محتوای مقاله ی ویژگی های مشترک رسانه دیجیتال
جهت مطالعه این مقاله نیاز به 2 دقیقه دارید

یکی از مدل های رسانه دیجیتال نرم افزار های رایانه ای هستند. این نرم افزارها در قالب های آموزشی، بازی، فکری و کاربردی در سبک های رسانه ای و گاه چند رسانه ای تولید می شوند. بازی های رایانه ای خود شامل چندین زیر شاخه هستند، مثلاً بازی های آفلاین و آنلاین و همینطور بازی هایی که روی تلفن همراه نصب می شوند.

رسانه دیجیتال یعنی ورود به دنیایی که قرار است بدون نیاز به حضور فیزیکی خدماتی ارائه دهد و رضایت مشتری را جلب کند. این یکی از تعاریفی است که برای رسانه دیجیتال وجود دارد. در این مقاله قصد داریم بگوییم که رسانه دیجیتال چیست و در چند نوع عرضه می شود.

تعریف رسانه دیجیتال

رسانه دیجیتال به رسانه ای گفته می شود که در آن محتوا یا منتشر می شود و یا تبادل صورت می گیرد. این انتشار و تبادل به واسط یک سری ابزارها صورت می گیرد که شامل مدل های مبتنی بر شبکه و همینطور سرویس های مخابراتی هستند.

انواع رسانه دیجیتال

یکی از مدل های رسانه دیجیتال نرم افزار های رایانه ای هستند. این نرم افزارها در قالب های آموزشی، بازی، فکری و کاربردی در سبک های رسانه ای و گاه چند رسانه ای تولید می شوند. بازی های رایانه ای خود شامل چندین زیر شاخه هستند، مثلاً بازی های آفلاین و آنلاین و همینطور بازی هایی که روی تلفن همراه نصب می شوند و تحت شبکه هستند در این لیست قرار دارند.
اگر بخواهید رسانه دیجیتال را در سطح پیشرفته تر مثال بزنیم می توانید به پایگاه های اینترنتی اشاره کنید. در واقع یک سری سرویس های مختلف در این پایگاه ها وجود دارد که شامل موقعیت اجتماعات مجازی هستند. مثلاً محیط های چت گروهی و گروه های اینترنتی در این مسیر قرار می گیرند.

گزینه دیگر هنرهای دیجیتال است. این مدل رسانه ها با اهداف هنری اجرا می شوند. مثلاً نقاشی دیجیتال، تئاتر دیجیتال و همینطور موسیقی دیجیتال در این لیست قرار دارد و اثر بخشی خاص خود را دنبال می کند.

گزینه دیگر نیز وجود دارد که در قالب های پیامکی بوده که البته به صورت چند رسانه ای هستند. این سرویس ها مخصوص تلفن همراه هستند.

ویژگی های مشترک رسانه دیجیتال

رسانه دیجیتال در هر نوع و با هر هدف باید یک سری ویژگی های مشترک را در بر بگیرد. اولین موضوع سرعت انتشار است به طوری که هماهنگی مشخصی بین سرعت و وسعت دامنه دیده شود.
بستر نشر مطلب باید آسان باشد و این موضوع در دنیای تبادل بسیار مهم است. رسانه دیجیتال باید بتواند تنوع و حجم خوبی را پوشش دهد مخصوص در مورد نرم افزارهاییی که قرار است به صورت حجم بالا ارائه شوند. همینطور یک سری بازی های رایانه ای نیز وجود دارد که در این بین قرار گرفته اند.

موضوع دیگر جذابیت و تعاملی بودن محصولات است که برای رسانه هایی که در قابل بازی های رایانه ای هستند بسیار مهم است. البته که یک نکته مهم دیگر در دنیای دیجیتال این است که ارتباطات باید بدون مرز صورت بگیرد. وقتی ارتباطات با محدودیت زیادی همراه باشد دسته بندی های خاصی را در بر می گیرد و اثرگذاری آن به ندرت دیده می شود. تولید و دسترسی کم هزینه از دیگر موضوعاتی است که برای رسانه دیجیتال دیده می شود و شاخص های مخصوص به خود دارد. در دنیای رسانه دیجیتال بسیار مهم است که مخاطبان با هر سلیقه ای بتوانند ورود داشته باشند و از بستر موجود استفاده مفیدی نمایند. این موضوع بر اساس عملکرد مشخص دنیای دیجیتال پیش بینی می شود.

اگه از این مطلب خوشت اومد میتونی توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.