تاریخچه بهینه سازی وب سایت
کلمات کلیدی
سئوی داخلی
سئوی خارجی
UXچیست
سرعت لودشدن سایت
افت سئوسایت چیست
سئوکلاه سفید وسئوکلاه سیاه
جمع بندی seo
چرا مشاوره سئو سایت؟
من به عنوان مشاوره آی تی برای شما چه کاری انجام می دهم؟

سئو یا بهینه سازی وب سایت باعث می شود وب سایت شما در موتورهای جست وجوگربه خوبی ظاهر شود ودر صورت رعایت اصول آن در صدر جست وجو ها قرار بگیرد.ازآنجا که درهمه ی حوزه ها فعالیت درفضای اینترنت افزایش یافته و با توجه به آنکه اغلب با یک جست وجو درموتورهای جست وجودسترسی به سایت ها واطلاعات انجام می گیرد بنابراین رعایت اصول سئو سبب می شود کاربران به وب سایت شما بیش از سایر وب سایت ها مراجعه کنند.

تاریخچه بهینه سازی وب سایت

سئو درموتورهای جست وجو درابتدا بر اساس حروف الفبا انجام می گرفت، یکی از ساده ترین الگوریتم های موتوهای جست وجوکه به الویت حروف الفبا محتواها را رده بندی می کرد. درادامه با پیشرفت الگوریتم های موتورهای جست وجوکلمات کلیدی شناخته شدند و برحسب تعداد کلمات کلیدی در متن یا تراکم کلمات کلیدی رده بندی انجام می گرفت این روش درابتدا تغییرات مطلوبی رابه وجود آورد و کیفیت محتوای وب سایت ها ووبلاگ ها افزایش پیدا کرد تاآنکه برخی از سایت ها اقدام به واردکردن بدون محدودیت کلمات کلیدی در متن های خود کردند.برخی از این کلمات کلیدی درگرافیک سایت مخفی بودوبه این صورت توسط الگوریتم جست وجوگر ها در رتبه های بالایی قرار می گرفتند.
اما گوگل برای این مشکل راه حلی اندیشید والگوریتم های جدیدی ازجمله پانداو پنگوئن ومرغ مگس خواررا طراحی کرد. دراین الگوریتم ها دقت بررسی متن ها ومحتواها بسیار افزایش یافت وبه کاربردن افراطی کلمات کلیدی تشخیص داده می شد.

کلمات کلیدی

در سئو مهم ترین موضوع کلمات کلیدی هستند،برای آنکه محتوای شما به خوبی سئو شود باید کلمات کلیدی را شناسایی کنید و به کارببرید. ابزارهای مختلفی برای پیداکردن کلمات کلیدی وجود دارد از جمله ساده ترین آنها جست وجو کردن درصفحه گوگل است، وقتی کلمه ای را تایپ می کنید گوگل سعی می کند کلمه ی مورد نظر رابرحسب جست وجوی کاربران حدس بزند.بنابراین می توانید از همین کلمات پیشنهادی برای مطلب خود استفاده نمایید.

یکی دیگراز این ابزارها گوگل کیوردپلنر است که توسط گوگل به صورت رایگان ارائه شده وبه زبان های مختلف می توان کلمات کلیدی را پیدا کرد.دراین ابزاراطلاعات وآمار خوبی رابرای انتخاب کلمات کلیدی برحسب حجم جست جوی کاربران ارائه می دهد.

سئوی داخلی

سئوی داخلی یا SEO ON PAGE به مجموعه فعالیت هایی در وب سایت انجام می دهید ارتباط دارد.تولید محتوا ،تصاویر،کدها و…درقالب سئوی داخلی معرفی می شوند. مهم ترین بخش از سئوی داخلی تولید محتوااست، تولید محتوای باکیفیت واستاندارد از نظر سئومی تواند  کاستی های بخش های دیگر رانیزبه خوبی پوشش دهد. سئوی داخلی با توجه به آنکه تحت کنترل مدیر وب سایت است از اهمیت زیادی نسبت به سئوی خارجی برخوردار است وبا تغییرات درآن نتایج جست وجوی گوگل تغییر پیدا می کند.

سئوی خارجی

بهینه سازی وب سایت به روش SEO OFF PAGE به محتویات وب سایت شما مرتبط نمی شود بنابراین کنترل این بخش برای بهتر کردن نتایج جست و جوی گوگل دراختیار شمانمی باشد.سئوی خارجی به کمک لینک هایی که از شما به اشتراک گذاشته می شود باعث بالارفتن رتبه سایت شما می شود. بنابراین هر چه کمیت وکیفیت این سایت ها بالاترباشد رتبهشما در نتایج جست وجو بالاتر خواهد رفت.

UXچیست

درطراحی وب سایت ومدیریت آن دو واژه ی UX و UI به کار می رود. UI به مجموعه ی تصاویر ومتن ومحتوا و به طور کلی هرچیزی که در وبسایت وجود دارد اشاره می کند که کاربر با بازکردن وب سایت شما مشاهده می کند.اما درمقابل UX به تجربه یا احساسی گفته می شود که کاربر با مشاهده وتعامل با وب سایت شما بدست می آورد و درواقع به نوعی میزان رضایتمندی مخاطبان از وب سایت شما رانشان می دهد.

ارتباط UX با سئو دراین است که با پیشرفت روز به روز الگوریتم های گوگل یکی از گزینه هایی که در سئو اهمیت پیدا کرده UX است. بنابراین صرفا تولید محتوا کم کم اهمیت خود را ازدست می دهد و رضایتمندی کاربران یا UX جایگذین می شود. به همین دلیل باید علاوه بر تولید محتوا رضایت کاربران رابرای بهینه سازی وب سایتتان بدست آورید.

سرعت لودشدن سایت

سرعت بالا آمدن وب سایت یکی از عواملی است که می تواند کاربران فضای مجازی را از وارد شدن به یک سایت دلسرد کند، این همه ی ماجرا نیست چرا که سرعت سایت برای گوگل هم بسیار مهم است و کند بودن سرعت بالا آمدن یک سایت براحتی می تواند یک سایت را ازنتایج بالای جست وجو محروم کند.

بارگذاری بالای اطلاعات درصفحات سایت می تواند یک مشکل فنی در اصول سئو تلقی شود بنابراین باید به فکر بهبود این مشکل بود. البته راه هایی نیز وجود دارد که بتوان این مشکل را تا حدودی بهبود بخشید از جمله آنکه یک صفحه ی ۴۰۴ اختصاصی بسازید و یا جست وجو را به صفحات دیگری هدایت کنید این روش ها اگر چه برای کاربران رضایت بخش نیست اما دربهینه سازی وب سایت شما تاثیر گذاراست.

افت سئوسایت چیست

افت سئو سایت درواقع همان نزول کردن رتبه سایت در نتایج جست وجوی گوگل است. گوگل قوانین خاصی رابرای سئو سایت ها درنظرگرفته تا کاربران به باکیفیت ترین محتواها دسترسی داشته باشند. بنابراین سایت هایی که این قوانین را زیرپامی گذارند با افت سئو مواجه می شوند و با جریمه ی گوگل مواجه می شوند. جریمه گوگل ممکن است وب سایت شما رابه طورکلی ازنتایج جست وجو خارج کند بنابراین باید به دقت وب سایت خود رابررسی وبه رفع مشکلات آن بپردازید.

از دلایل افت سئو سایت می توان به استفاده از محتوای تکراری، عدم به کاربردن کلمات کلیدی، افراط دربه کاربردن کلمات کلیدی،عدم به روز رسانی مطالب، افزایش کیفیت کار رقبا، تغییرات الگوریتم گوگل و…اشاره کرد.

سئوکلاه سفید وسئوکلاه سیاه

در سئوکلاه سفید مجموعه ای ازاصول وقوانین سئو رعایت می شود تا به یک وب سایت در جست وجوی گوگل بالاتر دیده شود. این اصول توسط الگوریتم های گوگل شناسایی وامتیازدهی می شوند. درمقابل سئو کلاه سیاه فعالیت ها وروش هایی است که به سرعت می تواند رتبه ی سایت شما را بالا ببرد ولی به همان سرعت نیز تشخیص داده می شود و می تواند موجب جریمه شدن سایت شما توسط گوگل شود.

جمع بندی

در سئوی وب سایت عوامل فنی،تولید محتوا، بک لینک ها وعوامل مختلف زیادی دخیل هستند، شناخت استانداردهای الگوریتم های گوگل در بهبود این عوامل نقش مهمی دارد ومهم ترین منبعی که می توانید ازآن دراین مسیر کمک بگیرید بدون شک خود گوگل است.
اگرچه در بحث سئو بیشتر از جست وجوگر گوگل صحبت شد اما باید دانست که این اصول برای همه ی جست وجو گرها وجود داردوحتی در بحث تولید ویدیودر یوتیوپ یا مقایسه اپلیکیشن ها نیز چنین اصولی وجود داردکه باید رعایت نمود.

چرا مشاوره برنامه نویسی اختصاصی؟

..

من به عنوان مشاوره آی تی برای شما چه کاری انجام می دهم؟

..

کسب و کار آنلاین دارید؟ نیاز به مشاوره دارید؟

پس همین الان با من تماس بگیرید تا با هم قدم های مثبتی برای پیشرفت کسب و کارتان برداریم

درخواست مشاوره

من فرجاد پورمحمد هستم. مشاور شما در حوزه های فناوری اطلاعات

از ۱۳۸۲ در اینترنت فعال بودم و کارهای مختلفی در عموم زمینه های آی تی انجام دادم. از برنامه نویسی وب سایت گرفته تا سئو و ... . در حال حاضر مدرک دکتری برندینگ دارم و تمام سعی ام رو میکنم تا به کسب و کارها در جهت رشد کمک کنم. تمام هدفم رشد شماست. خیلی رک و صریح باهاتون صحبت می کنم. پس اگه دنبال یکی هستید که از کسب و کارتون تعریف و تمجید کنه سراغ من نیاید .

خیلی خوشحال میشم یک جلسه با همدیگه صحبت کنیم ( تماس بگیرید )