محتوای مقاله ی ترندهای دیجیتال و فناوری در سال ۲۰۲۲
جهت مطالعه این مقاله نیاز به 12 دقیقه دارید

بسیاری از مردم – به ویژه تصمیم گیرندگان در شرکت ها – امیدوارند که سال 2022 تحت عنوان “بازگشت به حالت عادی” به جلو حرکت کند. افزایش نرخ واکسیناسیون، برخی حرفه ای شدن در مدیریت شخصی و اجتماعی وضعیت جدید یک بیماری همه گیر طولانی مدت کووید-19 و فناوری های دیجیتال به این امید اجازه می دهد که کاملاً واقع بینانه به نظر برسد. در این میان، هیچ خبر واقعی نیست که دو سال گذشته را که از طریق این بیماری همه گیر سپری شده و با آن به عنوان «استثنایی» سپری شده است.

با این حال، سال 2022 یک بار دیگر سال بسیار تعیین کننده ای برای شرکت ها است، زیرا مسیر آینده را تعیین می کند. همچنین نشان خواهد داد که چگونه شرکت‌ها می‌توانند با خونسردی از افزایش ناگهانی ارتباط و شدت رقابت در دیجیتالی‌سازی کنار بیایند. پس از دو سال تغییر اساسی در بسیاری از زمینه‌های زندگی، آیا واقعاً یک «عادی – مثل قبل» وجود دارد یا «عادی» جدید تا حدودی متفاوت به نظر می‌رسد؟

شرکت ها به وضوح سرعت خود را افزایش داده اند. آنها از سال گذشته برای جهش زمانی تا سال 2030 از نظر دیجیتالی کردن استفاده کرده اند . به عنوان مثال، محل کار دیجیتال دیگر پروژه آینده نیست. کانال های دیجیتال تعامل با مشتری نیز به استاندارد جدید تبدیل شده اند. همه فعالیت‌هایی که در سال‌های 2020 و 2021 به جلو کشیده شدند، امروز عملیاتی نشده‌اند. شرکت‌ها همیشه کاری در پیش دارند – چه برای حفظ و بهبود مستمر ابتکاراتی که راه‌اندازی شده‌اند یا در نهایت فعال شوند و بتوانند از آنها در سال جاری استفاده کنند. با این حال، کسب و کار دیجیتال واقعی هنوز هم اغلب یک فعالیت حاشیه ای برای شرکت ها است. در بیشتر موارد، پروژه‌های خوب و امیدوارکننده برای کسب درآمد از داده‌ها و خدمات دیجیتال هنوز به صورت آزمایشی یا زیر مجموعه هستند. با این حال، آنها با موفقیت امکان سنجی فنی، پذیرش مشتری و توانایی شرکت برای ارائه را در معرض آزمایش قرار داده اند. در نتیجه، آنها در بسیاری جاها در آستانه موفقیت هستند – اما همچنین در آستانه شکست.

در این فرآیند، نه تنها تجارت و فناوری اطلاعات به طور اجتناب ناپذیری به هم نزدیکتر می شوند، بلکه اغلب تمام بخش های شرکت به یکدیگر نزدیک می شوند. به عنوان مثال، مرزهای فناوری اطلاعات اداری سنتی با فناوری اطلاعات تولید و کل زنجیره تامین، تا فروش دیجیتال و پس از فروش در حال محو شدن است. در عین حال، کاربران به وضعیت جدید راضی نیستند، اما استانداردهای خود را حتی بالاتر می برند. نتیجه شخصی سازی یا سفارشی سازی انبوه است. مصرف به وفور، اما در عین حال خدماتی که به صورت جداگانه برای هر فرد و موقعیت طراحی شده است، نشان دهنده انتظارات جدید است.

بنابراین واضح است که دیجیتالی شدن هنوز موضوعی خوشایند برای شرکت‌ها در سال 2022 نخواهد بود. آنهایی که با موفقیت از مرحله آشفتگی و سرعت به مرحله مقیاس‌پذیری منتقل می‌شوند، در صدر خواهند بود.

مدل‌های کسب‌وکار، اعتماد به فناوری و نوآوری‌ها در فناوری شکل افق و روندهای دیجیتال 2022

تصمیم گیرندگان شرکتی می خواهند شتاب سال های اخیر از نظر دیجیتالی شدن را وارد سال جدید کنند. آنها اکنون این شانس را دارند که از فرصت های تازه کشف شده به روشی پایدار و کارآمد استفاده کنند. در این سال، می توان دوباره تصمیمات را با یک جهت گیری بلندمدت اتخاذ کرد که ریسک را به حداقل می رساند اما همچنین انتظارات موفقیت را افزایش می دهد.

برای رهبران دیجیتال و فناوری اطلاعات، این بدان معنی است که ابتکارات آنها اکنون با انتقاد بیشتری (دوباره) ارزیابی می شود. این مرحله یک فرصت عالی است. از این گذشته، موضوع نه تنها قرار دادن موفقیت آمیز فرصت های تجاری در بازار به عنوان نرم افزار و خدمات، بلکه همچنین بهره برداری موفقیت آمیز از هم افزایی در سطح فناوری است.

در نهایت، تمرکز باید فراتر از سال جاری نیز بیشتر شود تا  نوآوری های جدید در فناوری به تهدیدی رقابتی و وجودی برای SME ها تبدیل نشود. فرصت ایجاد حائل برای بودجه های نوآوری وجود دارد، که سپس دقیقاً برای این منظور استفاده می شود و تأثیری فراتر از کسب و کار اصلی واقعی دارد.

بنابراین، تلاش های فناوری و دیجیتالی شدن شرکت ها باید در درجه اول به سه حوزه زیر اختصاص یابد:

  • مدل‌ها و فرآیندهای کسب‌وکار دیجیتال: شناسایی و مهم‌تر از همه، تکمیل ابتکارات مناسب برای یک بازار دیجیتال موفق.
  • نوسازی فناوری و یکپارچه سازی کسب و کار: ایجاد و حفظ یک چشم انداز موفق و قابل اعتماد فناوری اطلاعات در همه زمینه ها.
  • نوآوری و آینده‌گرایی: پیش‌بینی نسل آینده نوآوری‌های دیجیتال و قابل استفاده کردن آنها برای خود در مراحل اولیه.

مدل‌ها و فرآیندهای کسب‌وکار دیجیتال

Composable Enterprise خود را به عنوان یک اصل اساسی دیجیتالی شدن تثبیت می کند

دیجیتالی شدن همیشه همه حوزه های شرکت را تحت تاثیر قرار داده است. با گذشت زمان، این درک در بین تصمیم گیرندگان نیز تثبیت شده است. در عین حال، بسیاری از پروژه‌ها و ابتکارات موفق هنوز به برنامه‌های اصلی و فرآیندهای قدیمی، منطق‌های تجاری و برنامه‌های کاربردی وابسته هستند. اینها باید توسط برنامه‌ها و سرویس‌های جدید متعدد قابل دسترسی باشند، و در برخی موارد حتی باید بتوان آن‌ها را در زمان واقعی تغییر داد. اما قبل از اینکه شرکت‌ها به مشکل انعکاس و جایگزینی کامل منطق‌های بک‌اند خود برسند، APIها و لایه‌های انتزاعی کمک می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که داده‌ها و ریزسرویس‌ها در همه جا در دسترس هستند و در عین حال، سیستم‌های سنتی می‌توانند این خواسته‌ها را تحمل کنند.

در رویکرد «تشکیل‌پذیر سازمانی»، شرکت‌ها می‌توانند به طور پویا به تغییرات بازار و خواسته‌های جدید در مورد معماری فناوری اطلاعات خود با ترکیب برنامه‌ها و بهره‌برداری از آنها به عنوان بسته‌های غیر انحصاری پاسخ دهند. به عنوان مثال، فناوری اطلاعات تولید و خدمات مشتری می‌توانند بدون نیاز به توسعه و استقرار دو دنیای فنی مستقل به یک Backend دسترسی داشته باشند. رویکرد ترکیبی دارای برخی مفاهیم فنی است اما برای پویایی و پاسخگویی در سطح استراتژیک و سازمانی نیز مهم است.

پلتفرم های داده در سال 2022 فعال می شوند

اولین پیاده‌سازی عملیاتی Composable Enterprise، پلتفرم‌های داده و توسعه هستند که شرکت‌های متعددی در حال حاضر در حال ساخت آن هستند. به عنوان یک لایه انتزاعی جدید بین IT سنتی و منابع داده ( عموما دیتابیس ها ) و خدمات جدید (خرد) برای فرآیندهای کسب و کار دیجیتال، مدل ها یا کانال های تعامل با مشتری، در آینده از اهمیت زیادی برخوردار خواهند بود.

در چشم انداز این پلتفرم های داده، تمام جریان های داده از طریق یک پلت فرم مجازی یا از طریق آن اجرا می شوند. با این ادغام، شرکت ها سرعت فوق العاده ای به دست می آورند و سرمایه گذاری های بالایی را برای پروژه های نوسازی بنیادی پس انداز می کنند. داده های طیف گسترده ای از واحدهای تجاری در اختیار همان واحدهای تجاری یا سایر واحدهای تجاری قرار می گیرد و حتی می تواند در صورت نیاز تغییراتی در سیستم اصلی ایجاد کند. این هنوز برای بسیاری از شرکت ها در مورد ساخت، نگهداری و اداره و به ویژه برنامه های تجاری جدید در بالای آن به معنای کار زیادی است. با این حال، بسیاری از شرکت‌ها امسال با پلتفرم‌های خود وارد بازار خواهند شد و می‌توانند تجربه اولیه و موفقیت پولی کسب کنند.

تصمیم گیری و پیش بینی مبتنی بر هوش مصنوعی مزیت رقابتی ایجاد می کند

هوش مصنوعی و الگوریتم‌ها مدتی است که نقش مهمی را ایفا کرده‌اند – به ویژه در رسانه‌ها. با این وجود، شرکت‌های متعددی ثابت کرده‌اند که پیوند هوشمندانه مقادیر زیادی از داده‌ها می‌تواند مزیت رقابتی قابل‌توجهی ایجاد کند، زیرا اگرچه الگوریتم‌ها دنیای واقعی نیستند، اما اکنون می‌توانند آن را به خوبی نشان دهند. به شرطی که داده‌های وارد شده از نظر کمی و کیفی کافی باشد، حتی منطق‌های پیچیده کسب‌وکار را می‌توان نشان داد و برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری بسیار بهتری را برای سطح C ارائه کرد. لیگ جدید تصمیم‌گیری و پیش‌بینی مبتنی بر هوش مصنوعی، حتی برای مناطق عملیاتی، فراتر از قابلیت‌های سیستم‌های کلاسیک BI است.

با وجود منطق‌های پیچیده‌تر، در حالی که استفاده از تجسم برای کاربران آسان‌تر می‌شود، منطق پشت آن پیچیده‌تر و فردی‌تر می‌شود. شرکت‌ها برای شناسایی و ایجاد منطق‌هایی که در حال حاضر باعث ناکارآمدی و عدم قطعیت در شرکت می‌شوند، به دانشمندان داده و کارشناسان تجاری نیاز دارند. غلبه بر این امر در سال جاری به طور فزاینده ای امکان پذیر خواهد شد.

ابرهای صنعتی شهرت جدیدی به دست می آورند

کلاد یا ابرهای جامعه خاص صنعت، که به عنوان انجمن های شرکت ها در حوزه های تجاری کم و بیش همگن عمل کرده اند، فی نفسه مفهوم جدیدی نیستند. جوامع مورد علاقه قبلاً چند سال پیش تشکیل شده بودند که عمدتاً به دلایل هزینه ای این مسیر را طی کردند. ارائه‌دهندگان بزرگ ابری همچنین راه‌حل‌های بیشتر و بیشتری را در سال‌های اخیر برای صنعت به بازار آورده‌اند، اما اینها معمولاً چیزی بیش از جمع‌آوری سرویس‌های موجود با چند افزونه کاربردی نبودند.

با این حال، امسال تقاضا برای ابرهای صنعتی و راه‌حل‌های استاندارد شده برای حوزه‌های کاربردی خاص دوباره رشد خواهد کرد، عمدتاً به دلیل افزایش نیازهایی که قبلاً ذکر شد. در واقع حتی در محیط GAIA-X رویکردهایی مانند Catena-X وجود دارد که دقیقاً در این راستا است. فرامقیاس‌کننده‌ها، ارائه‌دهندگان نرم‌افزارهای صنعتی، و همچنین جوامع کاربری در میان خودشان، همگی به محرک‌های اینجا تبدیل می‌شوند.

نوسازی فناوری و ادغام کسب و کار

Cloud Native 2.0 معماری سازمانی را شکل می دهد

پذیرش اولیه رایانش ابری اکنون ادغام شده است، اما تفسیر استفاده از آن هنوز متفاوت است. در حالی که ارائه دهندگان فناوری و خدمات یک چشم انداز شبکه ای و سفارشی از زیرساخت ها، کانتینرها، سرویس های پلت فرم و API ها را تبلیغ می کنند، بسیاری از شرکت ها اغلب میزبانی مجدد یا رویکرد بیش از حد محافظه کارانه را ترجیح می دهند. نتیجه اغلب هزینه های بالاتر و مزایای واقعی اندک بوده است.

با این حال، بیشتر و بیشتر متوجه می‌شویم که قفل کردن دقیق و عمدی فروشنده، استفاده هدفمند از ابزارهای منبع باز مناسب، و بنابراین رویکرد پلتفرم دارای ریسک قابل مدیریت و پتانسیل بالایی است. بنابراین، امسال، شرکت‌ها نیز بیشتر به سمت استفاده از وسعت کامل پلتفرم‌های ابری حرکت خواهند کرد و خدمات را به روشی هدفمند برای غلبه بر شکاف مهارت‌ها و استفاده از خدمات مدیریت شده، ایجاد فرصت‌های فنی جدید برای برنامه‌های کاربردی که در هاست سنتی بسیار گران هستند و این کار را خودتان انجام دهید، و بنابراین تجربه کسب کنید که کدام یک از هزاران سرویس پلتفرم درک شده برای استفاده تجاری مرتبط هستند.

امنیت در گذار از ابزارهای سخت افزاری به طرز فکر و هوش مصنوعی

تصمیم گیرندگان در این کشور اغلب خود را با داشتن یک ارزیابی ریسک خوب متمایز کرده اند و بنابراین احتمال بیشتری برای محافظت در برابر آسیب دارند. با افزایش تعداد خدمات و داده‌هایی که برای شرکت اهمیت تجاری دارند، «هیچ کاری انجام ندادن» دیگر گزینه‌ای نیست. در عین حال، اقدامات امنیتی سنتی و گاه ایستا، به‌ویژه از طریق دستگاه‌های سخت‌افزاری سنتی، در حال رسیدن به محدودیت‌های خود هستند. در نهایت، کمبود تراشه ها و نیمه هادی ها باعث ایجاد تنگناهای اضافی می شود. بنابراین، علاوه بر فایروال ها و مواردی از این دست، که هنوز به طور محکم ایجاد شده اند، باید رویکردهای جدیدی برای امنیت سایبری و امنیت داده ها وجود داشته باشد.

بنابراین بسیاری از شرکت‌ها در وهله اول با خود مردم شروع به کار می‌کنند. با مفاهیم بدون اعتماد، DevSecOps، امنیت و حریم خصوصی توسط طراحی، و در نهایت، آموزش فشرده کارکنان، امنیت داده ها باید از قبل ساختاری اعطا شود. این به شرکت ها این فضا را می دهد که نه تنها به صورت واکنشی، بلکه فعالانه نیز امنیت را تضمین کنند.

ابزارها و الگوریتم‌های هوش مصنوعی که در بالا توضیح داده شد به این موارد اضافه شده‌اند که از این طریق امنیت نرم‌افزار و سمت سرویس را برای شرکت‌ها به ارمغان می‌آورند و از هوش مصنوعی برای جلوگیری از نشت داده‌های بزرگ یا خرابی‌ها در شرکت استفاده می‌کنند.

هایپراتوماسیون از کسب و کار تا حوزه های اصلی فناوری اطلاعات

فعالیت های دستی دیگر نمی توانند با حجم و پویایی جدید خدمات دیجیتال و فرآیندهای تجاری مقابله کنند. برای آماده سازی واقعی شرکت ها برای دوره بعدی دیجیتالی شدن و اطمینان از مقیاس پذیری، اتوماسیون باید تا حد زیادی بخشی از استراتژی شود.

کارکنان باید به ابزارها و قابلیت های مناسب مجهز باشند تا کارهای دستی و تکراری را به راحتی و به طور مستقل خودکار کنند. فرآیندهای کاغذی به زودی در مدیریت دولتی نیز حذف خواهند شد. ما در حال حاضر شاهد اولین شاخه ها هستیم و در سال 2022 تشدید خواهند شد.

راه‌حل‌های اتوماسیون، مدیریت معماری در مدیریت و فناوری اطلاعات را شکل می‌دهند، به ویژه برای اطمینان از امنیت سایبری و به‌روزرسانی. بنابراین، شرکت‌ها باید چارچوبی را ایجاد کنند که چگونه راه‌حل‌های اتوماسیون ناکارآمدی‌ها را در همه زمینه‌ها از بین می‌برد و فضایی آزاد برای کار ارزش‌آفرین ایجاد می‌کند.

فناوری‌های لبه، گرایش به Anywhere Computing را تأیید می‌کنند

شبکه‌سازی ماشین‌ها، دستگاه‌ها و افراد تحت عنوان جمعی اینترنت اشیا تازه شروع شده است. انشعاباتی که امروزه در محیط حرفه ای، در خیابان یا در دست هر کاربر با گوشی هوشمند خود قابل مشاهده است، نشان می دهد که ارتباط پردازش داده ها در زمان واقعی و خدمات دیجیتال در “لبه” کار خواهد کرد و ضروری است.

حتی در سال 2022، تقریباً هیچ ماشین یا ماشین جدیدی وارد خدمت نخواهد شد که دارای قدرت محاسباتی مستقل باشد. از نظر فنی، فروشندگان قبلاً خود را از نظر محاسبات لبه قرار داده اند. این حتی تا حد زیادی برای شبکه 5G بسیار مورد توجه در آلمان صادق است. اکنون این بر عهده شرکت هاست که با موفقیت این راه حل های لبه را به کار گیرند و آنها را با زندگی پر کنند، که یک بار دیگر مستلزم پیچیدگی فنی جدیدی است که نتیجه خواهد داد.

نوآوری و آینده گرایی

پایداری دیجیتال فراتر از شستشوی سبز

در عین حال، نگاه به آینده فناوری‌های دیجیتال نیز تا حدی به طرز رقت‌انگیزی به سمت آینده کل جهان (پیرامون) هدایت می‌شود. بسیاری از هم اکنون انتظار دارند که موج دیجیتالی شدن فرآیندهای کسب و کار، دیجیتالی شدن محیط را نیز به دنبال داشته باشد. آنچه را که بشر در حال حاضر از نظر فناوری، توسعه و صنعت هنوز از محیط زیست می گیرد، به زودی باید تا حد متوسط ​​آن را جبران کند.

بنابراین، تلاش‌های پایداری شرکت‌ها باید فراتر از سطح فعلی نظارت مسئولانه بر محیط‌زیست و تغییرات آب و هوایی باشد. پیشرفت‌ها برای سوخت‌های الکترونیک مصنوعی، تولید انرژی جدید، حمل‌ونقل الکتریکی و موارد مشابه در حال حاضر در جریان است. همین امر نیز به زودی مستقیماً از طریق فناوری اتفاق خواهد افتاد.

شرکت ها نه تنها پایداری دیجیتال را به عنوان برنامه ای برای مسئولیت پذیری و بازاریابی می بینند، بلکه باید آن را به بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی های تجاری خود تبدیل کنند. این بدان معناست که شرکت‌ها باید در حال توسعه یک استراتژی برای اینکه چگونه می‌توانند پیشرفت، پایداری و رقابت را تطبیق دهند و مجبور نباشند در مقطعی برای جبران اقدامات فعلی خود هزینه گزافی بپردازند.

پایداری دیجیتال امسال بسیار ملموس تر خواهد بود و توسط فناوری پشتیبانی می شود. در ابتدا، ارائه دهندگان فناوری و شرکت های بزرگ پیشتاز خواهند بود، اما تا پایان سال، همه شرکت ها تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

هوش مصنوعی مولد و سیستم‌های خودمختار در حال پیشبرد هستند

نگرانی ها در مورد ربات های شیطانی و هوش مصنوعی که تهدیدی برای بشریت هستند همچنان ادامه دارد. و این تئوری ها علوفه جدیدی از پیشرفت های جدید در هوش مصنوعی مولد و سیستم های خودمختار دریافت می کنند. با این حال، این پیشرفت‌ها نه چندان زمینه‌ای برای تئوری‌های روز قیامت هستند، بلکه گام بعدی منطقی در هوش مصنوعی و اتوماسیون فرآیندهای تجاری هستند.

هوش مصنوعی مولد به الگوریتم‌ها اجازه می‌دهد تا اشیاء جدید (مجازی) مانند تصاویر، متن یا فایل‌های دیگر را توسعه دهند که صرفاً به زمینه بستگی دارد اما قبلاً وجود نداشته است. برای مثال می توان از توضیحات متنی برای تولید تصاویری از افراد استفاده کرد که به این روش وجود ندارند. شرکت‌ها موارد استفاده متعددی را در اینجا پیدا می‌کنند که می‌توانند از این قابلیت‌ها استفاده هوشمندانه کنند. همین امر در مورد سیستم های خودمختار نیز صدق می کند. این سیستم‌هایی را توصیف می‌کند که می‌توانند به طور مستقل تصمیمات تجاری بگیرند و آنها را عملی کنند. بنابراین، مکانیسم‌های تصمیم‌گیری و کنترل‌ها، به‌ویژه در صنعت، حتی بیش از گذشته خودکار می‌شوند.

هوش مصنوعی مولد و سیستم های خودمختار در حال حاضر نسبتاً غیر معمول هستند. با این حال، امکان‌سنجی فنی تا حد زیادی وجود دارد، بنابراین سال 2022 عمدتاً برای یافتن و آزمایش موارد استفاده استفاده خواهد شد.

Metaverse تجربه کاربری را به سطح جدیدی می برد

اکنون که شرکت‌ها یک مرور کلی از همه کانال‌های دیجیتال قبلی برای کاربران داخلی و خارجی خود دارند و می‌توانند تا حد زیادی آنها را پخش کنند، روند بعدی در حال حاضر در افق است. پس از اعلام بزرگ فیس بوک در متاورس و تغییر نام شرکت به متا، تا کنون اتفاق کمی افتاده است. اما این واقعیت که واقعیت های مجازی و افزوده نقش مهمی در زندگی روزمره و تجربه کاربر دارند، هنوز کاملاً دور از ذهن به نظر نمی رسد.

بسیاری از موارد استفاده در حال حاضر در حال ظهور هستند، به ویژه در پزشکی، تحقیق و توسعه، اما همچنین در تعمیر و نگهداری جهانی ماشین‌ها. اگر در سال‌های آینده، حتی برای فرآیندهای روزمره، دسترسی به واقعیت‌های افزوده به فراجهان منتقل شود، شرکت‌ها باید یک تجربه کاربری کاملاً جدید را ترسیم کنند. در حال حاضر، اولین انشعابات و تلاش برای پیاده روی در دستگاه ها و کانال های ارتباطی آشنا قابل تصور است. تا سال 2022، متاورس بخشی از تجربه کاربری جدید و فراگیر برای کارمندان، شرکا و مشتریان خواهد بود، حداقل در مراحل اولیه آن.

بلاک چین و ارزهای دیجیتال برای دومین بار آماده شدند

تقریباً هیچ موضوعی به اندازه بلاک چین و مگاترند در مورد ارزهای دیجیتال بحث برانگیز باقی می ماند. با NFT ها، یک روند کاملاً جدید در حدس و گمان و سرمایه گذاری در حال جوانه زدن است، که می تواند از قبل بر اولین موانع بحرانی غلبه کند. با این حال، بسیاری از بلاک چین ها و ارزهای دیجیتالی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند، بسیار ناکارآمد هستند و در واقع، حرکت متقابلی برای پایداری دیجیتال هستند.

با این حال، معمولاً موارد استفاده پیشگام نیستند که موفقیت طولانی مدت را تضمین می کنند، بلکه موج دوم یا سوم موارد استفاده هستند.

این ممکن است به زودی در مورد بلاک چین رخ دهد. این به این دلیل است که تحولات پیرامون فناوری‌ها بسیار زیاد است و از حمایت مالی و محتوایی قوی برخوردار است. اگر قراردادها و ارزهای هوشمند بتوانند کارآمدتر و بهتر در چرخه تجارت جهانی ادغام شوند و در عین حال وجوه مورد استفاده از مزایای آن فراتر نرود، به زودی شاهد داستان های موفقیت آمیز بسیاری از ارزهای دیجیتال و بلاک چین در استفاده واقعی کسب و کار خواهیم بود – حتی در خارج. دنیای مالی

محرک دیگر موضوع web3 (همچنین Web 3.0) است که در حال حاضر در حال شکل گیری است و قرار است شبکه جهانی وب را متحول کند. در اینجا نقش بلاک چین ایجاد یک لایه اعتماد برای توسعه وب به دور از شرکت های بزرگ است – به سمت یک پلت فرم مستقل تر که همه می توانند در آن مشارکت داشته باشند.

اگه از این مطلب خوشت اومد میتونی توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.