات درصفحات سایت می تواند یک مشکل فنی در اصول سئو تلقی شود بنابراین باید به فکر بهبود این مشکل بود. البته راه هایی نیز وجود دارد که بتوان این مشکل را تا حدودی بهبود بخشید از جمله آنکه یک صفحه ی ۴۰۴ اختصاصی بسازید و یا جست وجو را به صفحات دیگری هدایت کنید این روش ها اگر چه برای کاربران رضایت بخش نیست اما دربهینه سازی وب سایت شما تاثیر گذاراست.

سئوکلاه سفید وسئوکلاه سیاه

در سئوکلاه سفید مجموعه ای ازاصول وقوانین سئو رعایت می شود تا به یک وب سایت در جست وجوی گوگل بالاتر دیده شود. این اصول توسط الگوریتم های گوگل شناسایی وامتیازدهی می شوند. درمقابل سئو کلاه سیاه فعالیت ها وروش هایی است که به سرعت می تواند رتبه ی سایت شما را بالا ببرد ولی به همان سرعت نیز تشخیص داده می شود و می تواند موجب جریمه شدن سایت شما توسط گوگل شود.


در مقیاس وسیع ، من می بینم که SEO به یک تاکتیک بازاریابی عادی تبدیل شده است ، همان روشی که تلویزیون ، رادیو و چاپ به ط

ور سنتی به عنوان تاکتیک های بازاریابی تصور می شود.

دکتر فرجاد پورمحمد : مشاور بهینه سازی وب سایت

مشاوره بهینه سازی وب سایت

من به شما کمک می کنم تا توی دنیای دیجیتال دیده بشید و بر اساس سند هویت برند سازمانتون، مخاطبینتون شمارو بشناسن

در مورد من بیشتر بدونید
SEO Consultant
خدمات مشاوره SEO

من چه خدماتی به شما میدهم؟

 • استراتژی سئو
 • انجام تحقیقات کلمات کلیدی
 • بهینه سازی تصاویر (Image Optimization)
 • بهینه سازی فایل های ویدئویی (Video Optimization)
 • ساخت کدهای کارآمد JavaScript و CSS External
 • هینه سازی بر روی موبایل (Mobile Optimization)
 • اجرای سئو داخلی
 • اجرای سئو خارجی
 • تولید محتوای سئو شده
 • و . . .

R.O.C.K.E.T

فریمورکی برای بهبود کارایی سئو وب سایت شما 

به عنوان شخصی که سالیان زیادی در وب فارسی فعالیت مستمر داشتم و به صورت مستقیم با انواع کسب و کارها مواجه داشتم، امروز تونستم یک فریورک برای برنامه ریزی و انجام فعالیت های سئو طراحی کنم و اسمشو بذارم راکت سئو

Seo research

RESEARCH

وقتی یک کمپین سئو با شکست مواجه می شود، عموما به سراغ یک مشاور سئو میروید! در طی جلسات متعددی علت شکست کمپین را بررسی می کنید و هر شخص، از نقطه نظر خود علت را می گوید! اما شاید علت در یک جا وجود نداشته باشد! به نظر من به عنوان متخصص استراتژی های آنلاین، مشکل شما قبل از کمپین است و به همان اندازه که به سازمانتان ربط دارد، به بیرون از سازمانتان هم مرتبط است. 

در گام اول می بایست تحقیق کرد! چه چیزی را؟

 • بررسی و انالیز عمیق رقبا
 • شناخت دقیق مخاطب و بررسی ۳۶۰ درجه نیاز او
 • بررسی زیرساخت های مناسب برای کمپین
 • تعیین دقیق اهداف و مسیر رسیدن به اهداف سئو
 • تعیین ابزارها برای پایش 
تحقیق کلمات کلیدی سئو
technical SEO

OPTIMIZE

وقتی یک سایت راه اندازی می کنیم، انواع تغییرات کوچک و بزرگ را در آن ایجاد می کنیم تا برای مخاطب جذاب تر باشیم. و این تغییرات به گوگل نیز کمک می کند تا کسب و کار کا را بهتر بشناسد! به خصوص اینکه در تغییرات جدید گوگل طراحی وب سایت ( منظور UI / UX )  فاکتور بسیار مهمی در رتبه بندی محسوب می شود. بنده و تیم وانیا به شما کمک می کنیم تا در کنار داشتن یک وب سایت جذاب، از نظر سئو نیز بهینه شده باشد. مثلا : 

 • عناوین جلب توجه
 • توضیحات متا
 • بهبود قابلیت استفاده به روز رسانی معماری سایت
بهینه سازی ساختار سایت
unique selling point

Content

محتوای وب سایت شما چیزی است که مخاطب شما را به سمت اهداف کسب و کار شما جذب می کند. شما می توانید این کار را از طریق انواع محتوا مانند محتوای آموزشی ، خبری و ویدئویی و … انجام دهید تا مخاطب در قیف فروش شما به خریدار نهایی تبدیل شود. پس محتوا بسیار مهم است. این محتوا برای موتورهای جستجوگر هم اهمیت دارد. زیرا موتورهای جستجوگر مانند گوگل به فعالیت کاربر در سایت شما اهمیت میدهند و رفتار آنها را تحلیل می کنند. پس اگر محتوای وب سایت شما مفید نیست و نمیتوانید کاربر را حفظ نمایید، انتظار نداشته باشید گوگل به شما رتبه ی خوبی دهد.

 • سئو محتوای مناسب کاربر
 • سئو محتوای مناسب گوگل
 • تولید پست های مربوط به هم
تولید محتوا
keyword research

KEYWORDS

شاید کم بیراه نباشد بگوییم نقطه ی حساس فرایند بهینه سازی وب سایت، تحقیق کلمات کلیدی می باشد. هرچقدر کلمات کلیدی مشخص تر و با اهداف برندسازی ما همراستا تر باشد، کسب و کار با سرعت بیشتر رشد خواهد کرد. با ورود ترافیک مرتبط به وب سایت شما، شرکت شما می تواند سرنخ های تازه، فروش با ارزش و موارد دیگر را تضمین کند. شاید مهمترین فعالیت های این بخش موارد زیر باشد :

 • بررسی کلمات کلیدی رقبا
 • نقشه کلمات کلیدی
 • بررسی و آنالیز حرفه ای رتبه بندی
تحقیق کلمات کلیدی سئو
Earned media and off-page SEO

EARNED MEDIA & LINKS

اعتبار کلمات کلیدی به دست آمده در اینترنت و سئوی off-page خدمات بسیار مهمی برای نمایش سایت شما در مقابل مخاطبان هدف هستند. تیم بازاریابی محتوای اختصاصی ما در شرکت وانیا با کمک به شرکت شما در ایجاد پیوند (و روابط) با کارشناسان مورد اعتماد در صنعت شما، فرصت های جدیدی برای رشد وب سایت ایجاد می کند.

 • ارتقای محتوا
 • سئو off-page
 • کمپین های بازاریابی ویروسی
لینک سازی

TESTING

دریافت ترافیک جستجوی مرتبط و واجد شرایط به سایت شما تنها آغاز خدمات بهینه سازی سئو ما است. من و تیم من با شما همکاری می کنیم تا مطمئن شویم که وب سایت شما بازدیدکنندگان را از طریق قیف خرید به روشی واضح و مختصر هدایت می کند. ما به آزمایش همه چیز و ایجاد بهبود مستمر در استراتژی بازاریابی SEO شما اعتقاد داریم.

 • تجزیه و تحلیل مسیر تبدیل
 • بهبودهای فراخوان برای اقدام
 • بهبودهای مستمر از طریق ردیابی ROI
پایش و آنالیز سئو
بهینه سازی وب سایت یاد بگیریم
Article

جدیدترین مقالات مرتبط با بهینه سازی وب سایت