فرجاد پورمحمد
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

خدمات مشاوره ای دیجیتال مارکتینگ

با رشد روز افزون انواع کسب و کارها از یک سو و استفاده از تبلیغات در جهت معرفی نمودن برند و افزایش فروش از سوی دیگر، موجب شکل گیری نوعی بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ شده است ؛ لذا استفاده از یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ در این نوع بازاریابی ها امروزه بیشترین کارایی را به خود اختصاص داده است.

بر اساس عنوان، خدمات مشاوره ای دیجیتال مارکتینگ ، در این مطلب قصد داریم در ادامه به تشریح مطالبی مرتبط با مشاوره دیجیتال مارکتینگ بپردازیم.

منظور از دیجیتال مارکتینگ چیست؟

برای آنکه بتوانیم به سوال، منظور از دیجیتال مارکتینگ چیست؟ پاسخ دهیم، باید از تمامی ابزارها و تکنیک های دیجیتال مارکتینگ اطلاع داشته باشیم؛ تا بتوانیم تعریفی مناسب در ارتباط با دیجیتال مارکتینگ ارائه دهیم؛ زیرا آشنایی با تکنیک ها و ابزارهای پیشرفته دیجیتال مارکتینگ موجب شده است که امروزه اصطلاح بازاریابی اینترنتی که اصطلاحی قدیمی و منسوخ شده می باشد، به اصطلاح دیجیتال مارکتینگ تبدیل و جایگزین گردد.

به طور کلی دیجیتال مارکتینگ همان بازاریابی دیجیتالی یا اینترنتی است که مجموعه از فعالیت ها، ابزار و تکنیک های لازم برای بازاریابی برخط را در بستر وب سایت ها، موبایل، اینترنت و غیره فراهم می سازد؛ تا بتواند در زمینه های متنوعی نظیر، بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی بر اساس آن، بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی، بازاریابی براساس محتوا گذاری، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات بنری، موبایل مارکتینگ و غیره نقش موثری داشته باشد.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ در برگیرنده کلیه فعالیت ها در زمینه هایی نظیر، تبلیغات دیجیتالی، بازاریابی غیر مستقیم و مستقیم، وبلاگ نویسی، پادکست ها، ایجاد وب سایت های گوناگون، تولید محتوا، سئو کار، انتشار اخبار دیجیتال از طریق شبکه های مختلف اجتماعی و غیره می باشد که در کسب و کارهای امروزی بشر جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. بازاریابی اینترنتی در حقیقت شناخت یک بازار بر اساس ابزارها و تکنیک های دیجیتالی است تا علاوه بر برطرف نمودن نیازهای بازار بتواند در عرضه و تولید محصول یا خدمات نیز نقش بسزایی را داشته باشد، در حالی که با استفاده از دیجیتال مارکتینگ صرفاً برای پیام رسانی محصولات و خدمات به مشتریان و مخاطبین از طرق مختلف انجام می گردد و نقش مشاوره دیجیتال مارکتینگ پررنگ تر خواهد بود.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

از دو دهه قبل تا کنون، بازاریابی برخط، دیجیتال مارکتینگ و استفاده از مشاوره دیجیتال مارکتینگ رشد چشمگیری داشته است و امروزه با توسعه و رشد فناوری اطلاعات، این نوع بازاریابی به عنوان رکن اساسی بازاریابی دیجیتالی کاربردی گسترده را به دنبال دارد. بکارگیری دانش و تخصص مشاوره بازاریابی دیجیتال یا همان مشاوره دیجیتال مارکتینگ به عنوان دانش حرفه ای مستقل با استفاده از امکانات برخط و دیجیتالی بسیار رایج می باشد. اگر شما جزو آن دسته از کسانی هستید که کسب و کار تازه ای را آغاز نموده اید و یا اینکه به دنبال گسترش و ارتقاء کسب و کار خود در فضای مجازی می باشید، بکارگیری مشاوره دیجیتال مارکتینگ به شما توصیه می شود؛ چنانچه به دنبال جذب کاربر و مخاطب بیشتر می باشید و یا اینکه قصد دارید فروش خود را چند برابر نمایید، بکارگیری مشاوره دیجیتال مارکتینگ به شما توصیه می شود؛ اگر می خواهید به راهکارهای بروز دیجیتال مارکتینگ دستیابی داشته باشید و یا استراتژی های بازاریابی دیجیتالی را درک کنید و در کسب و کار خود به کار ببرید، بکارگیری مشاوره دیجیتال مارکتینگ به شما توصیه می شود. تمامی این موارد مذکور از برنامه ها و وظایف یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ می باشد که علاوه بر درایت و دانش لازم دارای تجربه کاری در بازاریابی اینترنتی است.

پیشنهاد میکنم این مطلب را هم بخوانید  7 گام برای کشف ارزش‌های درونی فردی

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

با توسعه انواع بازاریابی های اینترنتی و علاقمندی کاربران به فضای مجازی از یک سو و از سوی دیگر محیط رقابتی کسب و کار استفاده از دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ کاملا ضروری به نظر می رسد. یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ در کنار تخصص و دانش خود نیاز مبرمی به ابزارهای دیجیتال مارکتینگ دارد تا بتواند از آن طریق نقش خود را در جهت توسعه بازاریابی اینترنتی به خوبی ایفا نماید. همواره در کنار دیجیتال مارکتینگ نیاز به یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ برای یک بازاریابی موفق دیجیتالی از ضروریات می باشد؛ لذا در ادامه برای درک بهتر وظایف و خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ به بیان نمونه هایی از ابزارهای لازم برای این نوع بازاریابی می پردازیم.
برخی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ عبارتند از:

شیوه های دیجیتال مارکتینگ

شیوه های دیجیتال مارکتینگ به صورت های متنوعی مورد استفاده در بازاریابی اینترنتی می شود، که با داشتن یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ بکارگیری شیوه های دیجیتال مارکتینگ می تواند به بهترین نحوه در ارتقاء بازاریابی اینترنتی به صاحبان کسب و کار کمک نماید. شیوه های دیجیتال مارکتینگ شامل مجموعه ای از، بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل، بازاریابی از طریق موتور جستجو، بازاریابی از طریق اینترنت، بازاریابی از طریق محتوا و بازاریابی از طریق تبلیغات می باشد.

تکنیک های دیجیتال مارکتینگ

برای استفاده از شیوه های دیجیتال مارکتینگ بکارگیری تکنیک های دیجیتال مارکتینگ نقش بسزایی در موفقیت آمیز بودن این نوع بازاریابی دارد؛ بنابراین با علم به این نوع بازاریابی، شناخت شیوه ها، ابزارها و تکنیک ها همراه با یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ موجب ثبات و رشد بازاریابی اینترنتی برای هر نوع کسب و کاری خواهد شد. به طور کلی چارچوب یک دیجیتال مارکتینگ مجموعه ای است بی نظیر از تکنیک هایی نظیر، بازاریابی دهان به دهان، بازاریابی اجازه ای، بازاریابی ویروسی، بازاریابی درون گرا، بازاریابی برون گرا، بازاریابی جاذبه ای، بازاریابی چریکی و بازاریابی تأثیر گذار می باشد.

پیشنهاد میکنم این مطلب را هم بخوانید  لیست اپلیکیشن های پرکاربرد برای فریلنسرها

 

وظایف مشاوره دیجیتال مارکتینگ

وظایف مشاوره دیجیتال مارکتینگ در کنار ابزارها و دانش بازاریابی دیجیتال قوت می گیرند؛ بنابراین یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ باید بتواند با تحلیل کسب و کار، شناخت ابزارهای مورد نیاز آن کسب و کار، شناخت بازار هدف، شناخت رقبای دیگر و بکارگیری استراتژی های بازاریابی در زمان لازم علاوه بر بهبود راندمان آن کسب و کار موجب بهره مندی و آشنایی صاحبان کسب و کار از روش های نوین و بروز دیجیتال مارکتینگ شود.

وظایف یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ در دیدگاه کلی شامل، اشراف کامل به خدمات دیجیتالی و بازاریابی اینترنتی، تسلط کامل به روش های بکارگیری دیجیتال مارکتینگ، طبقه بندی بازار هدف و شناخت آن، همراهی با مدیر شرکت خدماتی یا صاحب کسب و کار، انتخاب دقیق و به موقع استراتژی بازاریابی دیجیتالی می باشد.

برای درک بهتر وظایف یک مشاوره بازاریابی دیجیتالی یا دیجیتال مارکتینگ به برخی از جزئیات این وظایف در زیر اشاره شده است.

 

کسب و کار آنلاین دارید؟ نیاز به مشاوره دارید؟

پس همین الان با من تماس بگیرید تا با هم قدم های مثبتی برای پیشرفت کسب و کارتان برداریم

درخواست مشاوره

مقالات مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهی وجود ندارد