محتوای مقاله ی آرکتایپ انتقام جو Avenger
جهت مطالعه این مقاله نیاز به < 1 دقیقه

آرکتایپ انتقام جو جلوه گر نیاز به تعادل عدالت گاها با استفاده از روش های پرخاشگرانه است. وکلائی که برای فقرا یا محرومان کار می کنند ، یا بخشی از وقت خود را برایانجام کارهای رایگان داوطلبانه صرف میکنند، انتقامجویان مدرن هستند. آوردن مجرمان جنگ به صحنه محاکمه و یا پیگیری قانونیاقدامات شرکت هایی که به جامعه آسیبمی رسانند نمونه هایی از این آرکتایپ در سطح جهانی است که منشاء گرفته از حس عدالت خواهی اجتماعی است. همچنین انگیزه انتقام میتواند شخصی باشد. فرشته انتقام جو باوری است که در عهد باستان وجود داشته و به عقیده مردم او در حال انجام ماموریتی از جانب خدا است.

قسمت تاریک این آرکتایپ در سطح جهانی در صورتی که به خشونت، تروریسم و یا بمب گذاری متوسل شود غیر اخلاقی و محکوم است. صحیح بودن دلایل هرگز نمی تواند دلیلی موجه برای آسیب رساندن به بقیه باشد. گاندی با تاکید بر مقاومت منفعل در برابر قدرت های نامشروع ایستادگی کرد.

در ارزیابی ارتباط خود با این آرکتایپ به دنبال تجربه هایی باشید که در گذشته برای دفاع از حق دیگران قدم برداشته اید اما وجود تنها یک نمونه کافی نیست شما باید رابطه ای عمیق تر را با این آرکتایپ پیدا کنید به صورتی که بر بسیاری از اقدامات و رفتار های شما تاثیر گذار بوده است. گاها این اشتیاق می تواند به صورتی عمیق باشد که برای به نتیجه رساندن آن یک عمر سپری شود.

اگه از این مطلب خوشت اومد میتونی توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.