محتوای مقاله ی آشنایی با مفاهیم PPC ، PPI، PPL، PPS، PPM
جهت مطالعه این مقاله نیاز به 3 دقیقه دارید

ما در تبلیغات آنلاین با مفاهیمی روبرو هستیم که هرکدام از آنها مخفف یک عبارت می‌باشند. این مفاهیم می‌توانند نوع تبلیغات را توضیح دهند و یا به نوع پرداخت هزینه آن اشاره کنند. مثلاَ مفاهیمی چون PPC، PPI، PPL، PPS، PPM روش‌های مختلف تبلیغات آنلاین هستند که دانستن آنها کمک شایانی به صاحبان کسب‌وکار خواهد کرد.

[lwptoc]

برای کسب اطلاعات بیشتر با این مفاهیم، توصیه می‌کنم تا این مطلب را به‌دقت بخوانید. شاید با مطالعه این مقاله روش مناسبی را برای تبلیغات آنلاین خود انتخاب کنید. تا علاوه بر نتایج خوب، مقرون‌به‌صرفه نیز باشد.

تبلیغات آنلاین
تبلیغات آنلاین

روش PPC، روشی پرطرفدار در ن

همان‌طور که در مبحث تبلیغات کلیکی به آن اشاره شد، PPC یا تبلیغات کلیکی، مخفف عبارت Pay Per Click می‌باشد. یعنی به ازای هر کلیک کاربران بر روی تبلیغ، تبلیغ دهنده باید مبلغی را بپردازد. البته ما در تبلیغات کلیکی با مفهوم دیگری به نام CPC نیز مواجه هستیم و هر دو این مفاهیم در مورد پرداخت پول به ازای هر کلیک صحبت می‌کنند.

اما PPC یک تفاوت جزئی با CPC دارد. PPC به روش پرداخت هزینه که کلیکی است، اشاره دارد. در حالی که CPC در مورد مبلغ هزینه کلیکی صحبت می‌کند.

بیشتر بخوانید: CPC،CPA، CPL، CPI وCPM

 

PPI (Pay Per Impression) تبلیغات نمایشی

همان‌طور که از نامش پیداست، PPI به روش دریافت وجه در تبلیغات نمایشی اشاره می‌کند. در این نوع تبلیغ، تبلیغ دهنده به ازای تعداد نمایش تبلیغ خود، به آژانس تبلیغاتی مبلغی را پرداخت خواهد کرد.

در این روش از تبلیغ، آژانس تبلیغاتی تضمین نمی‌کند که چه تعداد از بازدیدکنندگان تبلیغ را تماشا خواهند کرد. اما تعداد دفعاتی را که تبلیغ نمایش داده خواهد شد، را تضمین خواهد کرد. بنابراین هزینه تبلیغ رابطه مستقیمی با تعداد دفعات نمایش تبلیغ خواهد داشت.

 

PPL (Pay Per Lead) تبلیغی برای یافتن لید یا سرنخ

در PPL، یافتن سرنخ‌هایی از مخاطب هدف، حائز اهمیت است. درواقع در این نوع تبلیغات، تبلیغ دهنده از آژانس تبلیغاتی می‌خواهد تا اطلاعاتی از مخاطب هدف پیدا کند. مخاطب هدف معمولا از راه‌های مختلفی چون پرکردن نظرسنجی کوتاه، نصب یک برنامه، ارسال فرم آنلاین و… مشخص خواهد شد.

در این روش از تبلیغات آنلاین، تبلیغ دهنده برای انجام یک عمل از سوی مخاطب، مبلغی را به ناشر یا همان آژانس تبلیغاتی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ در راستای نشان دادن مخاطب هدف می‌باشد و در نتیجه برای کسب‌وکار بسیار مفید و ارزشمند است.

 PPSیا پرداخت هزینه به ازای فروش

در این برنامه تبلیغاتی، تبلیغ دهنده یک درصد مشخص از همه فروش‌هایی را که توسط بازاریابی ناشر انجام شده‌است، به او پرداخت می‌کند. به عنوان مثال محبوب‌ترین برنامه PPS متعلق به شرکت آمازون است. در این برنامه ناشر با توجه به محصول، می‌تواند تا 15 درصد از فروش را دریافت کند.

 

PPM (Pay Per Mile) یا پرداخت هزینه به ازای 1000 بازدید

توجه: گاهی منظور از PPM اشاره به Pay Per Impression است؛ که در بالا به آن اشاره شد.

در این نوع تبلیغات، صاحب برند یا همان تبلیغ دهنده به ازای هر 1000 بار که تبلیغش دیده می‌شود، مبلغی را به ناشر تبلیغ یا آژانس تبلیغاتی پرداخت می‌کند. معمولاَ در این نوع محاسبه هزینه همواره تعداد بازدید یک ضریب از عدد 1000 می‌باشد.

با توجه به اهمیت تبلیغات آنلاین، آشنایی با مفاهیم آن می‌تواند کمک شایانی به تبلیغ دهنده کند؛ زیرا تبلیغ دهنده به بهترین شکل، تبلیغ مورد نظر خود را انتخاب خواهد کرد و در چگونگی پرداخت هزینه تبلیغ نیز دچار مشکل نخواهد شد.

همچنین انتخاب درست نوع تبلیغ، علاوه بر تاثیرگذاری تبلیغ و بالا بردن نرخ تبدیل، هزینه کمتری نیز برای تبلیغ کننده خواهد داشت.

اگر همچنان سوال بی‌جوابی در ذهن شما مانده است، خوشحال خواهم شد آن را برای من در زیر همین مطلب بنویسید. من همواره آماده پاسخ‌گویی به شما هستم. همچنین می‌توانید برای مشاوره بیشتر با من تماس بگیرید.

اگه از این مطلب خوشت اومد میتونی توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.