محتوای مقاله ی مشاوره دیجیتال مارکتینگ توسط مشاور آی تی
جهت مطالعه این مقاله نیاز به 6 دقیقه دارید

مشاوره دیجیتال مارکتینگ در واقع آموزشی است که می تواند فعالان در فضا های دیجیتال مارکتینگ را به خوبی راهنمایی کرده تا این افراد بتوانند به درستی در بهبود شرایط اقتصادی سایت خود پیشرفت نمایند.

مشاوره آی تی نیازی همیشگی در مسیر دیجیتال مارکتینگ

آیا شما از فعالان در حوزه های دیجیتال مارکتینگ هستید؟ و یا این که به تازگی با این مقوله آشنا شده اید و خیلی هم بدتان نمی آید اندکی با این فضا آشنا بشوید… شاید هم مدتی است به این مقوله می اندیشید و حتی قصد ورود به آن را دارید؟ اما از طریق ورود درست و صحیح به این فضا بی اطلاع هستید. شاید هم صاحب کسب و کاری هستید و می خواهید کسب و کارتان را در فضای وب توسعه بدهید… به هر صورت اگر در هر کدام از موارد ذکر شده و یا امثالهم قرار دارید، پس شما نیاز به یک مشاوره آی تی را احساس می کنید.

دیجیتال مارکتینگ واژه ی جذاب امروزی است. اما درک درست همین جذابیت و گام صحیح برداشتن در آن، چیزی نیست که به آسانی بتوان آن را به دست آورد. فضای دیجیتال مارکتینگ یک فضای کسب و کار است که به مانند هر کسب و کار دیگری نیاز به آموزش، تفهیم درست و درک دقیق خواهد داشت.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ در واقع همان مسیر درستی است که می تواند شما را در ابتدای آغاز این راه کمک نماید و حتی فراتر از آن. چرا که فضای دیجیتال مارکتینگ فضایی منعطف، به روز و نوآور و بسیار خلاقیت پذیر می ‌باشد. این انعطاف بالا در شرایط و چگونگی های این محیط باعث خواهد شد تا فعالیت در آن با یک نگرش ثابت، کم انعطاف و قدیمی امکان پذیر نباشد.

ر واقع فضای دیجیتال مارکتینگ فضایی است که همواره نیاز به کسب مشاوره آی تی خواهد داشت.مشاوره دیجیتال مارکتینگ از این منظر یک نیاز همیشگی در راستای بهبود اهداف دراز مدت در این فضا خواهد بود. در ادامه ی مقاله قبل از هر چیز به درک مفهوم دیجیتال مارکتینگ می پردازیم. چرا که درک درست فضای این نوع از کسب و کار می تواند به درستی الگو و پایه‌گذاری های هر نوع فعالیت اقتصادی را موجب باشد.

 

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ و چگونه فعالیتی را شامل می شود؟

استفاده از ابزار های دنیای دیجیتال، مانند اینترنت و متعلقات آن به جهت بازاریابی محصولات و خدمات را به اصطلاح دیجیتال مارکتینگ می گویند. البته اگر بخواهیم در نگرشی مشابه به این موضوع بپردازیم، در واقع فعالیت اقتصادی در فضای اینترنت را دیجیتال مارکتینگ گویند. اما کدام فضای اینترنت منظور تعریف ما خواهد شد؟ این موضوع می‌تواند شامل گزینه های متنوعی باشد. از یک وب سایت گرفته تا وبلاگ و تبلیغات محیطی در فضای اینترنت و شاید هم تبلیغات در فضای دیگر وب سایت ها. و اما از منظر دیگر، ایجاد یک بستر تبلیغی در شبکه های اجتماعی می تواند فضای مورد نظر ما باشد.

در مشاوره دیجیتال مارکتینگ آنچه ما را ترغیب به انتخاب هر کدام از این بستر های موجود در فضای اینترنت می کند، بسته به نوع فعالیت، کالای تحت تبلیغ، جامعه ی هدف و سطح هزینه هایی که قرار است انجام بشود، می باشد. در نگاه کلی، اگر از منظر یکمشاوره دیجیتال مارکتینگ بخواهیم به انتخاب نوع بستر تبلیغی بپردازیم، در واقع انتخاب بستر هر چند می تواند بسیار مهم و تأثیر گذار باشد، اما در نهایت با روش‌ های غلط تبلیغی، عدم آگاهی کافی از روند صحیح جلب مخاطب و هم چنین ضعف در نحوه ی معرفی محصول تا ارائه ی خدمات با وجود بستر های عالی می ‌تواند به راحتی هر فضای دیجیتال مارکتینگی را با شکست رو به ‌رو کند.

در مشاوره دیجیتال مارکتینگ آنچه بر آن تاکید می شود آن است که استفاده ی ابزاری از هر نوع فضای رسانه ای در دنیای اینترنت که بتواند در جهت کسب و کار مجازی ما کمک نماید، در اصل یک دیجیتال مارکتینگ رخ داده است.

اما هر فضایی مسیر رو به رشد خودش را دارد. مثلا رفتار های رسانه ای در یک وب سایت به هیچ حالت شبیه به رفتار های رسانه ای در یک شبکه اجتماعی نخواهد بود. در یک وب سایت، شما می توانید با بهینه سازی سایت و بهره گیری از موتور های جستجو در صدر نتایج جست و جو قرار بگیرید و با این طریق به خیل فراوانی از مخاطبانی که موضوع‌ های مرتبط با سایت شما را در موتور های جستجو دنبال می ‌کنند، دسترسی پیدا کنید. اما مثلاً همین بهینه سازی سایت به چه صورتی انجام می پذیرد؟

چه طور می شود که در صدر لیست جستجوی موتورهای جستجوگر اینترنت قرار گرفت؟ خب، این سوالات و تمامی سوالات مشابهی که کم و بیش شبیه به هم در ذهن هر فعال فضای مجازی رخ خواهد داد، چیزی است که باید از طریق یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ پاسخگویی صورت گیرد.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ به درستی مخاطبش را در مسیر رفتار های صحیح اینترنتی قرار می دهد. روش هایی که می تواند به خوبی یک سایت را بهینه کند. از تولید محتوای موثر، درست و کامل گرفته تا نحوه ی چیدمان سایت و طراحی منطقی و روان یک وب سایت.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ کمکی به تحلیل رفتار مخاطبان

آنچه مشخص است، هدف از یک فعالیت دیجیتال مارکتینگ، فروش هر چه حداکثری محصولات و یا خدمات می باشد. این هدف از طریق بستر هایی مانند ایجاد یک سایت امکان ‌پذیر خواهد شد. اما فروش در همین سایت اگر قرار به موفقیت داشته باشد، باید بتواند که دیده شود. این دیده شدن سایت و یا یک پیج در شبکه های اجتماعی در واقع اصل کاری است که باید در فعالیت های دیجیتال مارکتینگ صورت پذیرد.

به هر حال هر موضوع و یا محصول و یا خدماتی در فضای مجازی مخاطبانی خواهد داشت. تحلیل درست رفتار های این مخاطبان، منابع موجود به جهت کشف آنها، ایجاد بستر هایی که بتوانند مخاطبان را به سمت سایت و یا پیج شما بکشانند و… همه و همه عمده فعالیت هایی خواهد بود که قراراست در فضای دیجیتال مارکتینگ خود انجام بدهید. و این فعالیت ها نیاز به کسب تجربه و دانش لازم خواهد داشت. دانشی که از طریق یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ به راحتی کسب خواهید کرد. در یک مشاوره آی تی درست و کارآمد به راحتی می توانید با روش های تحلیل رفتار مخاطبان سایت خود، آشنا بشوید. در نظر داشته باشید که فضای اینترنت یعنی مواجه شدن با مخاطبان بسیار زیاد در طیف گسترده ای از سلایق. چیزی که اصولاً در یک بازار سنتی به سختی می توان به آن دست یافت. اما همین فضای گسترده در مخاطبان با تحلیل غلط در رفتار آنها می‌ تواند به آسانی همه ی آنها را از سمت و سوی سایت شما دور نماید.

 

آنچه باید بدانید این است که بازی در فضای دیجیتال مارکتینگ، بازی با دو روی سکه خواهد بود. استقبال، دیده شدن، تحسین و در خاطر ماندن و یا عدم استقبال، گم شدن در فضای پهناور اینترنت و در نهایت فراموش شدن خواهد بود. رفتار شما در فضای اینترنت است که چگونگی این مسیر را مشخص خواهد کرد. رفتاری که با همراهی با یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ کارآمد و صحیح می‌ تواند مسیری همراه با موفقیت را برای فضای کسب و کار مجازی شما داشته باشد.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ با استفاده از مفاهیم سئو

آن چه به وضوح می توان از واژه ی دیجیتال مارکتینگ دریافت، فروش محصول و یا خدماتی در فضای اینترنت می باشد. در اصل کسی که قصد فعالیت اقتصادی در فضای وب را دارد، در واقع در حال فروش محصولی است که مشتری باید در فضای مجازی با آن آشنا شده و در همان فضا ترغیب و برای خرید آن محصول اقدام نماید. این مسئله می ‌تواند فرایند فروش را بسیار دشوار تر نماید. چرا که مشتری محصولی را می خرد که تا لحظه ی استفاده احتمالاً هیچ گونه لمس حقیقی ای از آن نخواهد داشت.

در مشاوره دیجیتال مارکتینگ در این زمینه این طور بررسی می ‌شود که فروش محصول و یا خدمات در فضای وب باید همراه با معرفی کامل محصول و یا همراه مقاله ای جامع، خوش ساخت و حرفه ای در باب آن و محصول و خدمات مورد نظر باشد. این مقاله را در مقوله ی دیجیتال مارکتینگ با نام سئو می شناسند. سئو در اصل یعنی تولید محتوایی که می تواند نظر موتور های جستجوگر اینترنت را به سمت و سوی سایت شما بگرداند.
مشاوره دیجیتال مارکتینگ بر اصل سئو و سئو نویسی در فضای کسب و کار های مبتنی بر وب بسیار اهمیت می دهد. این اهمیت تا جایی است که یک سئوی حرفه ای در نگاه مشاوره دیجیتال مارکتینگ یعنی مسیر رسیدن به موفقیت. چرا که سایت شما با نگرش فروش کالا یا خدمات در اولین قدم برای موفقیت باید بتواند که هر چه بیشتر مورد توجه و جست و جوی کاربران اینترنتی قرار بگیرد.

این یعنی آن که سایت مورد نظر باید در صدر لیست جست و جوی موتور های اینترنتی قرار داشته باشد. این صدرنشینی تنها از مسیر وجود تولید محتوای حرفه ای یعنی همان سئو امکان ‌پذیر خواهد بود. از این رو می توان نتیجه گرفت که موفقیت در یک دیجیتال مارکتینگ در گرو مهارت در تولید سئوی حرفه ای قرار دارد. یکی از اهداف کلی مشاوره دیجیتال مارکتینگ، آموزش و نحوه ی تولید همین سئو های حرفه ای می باشد.

در نظر گرفتن این نکته که داشتن مهارت کافی در امر سئو و سئو نویسی تا چه اندازه می تواند مسیر رشد یک سایت را هموار نماید، جریانی است که همواره در خلال مشاوره دیجیتال مارکتینگ خواهد بود.

اگه از این مطلب خوشت اومد میتونی توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.