فرجاد پورمحمد
۲۶ آذر ۱۳۹۸

۵ راه برای افزایش وابستگی به برند

وابستگی به برند پارامتری است که با استفاده از آن محققان بازار درباره رفتار مصرف کنندگان پیشبینی هایشان را انجام میدهند. وابستگی برند یک لایه اطلاعات به ما اضافه میکند که در تقسیم بندی بازار میتواند کمک بکند.

تحقیقات نشان داده که کودکان از سن ۳ سالگی قادر به تشخیص لوگو ها و ربط دادن لوگو ها به برند ها می شوند. همچنین آنها از برند ها به عنوان نشان دهنده معروفیت و موفقیت استفاده می کنند.

شما با استفاده از برخی استراتژی ها و تاکتیک های مارکتینگ میتوانید وابستگی به برند را افزایش دهید. افزایش وابستگی به برند نیاز به منابع و زمان دارد تا بتوانید برند خود و وفاداری مشتریان را ایجاد کنید.

 

متصل بمانید و هدفمند فکر کنید

لیست ایمیل مارکتینگ خود را بسازید و از آن برای ارتباط با مشتریان خود استفاده کنید.

محصولات جدید یا تخفیف ها را به آنها اطلاع دهید. ارتباط مستمر با مشتری بسیار مهم است زیرا به آنها حس متفاوت و ارزشمند بودن می دهد.

با جنع آوری اطلاعات درباره مشتریان خود می توانید ایمیل های هدفمند ارسال کنید و برای هرکس آن چیزی را که به آن علاقه دارد پیشنهاد دهید.

 

سوپراستار در خدمات مشتریان

اگر می خواهید مشتریان برند شما را با خدمات عالی بشناسند باید بتوانید راهی پیدا کنید که خودتان را از سایر رقبا جدا کنید.

مشتریان حاضرند هزینه بیشتری برای محصولی که خدمات پس از فروش دارند بکنند. این خدمات می تواند شامل گارانتی ، ارسال رایگان و … باشد. تشخیص بدهید که مشتریان شما چه چیزی را به عنوان خدمات پس از فروش می دانند و نسبت به خواسته آنها برایشان خدمات فراهم کنید.

پیشنهاد میکنم این مطلب را هم بخوانید  شماره یک پادکست تایم اوت - شفاف باشیم

 

خرید را آسان کنید

داشتن یک آدرس سایت آسان یا یک شماره تماس کوتاه باعث می شود که مشتریان به‌ راحتی و بدون تاخیر خریدشان را انجام دهند. تسریع روند خرید باعث افزایش سرعت برندینگ شما می شود همچنین نظرات سایر مشتریان و تحلیل فنی خودتان را به خدمات یا محصولات اضافه کنید تا بتوانند تصمیم بهتری را در زمان کمتری بگیرند.

 

مشتریان خود را در چرخه حفظ کنید

اگر می خواهید محصول جدیدی بسازید، تغییر مکانی انجام بدهید ، شکل ظاهری سایت خود را تغییر‌ دهید و یا … با‌ مشتریان خود در میان بگذارید و حتی از آنها نظر بخواهید اینکار باعث ایجا‌د اعتماد بین شما و مشتری می شود. با مشتری خود صادق باشید و همه چیز را کاملاً واضح و مشخص انجام دهید.

 

قدرت فضای مجازی را فراموش نکنید

استفاده از پلتفرم های مختلف در فضای مجازی برای شما مزایایی دارد :

شما می توانید زمانی را با طرفداران و یا مشتریان خود با جواب دادن به پیام ها و کامنت های آنها بگذرانید.

ارتباط مستقیم با مشتریان باعث ایجاد اعتماد بین شما و مشتری خواهد شد و افزایش اعتماد وابستگی به برند را افزایش می دهد.

آگاهی سازی درباره برند و افزایش وفاداری مشتری باید یکی از برنامه های مستمر و همیشگی شما باشد با انجام مراحلی که گفته‌ شد شما وابستگی مشتریان به برند را افزایش می دهید و مشتریان برای مدت زیادی از شما به خوبی یاد خواهند کرد.

کسب و کار آنلاین دارید؟ نیاز به مشاوره دارید؟

پس همین الان با من تماس بگیرید تا با هم قدم های مثبتی برای پیشرفت کسب و کارتان برداریم

درخواست مشاوره

مقالات مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهی وجود ندارد