محتوای مقاله ی کاهش بازاریابی دیجیتال به دلیل بحران ویروس کرونا
جهت مطالعه این مقاله نیاز به 4 دقیقه دارید

بحران ویروس کرونا علاوه بر تاثیرات منفی که بر جهان گذاشته است، بازاریابی دیجیتال را هم دست خوش تغییرات زیادی کرده است.

یکی از کارشناسان می گوید:

داده های عملکرد 10 ب سایت مختلف در 10 صنعت مختلف را بررسی کرده است و تاثیر ویروس کرونا را می توان در آن مشاهده کرد. در حالی که برخی مشاغل ارائه دهنده خدمات “نیازهای اساسی” در حال شکوفایی هستند، دیگر مشاغل فقط از دو هفته قبل شاهد افت عملکرد -20٪ یا بدتر بوده اند.

با از دست دادن ناگهانی و غیر منتظره درآمدها، بسیاری از مشاغل مجبور به گفتگو در مورد چگونگی اصلاح بودجه و به حداکثر رساندن کارآیی خود شده اند. اما این برای سرمایه گذاری های مختلف بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) چه معنی دارد؟

من به چندین متخصص صنعت مراجعه کردم تا مشاوره خود را در مورد چگونگی به حداکثر رساندن نتایج در این زمان، بدست آورم.

مراقب باشید، اطلاعات تحلیلی شما احتمالاً دیگر موثق نیستند. نمی توان دیگر اطلاعات و بازدید ها را به طور دقیق بررسی کنیم مخصوصا بررسی ترافیک داخلی، باتوجه به دور کاری افراد روی سایت و استفاده از vpn ها حتی ممکن است کارمندان شما نیز روی معیر های تحلیلی شما نیز حساب شوند و می توان گفت حتی این روند نزولی بیشتر نیز می باشد.

کاهش هزینه جستجو و رسانه های اجتماعی

در میان بحران ویروس کرونا، تقاضای جستجو کاهش یافته است. اگر محصول یا خدمات شرکت شما یک “نیاز اساسی” محسوب نمی شود از آنچه ممکن است بخواهید هزینه های پرداخت شده خود را متوقف نمایید. عدم کاهش هزینه ها باعث می شود حتی سودآورترین کمپین ها برای بازپرداخت هزینه تبلیغات (ROAS) منفی شوند. اگر می دانید که محصولات یا خدمات شما در حال حاضر اولویت اصلی مصرف کنندگان شما نیست، با احتیاط ادامه دهید.

از طرف دیگر، پیشنهادات در بسیاری از صنایع پایین تر از گذشته است. احتمالاً این امر به این دلیل است كه تبلیغ كنندگان كمتر پیشنهاد داده و بودجه خود را كاهش می دهند. اما اگر شرکت شما در حال فروش محصول یا خدماتی است که در این زمان هنوز تقاضا دارند، باید به دنبال به حداکثر رساندن هزینه تبلیغ خود باشید. فقط مطمئن شوید که ROAS خود را با دقت نگاه دارید.

با توجه به اینکه نرخ تبدیل، CPM و CPC در حال شارژ شدن هستند، به احتمال زیاد شما نیاز به استفاده بیش از حد معمول خواهید داشت. در سمت جستجو، اگر از پیشنهادات هوشمند استفاده می کنید، به پیشنهادات دستی تغییر دهید یا حداقل در تنظیمات حداکثر CPC خود را مجدداً ارزیابی کنید تا تغییرات در چشم انداز را به حساب بیاورید. از نظر شبکه های اجتماعی، با وجود اینکه بیشتر افراد در خانه هستند و حضور در این رسانه های بیشتر شده است، ممکن است متوجه شوید که می توانید به میزان قابل توجهی دسترسی مخاطبان برتر خود را افزایش دهید. برای تغییر بودجه، تغییر پیشنهادها و تبلیغات روزانه خود آماده باشید.

به حداکثر رساندن تبلیغات ایمیل

ایمیل مارکتینگ ارزان و موثر است. با توجه به اینکه نمی توانید تقاضای جستجو را تحت تأثیر قرار دهید، شما را به سمت کاهش احتمالی جستجو رسانه پولی سوق می دهد، ممکن است بتوانید با ایمیل برخی مقیاس ها را عقب نگه دارید. برای برخی از صنایع، این یک تبلیغات ساده است و می تواند نام شما را در ذهن مخاطبان پررنگ کند. همچنین به یاد داشته باشید باتوجه به بحرانی جهانی ویروس کرونا، باید بیشتر به فکر کمک به مشتریان خود باشید و به فکر منفعت و سود طلبی در این بحران نباشید.خیلی از شرکت های حمل و نقل، برای همدلی، به مشتریان خود کد های تخفیف ارائه می دهند که هم باعث محبوبیت آن ها شده است و هم کمک و همدلی آن ها را نسبت به مردم نشان می دهد.

مسیر سئو و بازاریابی محتوا را ادامه دهید

تیم ها مانند جستجوهای پولی، در همه جا شاهد افت تلفات عملکرد در کانال ارگانیک به دلیل کاهش تقاضای جستجوی کلی هستند. بر خلاف جستجوی پرداختی اجتماعی، توصیه می کنم اجرای برنامه خود را در مورد تلاش های بهینه سازی سایت (SEO) و بازاریابی محتوا ادامه دهید.

در بررسی بیش از ده ها وب سایت که عملکرد ارگانیک آن ها کاهش یافته است، بیشتر آن ها دارای رتبه بندی کلمات کلیدی مسطح هستند. کنسول جستجوی Google علیرغم اینکه رتبه های یکسانی همچنان باقی مانده، افت قابل توجهی در تأثیر جستجو نشان می دهد. این مسئله بیشتر تأیید می کند که این یک موضوع رتبه بندی سئو نیست بلکه کاهش تقاضای جستجو به دلیل بحران ویروس کرونا می باشد.

اگر تصمیم دارید که در هزینه جستجوگرها و تلاش های خود برای بازاریابی و تبلیغات خود را کاهش دهید، ولی می توانید با تولید محتوا و دریافت ترافیک ارگانیک، عملکرد خود را ادامه دهید. در حال حاضر حفظ هرچه تا الان برایش تلاش کرده اید مهم است و فعالیت سئو شامل آن می شود.

یکی از کارشناسان می گوید:

“من شخصاً معتقدم كه شركت هایی كه همچنان به دنبال برنامه های بازاریابی دیجیتالی خود و به طور خاص، در مورد کار های برنامه ریزی شده خود و استراتژی های تبدیل در مورد سئو به عنوان یك كانون دستیابی عمل می كنند، هنگام بیرون آمدن از این بحران برای یک جایگاه بازیابی سریعتر و مؤثر تر آماده می شوند. “

در زمان بحران ویروس کرونا، مشاغل باید امنیت مصرف کنندگان و کارکنان را در اولویت قرار دهند. بدون شک پس از عقب نشینی همه گیر بحران، سریعاً دوباره برمی گردند. بازاریابی دیجیتال خود را مهم بشمارید تا بتوانید اثر بخشی آن را دو برابر نمایید.

اگه از این مطلب خوشت اومد میتونی توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.