فرجاد پورمحمد
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

چگونه یک PBN بسازیم که سال‌ها ماندگار باشد – بخش دوم

در بخش اول از سری مقالات چگونه یک PBN بسازیم که سال‌ها ماندگار باشد به معرفی اجمالی PBN پرداختیم و گفتیم که کلاً یک PBN چیست و چه کارهایی برای سئو سایت شما انجام می دهد. در ادامه به استراتژی PBN  سئو خواهیم پرداخت. با من ، به عنوان مشاور آی تی همراه باشید تا بیشتر در خصوص تاثیر PBN بر روی سئو سایت خود بدانید.

آیا PBN ها یک استراتژی کلاه‌سیاه است؟

بله. شما می‌شنوید که بسیاری از “معلم‌ها” ادعا می‌کنند که این یک استراتژی کلاه‌سیاه نیست تا دوره‌های خودشان را بفروشند. بااین‌حال، بگذارید این مسئله را شفاف‌سازی کنیم.

هر فرمتی از لینک سازی عمدی، برخلاف دستورالعمل گوگل است.

اگر گوگل بفهمد شما به یک روزنامه‌نگار پول داده‌اید تا از یک سرمقاله به شما لینک دهد، سایت شما را جریمه می‌کند. به‌طور مشابه، اگر گوگل بفهمد که شما شبکه‌ای از وب‌سایت‌ها دارید که به سایت اصلی و در آمدزای شما ( در بخش قبل تحت عنوان وب سایت پول نام برده شده . در این مقاله هم هرجا عنوان وب سایت پول ذکرشده باشد به منظور وب سایتی است که به عنوان وب سایت نهایی و درآمدزای شما منظور است )  لینک می‌دهد، سایت پول شما را جریمه می‌کند یا سایت‌های PBN ای که می‌یابد را نمایه برداری یا ایندکس گذاری می‌کند.

اخیراً گوگل گفته است که سایت‌هایی که لینک می‌گیرند را جریمه نمی‌کند، اما در عوض به‌طور ساده خود لینک را بی‌ارزش می‌کند . این کار برای درست کردن حملات منفی SEO به سایت‌های بی‌گناه انجام شد. این یعنی شانس سایت اصلی شما جریمه می‌شود، چون PBN ها به‌احتمال‌زیاد فقط وقتی رخ می‌دهند که شما نتوانید یک مرور دستی (بعداً دراین‌باره توضیح داده می‌شود) انجام دهید.

پیشنهاد میکنم این مطلب را هم بخوانید  سه رکن بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO): اقتدار، ارتباط، و اعتماد

نکته جالب این است که فقط وب‌سایت‌های کوچک از PBN ها استفاده نمی‌کنند. یک پست اخیر توسط گلن آلسوپ نشان می‌دهد چگونه وب‌سایت‌های خیلی بزرگ از بنیان‌های PBN مشابه برای امتیاز بالا گرفتن استفاده می‌کنند. برای این کار، آن‌ها تضمین می‌کنند که وب‌سایت‌های PBN آن‌ها به‌خودی‌خود وب‌سایت‌های فوق مقتدری است. خوشبختانه این راهنما به شما اجازه می‌دهد همین کار را برای تجارت آنلاین خود بکنید.

چرا SEO ها از PBN به‌عنوان یک استراتژی لینک سازی استفاده می‌کنند، درحالی‌که گوگل می‌تواند آن‌ها را جریمه کند؟

یک دادوستدی به هنگام استفاده از PBN ها وجود دارد. به‌عنوان یک SEO، شما ریسک بالاتر جریمه برای شانس بهتر در کنترل کردن لینک‌ها (کیفیت + محتوا + متن لنگر) را می‌پذیرید.

همچنین باید توجه داشته باشید که بیشتر SEO ها از PBN همراه با استراتژی‌های دیگر لینک سازی کلاه‌سفید استفاده می‌کنند. آن‌ها هیچ‌گاه از PBN در سایت‌هایی که هیچ لینکی ندارد استفاده نمی‌کنند و همواره سعی دارند ترکیبی از لینک‌های متقابل داشته باشند، یعنی لینک‌های متقابل سازمانی از تبلیغات و نیز لینک‌های PBN. لینک‌های PBN به آن‌ها اجازه می‌دهد متن لنگر را انتخاب کنند تا مطمئن شوند که سایت به خاطر کلیدواژه‌های خاص رتبه می‌گیرد.

تاریخچه PBN ها

PBN ها تاریخچه جالبی دارند. آن‌ها در سال ۲۰۱۴، وقتی گوگل فعالانه به دنبال چند شبکه وبلاگ عمومی رفت (این‌ها PBN هایی هستند که همه در آن می‌توانند هر لینکی بخرند)، ظاهر شدند.

هیچ‌وقت از یک شبکه وبلاگ عمومی استفاده نکنید. اگر هر کس و همه می‌توانند یک لینک از آن شبکه بخرند، می‌تواند مطمئن باشید که یک روز نابود خواهد شد!

پیشنهاد میکنم این مطلب را هم بخوانید  جایگزینی قیف فروش با Flywheel فروش

چه مدت است که از PBN ها استفاده می‌شود؟

با نگاه به روندهای گوگل می‌توانید ببینید که مردم از سال ۲۰۰۵ در حال گوگل کردن “شبکه‌های وبلاگ خصوصی” بوده‌اند.

احتمال دارند که این تکنیک از همان زمان توسط بسیاری از SEO کارها استفاده می‌شد. بااین‌حال، این تکنیک در سال ۲۰۱۰ در فروم های مختلف و مرجع نشان داده شد.

استفاده از آن تا سال ۲۰۱۴ افزایش یافت. پس‌ازآن به دلیل جریمه شدن چند شبکه عمومی توسط گوگل، استفاده از آن کمی کاهش یافت. بااین‌حال، رونق آن خیلی زود افزایش یافت چون SEO کارها فهمیدند که یافتن یک شبکه وبلاگ خصوصی که به‌خوبی ساخته شده است و هیچ لینکی نمی‌فروشد برای گوگل خیلی دشوارتر است و مطمئناً ساخت آن نیز هم نیاز به زمان بیشتر دارد و هم صبر و حوصله و هم محتوای یونیک بیشتر

کسب و کار آنلاین دارید؟ نیاز به مشاوره دارید؟

پس همین الان با من تماس بگیرید تا با هم قدم های مثبتی برای پیشرفت کسب و کارتان برداریم

درخواست مشاوره

مقالات مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهی وجود ندارد