فرجاد پورمحمد
۲۱ آذر ۱۳۹۸

برندینگ بر اساس آرکتایپ ماجراجو

EXPLORER  یک برند ماجراجو است و بر کشف پدیده ها تمرکز دارد. آنها مستقل ، جاه طلب و معنوی هستند اما از طرف دیگر بی قرار، بی هدف و کمی متزلزل هستند. آرکتایپ اکسپلورر یا آرکتایپ ماجراجو در مسیر گرایش و تشویق فرد قدم بر میدارد و اینگونه مردم را ترغیب به رشد میکند. ماجراجویی ابزاری برای روشنگری است و اکسپلورر بر خود شناسی و خود کفایی تمرکز دارد. آنها محصولاتی را تولید می کنند که باعث تقویت فردیت ، هیجانات و رسیدن به راهی برای تجربه چیزهای جدید می شوند.

مشتریان اکسپلورر از برند هایی استقبال می کنند که در مسیرآزادی و کشف هستند ، به خصوص مواردی که به مشتری امکان سفر کردن را میدهد. این برندها ریسک پذیر هستند و کشف طبیعت را پیشنهاد و ترویج میدهند.

لغات کلیدی و باور ها در برندینگ آرکتایپ ماجراجو

 

توضیحات برند های اکسپلورر

هدف اکسپلورر ایجاد احساس آزادی و فردیت است. برندهای اکسپلورر نوآور و جاه طلب هستند. آنها فلسفه بدون محدودیت بودن را پیش میگیرند و با گسترش مرز های زندگی از تجربه کشفیات جدید لذت میبرند.

برند های اکسپلورر انتخاب مشتریانی است که به طبیعت گردی و حیات وحش، مسابقات ورزشی همچون اسکی و کوه پیمایی و همچنین آفرود علاقه مند هستند.
برند های اکسپلورر متعهد بر حس آزادی هستند.

پیشنهاد میکنم این مطلب را هم بخوانید  تعریف استراتژی تجربه مشتری (CX)

بدترین اتفاقی که میتواند برای برند های اکسپلورر رخ دهد از دست دادن توان انتقال حس ماجراجویی به مشتریان است. هدف آنها دور کردن مردم از کسالت و ایجاد حس کنجکاوی و تجربه های جدید در آنها است. هدف آنها الهام بخشیدن به مردم و ایجاد شوق سفر و خودشناسی در آنها و البته ثبت تک تک لحظات توسط محصولاتشان است.

نمونه هایی از برند ماجراجو

رنگ های پیشنهادی برای آرکتایپ ماجراجو

 

افراد سرشناس که دارای آرکتایپ ماجراجو هستند

کسب و کار آنلاین دارید؟ نیاز به مشاوره دارید؟

پس همین الان با من تماس بگیرید تا با هم قدم های مثبتی برای پیشرفت کسب و کارتان برداریم

درخواست مشاوره

مقالات مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهی وجود ندارد