فرجاد پورمحمد
۲۸ بهمن ۱۳۹۸

برندینگ بر اساس آرکتایپ شوخ یا ژستر

دلقک ها یا ژستر ها در لحظه زندگی میکنند و فقط از آن لذت میبرد. بزرگترین ترس آنها کسل کننده بودن است. یک برند مشمول آرکتایپ جستر تمایل دارد با ایجاد تصور زندگی در حیات وحش و استفاده از تصاویر خشن بینندگان را دست بیاندازد و طنازی کند و سپس با استفاده از عواطف لطیف توجه آنها را جلب نماید. تجارت همراه با آرکتایپ جستر کاری هوشمندانه است آنها موفقیت خود را با پیدا کردن مسیری در سیلی از تفکرات اصلی و جانبی رقم میزنند و همچنین از اینکه کل تیم از مسیر موفقیت لذت میبرد اطمینان حاصل میکنند. این آرکتایپ به مردم این انگیزه را القا میکند که ارزش بازی کردن را در یابند و اجازه برقراری ارتباط با کودک درون خود را بدهند و از آزادی و بی احتیاطی، متوسل نشدن به قوانین و راحتی و آسایش آن لذت ببرند.

بدترین اتفاق ممکن برای یک برند جستر این است که یک دادخواست تلخ را در آغوش بگیرید و یا به عنوان سختگیر یا کسل کننده تلقی شود. در بررسی جوانب مثبت این آرکتایپ می توان به آزادی و متفاوت بودن آن اشاره کرد اما در مقابل، در بدترین حالت، از جوانب منفی آن بی عاطفگی و غیر مسئولیت پذیری است.

 

صفات اصلی و ارزش های آرکتایپ جستر

درباره برندی با آرکتایپ جستر

برندی با آرکتایپ جستر به دنبال حل مسئله نیست در واقع هدف او از سفر، لذت بردن از مسیر است. نتیجه به ندرت مد نظر جستر است. او بیشتر به دنبال شیطنت کردن است. این آرکتایپ به دنبال یادآوری برنامه ریزی برای آینده نیست اما توانایی تفکر خارج از چهارچوب را دارد و همین امر مشوق ایجاد ایده های نوآورانه می شود. با بررسی این آرکتایپ می توان گفت که جستر استاد هدایت سیل تفکرات، طرد کردن مفاهیم و خلق دیدگاه های تازه برای مردم و حتی برند های دیگر است.

برندی با آرکتایپ جستر سرگرمی را وعده میدهد

مشتریان جستر تبلیغات معمولی را بسیار خسته کننده می دانند و علاقه مند به دیدن چیزهای غیرعادی، عجیب و غریب و سرگرم کننده هستند. بازاریابی و تبلیغات جستر ممکن است غیرمتعارف، احمقانه و گاها افراط گونه باشد. در تبلیغات این آرکتایپ اغلب از رنگ های روشن و پر انرژی استفاده میشود.

پیشنهاد میکنم این مطلب را هم بخوانید  آیا کمینه عملی محصول (MVP) در دنیای کسب و کارهای نوپا یک اصطلاح غیر‌ضروری است؟

 

برندها و شخصیت های زیر دارای آرکتایپ ژستر هستند

 

برای برندینگ بر اساس آرکتایپ ژستر ، رنگ های زیر را پیشنهاد می دهم

 

 

 

 

 

 

کسب و کار آنلاین دارید؟ نیاز به مشاوره دارید؟

پس همین الان با من تماس بگیرید تا با هم قدم های مثبتی برای پیشرفت کسب و کارتان برداریم

درخواست مشاوره

مقالات مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهی وجود ندارد