محتوای مقاله ی بهبود استراتژی بازاریابی محتوا در سال ۱۴۰۰
جهت مطالعه این مقاله نیاز به 5 دقیقه دارید

اگر شما هم مانند من ، کسب و کارتان مبتنی بر اینترنت است، اکنون بیش از هر زمان دیگر نیاز به استراتژی های دیجیتال دارید. مقاله ی حاضر در خصوص بهبود استراتژی های محتوای شما می باشد.

بیماری همه گیر COVID-19 تمام دنیا را فلج کرده و سبک زندگی ما را به طرز چشمگیری تغییر داده است. عادت های ما تغییر کرده است. نحوه تعامل ما اکنون نیز متفاوت است. می توانم چند ساعت فقط درباره این تغییرات بنویسم. اما در مورد چیزی داریم صحبت می کنیم که تمامی دنیا آن را حس کرده و فکر نمیکنم نیازی به توضیح بیشتری باشد. با این تغییرات، باید کسب و کار شما نیز تغییر کند. و به دنبال آن استراتژی های بیزینس نیز تغییر کند. نحوه اجرای فعالیت های بازاریابی شما نیز باید دنباله رو باشد و تغییر کند.

بگذارید من یک فعالیت بازاریابی را با شما به اشتراک بگذارم که تأثیر ماندگاری در تجارت ، وبلاگ ، پادکست یا هر چیز دیگری که می خواهید به بازار عرضه کنید ، خواهد داشت. من دو کلمه به شما می دهم: بازاریابی محتوا.

حتی شما ممکن است یک استراتژی بازاریابی محتوا داشته باشید ، قرنطینه و شاید فروردین ماه ( معمولا کل ایران در فروردین تعطیل است! ) زمان بسیار خوبی برای تجدید نظر در آن و تقویت موقعیت خود است.

برای بسیاری از بازاریابان ، بازاریابی محتوا غالباً یک فعالیت زمان بر است. شاید در مقایسه با دیگر کانال های تبلیغاتی مانند Google Ads و تبلیغات رسانه های اجتماعی ، به عنوان یک اولویت پایین تر قرار داشته باشد. با این حال ، به دلیل تغییر در سبک زندگی ما ، ممکن است اکنون وقت بیشتری برای کار بر روی محتوای خود داشته باشید.
بیماری همه گیر دیر یا زود از بین می رود ، اما محتوایی که شما ارائه داده اید تأثیر مثبتی در کسب و کار یا محصول شما خواهد داشت.

 

بهبود استراتژی محتوا در سال ۱۴۰۰

اکنون باید بر کدام نوع فعالیت های بازاریابی محتوایی تمرکز کنید؟

به یاد داشته باشید که برای به ثمر رسیدن بازاریابی محتوا نیازمند زمان هستید. باید صبر کنید. فوری نخواهد بود ، بنابراین تا زمانیکه بازاریابی محتوا ی شما نتیجه دهد، بر روی نتایج آن کار کنید. اینکه پس از ورود کاربر به سایت شما چه اتفاقی بیفتد اندیشه کنید

در اینجا چند ایده در مورد آنچه می توانید انجام دهید میاورم :

اهداف بازاریابی محتوای خود را تعیین کنید

اگر اهداف مشخصی تعیین کنید که به راحتی قابل اندازه گیری باشد ، تلاش شما برای تقویت بازی بازاریابی محتوا ارزشمندتر خواهد بود. در اینجا چند نمونه ذکر شده است که می توانید اولویت بندی کنید:

 • می خواهید از طریق بازاریابی محتوا به چه چیزی برسید؟ آیا برای تولید سرنخ های بیشتری دارید تولید محتوا و در پی آن بازاریابی محتوا انجام میدهید؟ آیا این برای ارتقا سطح آگاهی از برند یا همان Brand Awareness است؟ آیا قرار دادن نام برند شما به عنوان یک رهبر فکری در صنعت و حوزه ی فعالیت شماست؟ داشتن یک هدف مشخص به شما کمک می کند استراتژی کلی خود را بهتر شکل دهید.
 • تولید تعداد X پست برای تقویت SEO وب سایت خود هدف مهمی است. عموما تولید محتوا در راستای بهینه سازی سایت به راحتی قابل اجرا و اندازه گیری است. با این حال ، به یاد داشته باشید که کیفیت حرف اول را می زند. فقط تعداد مطالب شما مهم نیست. محتوای با کیفیت شما مهمتر است. خیلی مهمتر!
 • تصمیم بگیرید که کدام  ۵ کلمه ی کلیدی اصلی را می خواهید در جستجوی Google رتبه بندی کنید ، هدف عالی دیگری است که به طور کلی با استراتژی محتوای شما ارتباط دارد. واقع بین باشید و مهمترین کلمات کلیدی با ارزش خود را انتخاب کنید.
 • چند درصد از کل ترافیک وب باید از محتوای شما در رسانه های اجتماعی ، وبلاگ و جستجوی ارگانیک حاصل شود؟ با در نظر گرفتن درصد دقیق ، تمرکز خود را بر روی بهینه سازی بهتر کانال های خود و دستیابی به نتیجه مطلوب خواهید گذاشت.
 • اهداف خاص به شما کمک می کند آنچه را که ارائه داده اید برنامه ریزی و اجرا کنید. هرچه اهداف شما با جزئیات بیشتری انجام شود ، اجرای آن نیز با دقت بیشتری انجام می شود.

حضور فعلی خود در شبکه های اجتماعی را مورد بازبینی قرار دهید

مطمئن هستم که شما در حال حاضر در شبکه های اجتماعی هستید. بعضی اوقات ، وقتی سرعت رشد تکنولوژی زیاد است ، شبکه های اجتماعی ما جهت خود را از دست می دهند. بهترین زمان برای تعریف مجدد هدف رسانه های اجتماعی شما است زیرا به عنوان سنگ زیربنایی استراتژی بازاریابی محتوای شما عمل می کند.

 • حساب کاربری شما در شبکه های اجتماعی چیست؟ من همیشه می گویم: فیس بوک برای تولید سرنخ یا Lead است. توییتر برای فریاد سریع و تعامل با مصرف کنندگان است. اینستاگرام برای نشان دادن جنبه های پشت صحنه و انسانی کسب و کار شماست. LinkedIn برای نشان دادن میزان حرفه ای بودن شرکت و تعامل با سایر مشاغل و تصمیم گیرندگان است. همچنین لینکدین راهی برای نشان دادن نام برند شما به عنوان یک رهبر فکری در صنعت است.
 • پروفایل خود را به روز کنید زیرا ممکن است به روز نباشند. ما غالباً فراموش می کنیم که جدیدترین و مرتبط ترین اطلاعات را در همه کانال ها ارائه دهیم و ممکن است شبکه های اجتماعی یکی از آنها باشد. در صورت مرتبط بودن بخش “درباره” و به روز بودن اطلاعات ، آن را مرور کنید و در صورت نیاز آپدیت کنید.
 • عملکرد رسانه های اجتماعی را مرور کنید تا بهتر بفهمید چه چیزی کار می کند و چه چیزی باید تغییر کند. 3-6 ماه گذشته را مرور کنید و ببینید چه چیزی بهترین نتیجه را داشته است. آیا محتوای ویدئویی بود؟ آیا پست های وبلاگ بود؟ اینفوگرافی بود؟ وقتی این اطلاعات را در دست داشته باشید ، خواهید دانست که چه نوع محتوایی اولویت شما خواهد بود.

تجزیه و تحلیل و بررسی شما را در مسیر درست برای برنامه ریزی بیشتر قرار می دهد. با دانستن اینکه حساب های رسانه های اجتماعی شما به روز و مرتبط هستند ، خیالتان راحت خواهد بود که از مصرف کنندگان شما اطلاعات نادرستی ارائه نمی شود.

 

کانال های بازاریابی محتوا

 

محتوایی درست کنید که مفید باشد

اگر اهداف خود را بشناسید و بدانید در گذشته چه عواملی بر روی این اهداف موثر بوده است ، برای تولید محتوای حال خود نیز می توانید از این عوامل بهره مند شوید. محتوا ابزاری فوق العاده قدرتمند برای بالا بردن سطح آگاهی از برند و همچنین ایجاد رهبری بازار و در نهایت افزایش فروش است.

 • قالبی را که برای ایجاد محتوای خود استفاده می کنید برنامه ریزی کنید. زیبایی بازاریابی محتوا این است که این یک زمینه گسترده است ، از جمله پوستر ، اینفوگرافی ، پست وبلاگ ، فیلم ، پادکست و غیره. بر اساس آنچه در گذشته کار کرده است ، اکنون باید بدانید که روی چه نوع محتوایی کار می کنید. با این حال ، از آزمایش نترسید ، اگر پادکست ها را بررسی نکرده اید ، شاید بتوانید مدتی را برای انجام یکی از آنها صرف کنید (به یاد داشته باشید ، اکنون وقت دارید!).
 • همانطور که پیش می روید اجرا و بازبینی کنید زیرا اکنون تحت فشار نیستید ، زمان کافی را برای بررسی محتوای خود اختصاص دهید و حتی نظر دیگران را بگیرید. اگر تیمی دارید ، آن را با آنها در میان بگذارید و بازخورد بگیرید. برای انتشار فوری عجله نکنید. من دوست دارم محتوای خود را یک شبه بگذارم و روز بعد دوباره آن را مرور کنم – بیشترین بهترین تغییرات پس از بررسی بعدی اتفاق می افتد.
 • وقت خود را صرف تحقیق در موضوعات مختلفی کنید که مربوط به رشته شما هستند. به این ترتیب شما می توانید محتوای متنوع تری ایجاد کنید که جمعیت متنوع تری را به خود جذب کند. در حوزه اصلی خود باقی بمانید. اگر در بازاریابی دیجیتال کار می کنید ، کاوش در موضوعاتی مانند برند شخصی یا گزینه های دیگر برای بازاریابی دیجیتال (مانند تبلیغات درون اپلیکیشن های مرتبط با کسب و کار) می تواند بسیار سودمند باشد.

داشتن زمان بیشتر می تواند برای بازی تولید محتوای شما بسیار مفید باشد. اغلب اوقات ، وقتی فشار زمانی وجود نداشته باشد ، بازده بیشتری داریم. آزادی باعث تقویت بیشتر خلاقیت ما می شود ، بنابراین ما می توانیم جادو کنیم.

اگه از این مطلب خوشت اومد میتونی توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.