محتوای مقاله ی چگونه موتورهای جستجو اقتدار را ارزیابی می‌کنند
جهت مطالعه این مقاله نیاز به 2 دقیقه دارید

در قسمت قبل (مشاهده مقاله سه رکن بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO): اقتدار، ارتباط، و اعتماد ) به صورت خلاصه درباره بهینه سازی وب سایت و اینکه سه رکن اساسی در بهینه سازی سایت چیست صحبت کردم. در این مقاله قرار است در خصوص رکن اول یعنی، اقتدار صحبت کنیم.

در واقعیت، موتورهای جستجوی جدید مانند گوگل از صدها فاکتور (یا سیگنال) هنگام ارزیابی اقتدار و ارتباط صفحات وب استفاده می‌کنند، اما ما می‌توانیم آن‌ها را به دو دسته‌بندی اصلی خلاصه کنیم:

  1. 1. محتوا (ارتباط)
    2. لینک‌ها (اقتدار ارجاع خارجی)

ابتدا یک موتور جستجو باید محتوای واقعی و ویژگی‌های دیگر یک صفحه را بخواند و تحلیل کند. برای این امر، موتور موضوعات مرتبط را با صفحه انطباق می‌دهد. اوایل، ارزیابی درون صفحه تقریباً به همین‌جا ختم می‌شد. اما هم‌اکنون موتورهای جستجو در توانایی برای تحلیل زبان یک صفحه، ساختار و سایر ویژگی آن جهت تعیین چیزهایی مانند اینکه آن صفحه چقدر کامل به یک موضوع می‌پردازد و چقدر می‌تواند برای یک بازدید کنند مفید باشد بسیار پیچیده‌تر هستند.

بعدازاینکه موتور جستجو صفحه را بفهمد و آن را به نمایه‌اش بیفزاید، به سراغ سیگنال‌های خارجی می‌رود تا به ارزیابی و نمایش سطح اقتدار آن صفحه برای هر موضوع معینی کمک کند. از زمان اختراع پیج رنک توسط بنیان‌گذاران گوگل، لاری پیج و سرجی برین ، لینک‌ها اولین سیگنال مورداستفاده برای چنین ارزیابی‌ای شده‌اند.
موتورهای جستجو از لینک‌ها طوری استفاده می‌کنند که ما از استنادات علمی استفاده می‌کنیم. هرچه مقالات علمی به یک مدرک منبع که به آن ارجاع می‌دهد مرتبط‌تر باشد، بهتر است. اقتدار نسبی و قابل‌اعتماد بودن هر یک از منابع ارجاعی نیز نقش خود را دارد.

در دو بخش بعد، ما نگاه عمیق‌تری به این موضوع خواهیم داشت که چگونه موتورهای جستجو از محتوا و لینک‌ها برای ارزیابی اقتدار استفاده می‌کنند، و نیز آنچه شما برای به دست آوردن چنین اقتداری برای سایت خودتان نیاز دارید.

اگه از این مطلب خوشت اومد میتونی توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.