محتوای مقاله ی مشاوره دیجیتال مارکتینگ، مسیری هوشمند در فضایی نوین
جهت مطالعه این مقاله نیاز به 6 دقیقه دارید

مشاوره دیجیتال مارکتینگ برای افرادی که قصد ایجاد یک فضای کسب و کار مجازی دارند یک امر ضروری خواهد بود . مسیری که از طریق آن افراد به درستی با چند و چون یک سایت دیجیتال مارکتینگ آشنا می شوند.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ، مسیری هوشمند در فضایی نوین

بسیاری از افراد هستند که ساختار اقتصادی زندگی خود را بر اساس فروش کالایی بنا نهاده اند. به طور یقین تعدادی از این افراد را در اطراف خود شاهد هستیم و شاید هم یکی از آن ها خود شما باشید. افرادی که در صحبت های عامیانه به قشر بازاری جامعه خطاب می ‌شوند. اما همین افراد بازاری در مسیر فروش کالای خود به شکل های سنتی یعنی وجود یک مکان به جهت عرضه ی کالا تا انتظار مشتری، گاها از نحوه ی فروش کالای خود رضایت نسبی ندارند.

اکثر آنها بازار خود را محدود، نا آشنا و به قول معروف خودشان کم پا خور می ‌دانند. این یعنی آن که احتمالاً آنها از مسیر های سنتی به جهت عرضه ی محصولات خود راضی نیستند. اما اگر بخواهند در دنیای مدرن امروزی و به شکل مدرن تری کالای خود را عرضه کنند، دقیقاً باید چه کار کنند؟ خب، واژه ی دیجیتال مارکتینگ به آسانی از دل همین نیاز ساده بیرون می‌ آید. فضایی مجازی، به جهت عرضه ی محصولات واقعی. این یک شیوه ی مدرن به جهت عرضه ی کالا می باشد. شیوه ای که درک درست آن بهتر است با همراهی یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ باشد.

در فضای اقتصادی امروز که تقریبا هر کسی به نوعی با فضای اینترنت سر و کار دارد، بسیاری از فعالان در حوزه های تجاری و بازاری علاقه ی نسبی به فعالیت در فضای دیجیتال مارکتینگ را خواهند داشت. چرا که این فضا را ساده، کم هزینه، بی دردسر و احتمالا مشتری پذیر می دانند. خب، این می شود که بسیاری از فعالان بازاری در مسیر شنیده ‌ها و دیده ‌هایی که دارند، شروع به اقداماتی به جهت راه اندازی فضایی در اینترنت به جهت دیجیتال مارکتینگ می نمایند.

فعالیتی که غالبا به جهت آشنایی پایین با آن، سطح اطلاعات کم و نبود درک صحیح از این فضا، چندان رونقی پیدا نمی کند و گاهی همراه با شکست خواهد بود. ورود به عرصه ی پر پیچ و خم فضای مجازی که هر کسی با توجه به سلیقه و رفتار شخصی خود در آن فعالیت می کند، برای یک بازاری باید همراه با آگاهی باشد. آگاهی ای که می ‌تواند به راحتی از طریق یک مشاوره آی تی با محوریت مشاوره دیجیتال مارکتینگ صورت پذیرد. در فضای مشاوره دیجیتال مارکتینگ، مشاور در واقع به دنبال آن خواهد بود که بتواند با توجه به نوع فعالیت و مارکتینگی که هدف ماجرا است، مسیر صحیح و درست ورود به فضا های مجازی را پیدا کند و بتواند فرد مورد مشاوره را از طریقی با این مسیر های صحیح آشنا سازد.

در اصل بسیاری از افرادی که می ‌خواهند فضایی در صنعت دیجیتال مارکتینگ برای خود داشته باشند، غالبا نگرش صحیحی از این فضا ها برای خود ندارند. آنها عموماً با دیدن سایت ها، شبکه ها، صفحه ها وکانال هایی که در حال عرضه ی کالا و یا خدماتی شبیه به آنچه خود دارند، ترغیب شده اند که به مانند آن فعالان موجود در فضای اینترنت، خود نیز اقدام به راه اندازی فضایی شبیه به آنها داشته باشند.

بدون آن که نگرش صحیحی به کلیت ماجرا داشته و یا با چند و چون این فضا ها آشنایی کافی و کاملی داشته باشند. این افراد که عموماً بدون کسب مشاوره آی تی اقدام به راه اندازی و فعالیت در دیجیتال مارکتینگ می کنند، چون سطح اطلاع کافی ای ندارند و یا خیلی دیر به اطلاع لازم در این فضا دست پیدا می ‌کنند، غالباً با کندی در مسیر پیشرفت و حتی شکست رو به رو هستند.
برای هر کسی با هر سطح سواد و توانایی در فضای اینترنت، راه اندازی یک فضای دیجیتال مارکتینگ بدون داشتن یک مشاوره آی تی و یا مشاوره دیجیتال مارکتینگ صحیح و کامل، می تواند چالش برانگیز باشد. در مشاوره دیجیتال مارکتینگ قبل از هر چیز بهتر است مسیر را با درک درست دیجیتال مارکتینگ ادامه بدهیم.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در یک تعریف ساده اما کامل می توان این طور گفت که دیجیتال مارکتینگ، فعالیت هایی است در جهت تبلیغ محصول یا خدماتی که با استفاده از امکانات دیجیتالی صورت می گیرد. از این رو برای این نوع فعالیت اصطلاح دیجیتال مارکتینگ و یا بهتر بازاریابی دیجیتالی را در نظر می گیرند.

 

فضای کاری دیجیتال مارکتینگ بسیار گسترده تر از این تعریف ساده خواهد بود. فضایی که پیچیدگی ها و شرایط گنگ و مبهم بسیاری را پیش پای فعالان خود خواهد گذاشت. درک درست این فضا و هم چنین آمادگی های لازم به جهت مواجه شدن با شرایط پیچیده و دشوار آن نیاز به یک مشاوره آی تی را می طلبد. مشاوره ای که با شرایط خاص فضا های دیجیتال مارکتینگ آشنایی کامل و کافی را خواهد داشت. مشاوره دیجیتال مارکتینگ فضایی است که قصد دارد با تفهیم درست دیجیتال مارکتینگ و ابزار های آن و هم چنین مزیت ها، معایب و پیچیدگی های پیش روی آن، فرد مخاطب خود را در مسیری درست و کارآمد قرار بدهد.

چرا دنیای امروز به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارد؟

دنیای امروز دیگر به مانند دوران سابق، دنیای بسته و محدودی نمی باشد. اکنون دنیایی است که تقریبا هر کسی در آن از طریق یک تلفن همراه و یا کامپیوتر شخصی به راحتی با فضای بی انتهای اینترنت در ارتباط است. استقبال بسیار گسترده مردم آن هم در هر سن و سلیقه و جنس، از گوشی های هوشمند در کنار استفاده ی تقریبا عام توده ی مردم از شبکه ‌های اجتماعی باعث شده است تا فضا های مجازی به یکی از بهترین مکان ها به جهت تبلیغ باشند. در دنیای امروز هر مکانی از اینترنت که سیل عظیمی از افراد را به سمت و سوی خود می کشاند، بهترین جا برای تبلیغات خواهد شد. این یعنی همان دیجیتال مارکتینگ که هر کسی در فضای مجازی به دنبال آن خواهد بود.

 

اما شناسایی این خیل عظیم انسانی در فضای مجازی، درک درست از سلیقه ی این افراد و هم چنین نوع و نگرش تبلیغی چیزی است که می تواند محصول شما را در نگاه این جامعه ی آماری آشکار تر نماید. این اتفاقی خواهد بود که از طریق یک مشاوره آی تی به درستی محقق خواهد شد. مشاوره دیجیتال مارکتینگ در واقع مسیری به جهت درک درست همین اتفاق ساده می باشد. این که چه طور جامعه ی هدف خود را پیدا کنیم؟ چه طور از نوع و میزان سلایق این جامعه ی هدف آگاه باشیم؟ و چه طور در این جامعه ی هدف تبلیغ داشته باشیم؟ مشاوره دیجیتال مارکتینگ در واقع می تواند به درستی همان چیزی باشد که می خواهید بدانید. یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ اگر با درک صحیح از نوع فعالیت شما و هم چنین شناسایی درست جامعه ی هدف همراه بشود، به آسانی می تواند این فضای دیجیتال مارکتینگ را به مسیری هموار تبدیل نماید.

چطور می توانیم یک فضای دیجیتال مارکتینگ داشته باشیم؟

آیا هر سایتی که در فضای اینترنت اقدام به فروش کالا و یا خدمات می کند، می تواند در ردیف یک فضای دیجیتال مارکتینگ قرار بگیرد؟ آیا به صرف معرفی چند محصول و فروشی احتمالی، دیجیتال مارکتینگ رخ داده است؟ در واقع ما در مشاوره دیجیتال مارکتینگ هر نوع فعالیت اقتصادی در فضای وب را هر چند دیجیتال مارکتینگ می بینیم، اما شرایط ورود کامل به این فضا را نیز در نظر می گیریم. مشاوره دیجیتال مارکتینگ بر این باور است که یک سایت خاص وقتی به معنای واقعی کلمه، دیجیتال مارکتینگ خواهد شد که بتواند مخاطبی خاص با تعداد بازدید قابل توجه را در کنار فروشی هر چند کم اما دائمی و یکنواخت داشته باشد.

داشتن یک سایت دیجیتال مارکتینگ تنها با گذاشتن عکسی از یک محصول و معرفی خشک و خالی آن، صورت نخواهد پذیرفت. مشاوره دیجیتال مارکتینگ بر این باور است که فضای مارکتینگ باید جذاب، مفید، آگاهانه و خلاق باشد. ایجاد مقاله های سئو محور، معرفی تخصصی محصول، اشاره به کاربرد ها و مطرح کردن رقبای محصول خاص، می تواند گوشه ای از رفتار های خلاقانه و جذاب در یک فضای دیجیتال مارکتینگ باشد.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ در اصل با هدف آموزش این سبک از مدیریت یک سایت است که افراد را تحت مشاوره قرار می دهد.

به این ترتیب علاوه بر آنکه مدیر سایت تحت مشاوره دیجیتال مارکتینگ با فضای یک سایت حرفه ای آشنا می شود، فروش دائمی و یک نواخت محصول یا خدمات سایت اتفاق خواهد افتاد. سایتی که در ادامه ی فعالیت هدفمند و خلاق می تواند در خاطر مخاطبانش بماند. شما وقتی یک سایت با اهداف دیجیتال مارکتینگ خواهید داشت که بتوانید در ذهن مخاطب خود نقش بسته و در صورت نیاز مخاطب به محصول و یا خدمات شما در میان خاطراتش زنده باشید.

به این ترتیب هر گاه آن مخاطب بخواهد محصولی که تبلیغ می کنید را تهیه کند، حتی اگر در بازار های واقعی حضور داشته باشد، احتمالا سری به سایت شما زده و حتی قیمت و توضیحات سایت شما را مرجع تحقیقات خود در مسیر خرید آن محصول بداند. به این ترتیب احتمالا توسط آن مخاطب به افراد دیگری معرفی خواهید شد. و این معرفی شدن ها است که می تواند سایت شما را بر سر زبان ها بیاندازد. این که چطور چنین سایتی داشته باشید را می توانید با کسب آگاهی های لازم از افراد متخصص پیدا کنید. مشاوره دیجیتال مارکتینگ می تواند به خوبی شما را در کسب این مهارت ها یاری نماید.

اگه از این مطلب خوشت اومد میتونی توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.