محتوای مقاله ی خدمات مشاوره کسب و کارهای اینترنتی همراه با ارائه راهکارهای کارآفرینی
جهت مطالعه این مقاله نیاز به 6 دقیقه دارید

یکی از راه های ساده و پرسود کسب و کار که نیاز به سرمایه گذاری زیادی ندارد، کسب و کارهای اینترنتی می باشد که امروزه جزو رایج ترین و محبوب ترین استارت آپ ها در دنیای مجازی هستند. برای انتخاب حوزه کاری در میان انواع کسب وکارهای اینترنتی نیاز به مشاوره کسب و کار اینترنتی احساس می شود.

در این مقاله با موضوع مهم خدمات مشاوره کسب و کارهای اینترنتی همراه با ارائه راهکارهای کارآفرینی سروکار داریم و قصد داریم در ادامه مقاله، به موشکافی و شرح کسب وکارهای اینترنتی و مشاوره کسب وکارهای اینترنتی بپردازیم.

کسب و کارهای اینترنتی

به مجموعه اموری که به ارائه خدمات یا عرضه کالا در فضای مجازی در بستر اینترنتی منتهی شود، کسب و کار اینترنتی گویند. در گذشته بیشتر کسب و کارها در عرصه ی تجارت و همچنین در فضایی واقعی بازار انجام می گرفت؛ اما امروزه شاهد رشد روزافزون انواع کسب وکارهای اینترنتی می باشیم. شروع هر کسب وکاری مستلزم دانش، صرفه هزینه، ابزار مناسب، تجربه کافی، سرمایه گذاری و ریسک های بالا می باشد؛ حال آنکه کسب و کارهای اینترنتی از نمونه های موفق کسب و کارها در فضای مجازی هستند که در زندگی روزمره انسانها به عنوان یک ابزار کارآمد و اساسی تبدیل شده است.

مهیا بودن اینترنت و پذیرش آن توسط کاربران مستلزم داشتن میزان توانایی و قابلیت های لازم برای هر شخص در حوزه کسب و کار اینترنتی است که براحتی امکان راه اندازی کسب وکارهای اینترنتی و کسب درآمد از آن امکانپذیر گردد. مسلماً برای شروع هر کسب و کاری ابتدا باید تصمیم خود را در ذهن مجسم کرد، به ویژه برای مشاغل و کسب و کارهای اینترنتی این موضوع در عین سادگی بسیار مهم است.

هنگامی که صاحبان کسب و کارهای اینترنتی از هدف کسب و کار، نحوه آغاز کسب وکار، نتیجه نهایی کسب و کار، چشم انداز های کسب و کار و غیره قبل از اقدام به راه اندازی کسب و کار، آگاهی و دانش کامل و کافی داشته باشند؛ قطعاً در عرصه کسب و کار خود موفق تر خواهند بود. با در اختیار داشتن تصویری از استراتژیک ها و اهداف همراه با خروجی مشخص می توان با اطمینان هرکسب و کاری را راه اندازی نمود. اگر به کسب و کار پردرآمد همراه با نگاه بلند سرمایه گذاری اعتقاد دارید، بهترین پیشنهاد به شما انتخاب کسب و کارهای اینترنتی است.

مشاوره کسب و کارهای اینترنتی، مصداق تصویر یا نقشه راهی است که صاحبان کسب و کارهای اینترنتی را بدون اتلاف وقت و هزینه به مقصد و هدف اصلی می رسانند. موفقیت در کسب و کارها و توسعه فردی افراد کارآفرین با کمک مشاوره کسب و کارهای اینترنتی اثربخش تر و تضمین کننده خواهد بود.

 

مشاوره کسب و کارهای اینترنتی

مشاوره کسب وکارهای اینترنتی، می تواند متقاضیان و صاحبان کسب و کار را به دنیای مجازی مملو از انواع کسب و کارها رهنمون کند و با ترسیم چشم اندازهای آینده، میزان هزینه ها، سوددهی، میزان توانایی لازم جهت انجام کار مسیر راه اندازی کسب و کار اینترنتی را هموار سازد. یک مشاوره کسب و کارهای اینترنتی در کسب درآمد از راه آزاد کاری یا فریلنسینگ، از طریق فروش محصولات فیزیکی، از طریق کسب درآمد آموزشی و خدمات مربوط به آن، از طریق فروش محصولات دیگران، از طریق تبلیغات متنوع، انواع مشاوره ها در زمینه های مختلف و غیره می تواند نقشی حیاتی برای آن کسب و کار داشته باشد.

اگر شما به دنبال کسب در آمد اینترنتی و راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشید، نیازمند تجربه و دانش لازم برای آن می باشید و این از طریق یک مشاوره کسب و کارهای اینترنتی میسر خواهد بود. تجربیات، علایق، توانمندی، مهارت و دانش از مهم ترین مواردی هستند که مشاوره کسب و کارهای اینترنتی برای متقاضیان راه اندازی کسب و کار تبیین و تشریح می نمایید تا بر اساس میزان کارایی و تعیین حدود مناسب کاری، مقدمه ای بر شروع کسب و کار اینترنتی گردد.

برنامه های مشاوره کسب و کارهای اینترنتی حول دو محور اصلی شناسایی توانایی و حوزه کاری می باشد. این دو موضوع مهم از جمله اقداماتی است که قبل از هرچیزی باید مشاوره کسب و کارهای اینترنتی آن را تعریف،تعیین و تبیین نماید. اقدامات دیگر مشاوره کسب و کارهای اینترنتی، بررسی و تحلیل سایت ها و کسب و کارهای اینترنتی می باشد تا از این طریق رقبای مجازی را شناسایی کرده و در ادامه راه اندازی کسب و کار و پیاده سازی آن همراه با بهبود مستمر مشارکت تیم استارت آپی اجرایی شود.

مشاوره کسب و کارهای اینترنتی

 

انواع کسب وکارهای اینترنتی

به طور کلی انواع کسب و کارهای اینترنتی را می تواند به دو بخش مجزا تقسیم بندی نمود:

[su_list icon=”icon: hand-o-left” icon_color=”#f0810a”]

 • بخش اول،کسب و کارهای اختصاصی: منظور کسب و کارهای اینترنتی می باشد که با توجه به دانش مرتبط با زمینه کاری و توانایی انجام کار توسط سایت های مختلف به متقاضیان به صورت دورکاری و حضوری معرفی می شود.مانند: سئوکار، نویسنده، مترجم، محتواگذار وغیره.
 • بخش دوم،کسب و کارهای اختیاری: منظور کسب و کارهای اینترنتی می باشد که هر متقاضی شخصاً آن را پیاده سازی و راه اندازی می کند و به واسطه آن سوددهی و کسب در آمد و یا یا جذب نیروی کار خواهد داشت. مانند، فروشگاه فروش لوازم خانگی، سایت های آموزشی، مراکز عرضه خدمات پزشکی و نگهداری از سالمندان و غیره.

[/su_list]

طبیعتاً برای شروع هر کسب و کار اینترنتی می بایست متقاضی از انواع کسب و کارهای اینترنتی اطلاعات لازم را کسب نماید و با دانش و توان لازم در حوزه کاری مورد نظر گام بردارد. براساس اینکه تخصص متقاضی در چه زمینه ای می باشد، انواع کسب و کارهای اینترنتی نیز متنوع تر خواهد بود. در این میان، مشاوره کسب وکارهای اینترنتی می تواند کمک شایانی را به انتخاب نوع کسب و کار اینترنتی به صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و متقاضیان داشته باشد.

مشاوره کسب و کارهای اینترنتی با توجه به تخصص متقاضی، علاقمندی، هدف گذاری، درک درست فضای مجازی و رقابت در آن، سنجش میزان توانایی در عرصه اینترنت و فضای مجازی متقاضی را از شروع تا راه اندازی کسب و کار اینترنتی رهبری و راهنمایی می نماید. کسب و کارهای اینترنتی در شبکه های اجتماعی، کسب و کارهای اینترنتی برای فروش و عرضه انواع کالاها،کسب و کار های اینترنتی برای ارائه خدمات متنوع، کسب و کارهای اینترنتی اطلاع رسانی و اخبار روز،کسب و کارهای اینترنتی گردشگری و تفریحات، کسب و کارهای اینترنتی مشاوره ای و غیره از نمونه هایی از کسب و کارهای اینترنتی می باشد.

 

راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی

انواع کسب و کارهای اینترنتی در قدم های ابتدایی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی نوپای خانگی به صورت استارت آپ شروع و نهایتاً رشد کرده و تبدیل به شرکت های بزرگ و سود آور می شوند. در راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی یک مشاوره کسب و کارهای اینترنتی راهنمایی های لازم در زمینه هایی نظیر، نیازسنجی، راهکارهای استراتژیکی، ارائه طرح و ایده ها، تغییرات طرح و بهبود آنها، حفظ دارایی های (مادی و معنویی) صاحبان کسب و کارهای اینترنتی، مشارکت در طراحی تا پیاده سازی کسب و کار اینترنتی، انتخاب نوع کسب و کار،کاهش شکست و ریسک کسب و کارهای اینترنتی، نظارت فنی و کاربردی در مراحل مختلف عملکرد کسب و کار اینترنتی، تعیین میزان سرمایه گذاری، درآمد و زمان لازم برای انجام کسب و کار اینترنتی و غیره می باشد، مشارکت دارد.

مشاوره کسب و کار های اینترنتی می تواند در راه اندازی کسب و کار اینترنتی از طریق، ارائه برنامه ای جامع و کارا به متقاضیان کمک نماید و همچنین در ارائه مدل کسب و کار و طراحی آن، معرفی برند، بهینه سازی مدل کسب و کار،کسب رتبه برتر در گوگل، مدیریت زمان، اولویت بندی کارها، مدیریت هزینه،درک مفاهیم اساس کسب و کار اینترنتی، آموزش و غیره در مراحل مختلف راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی نقشی اثربخشی را ایفا نماید.

راهکارهای کارآفرینی در کسب و کارهای اینترنتی

کسب و کارهای اینترنتی یا همان کسب و کارهای آنلاین شروع متفاوت یک کسب و کار در دنیای مجازی است که با ارائه راهکارهای کارآفرینی در کسب و کارهای اینترنتی معنایی جدید و متمایز را به دنبال خواهد داشت. با بکارگیری راهکارهای کارآفرینی در کسب و کارهای اینترنتی و همچنین استفاده از مشاوره کسب و کارهای اینترنتی به راحتی می توان راهی را به سوی کسب درآمد بالا، سریع و مطمئن یافت.

اینترنت این فرصت گرانبها را برای هر شخصی فراهم می سازد تا بتواند در عرصه کسب و کارهای اینترنتی فعالیت نماید و با تمرکز بر توانایی و دانش خود بدون هزینه هایی هنگفت کسب درآمدی متفاوت را تجربه کند. انتخاب مشاوره کسب و کارهای اینترنتی، ضامن معتبری بر ارائه راهکارهای کارآفرینی در کسب و کارهای اینترنتی است، زیرا مشاوره کسب و کارهای اینترنتی می تواند شما را به کارآفرینی تمام وقت یا نیمه وقت مبدل سازد تا در کسب و کار خود به صورت حرفه ای بدرخشید.

بهره مندی از مشاوره آی تی، مشاوره دیجیتال مارکتینگ، مشاوره سئو، مشاور راه اندازی کسب و کار و همچنین مشاوره سیستم های مدیریتی به ویژه مشاوره مدیریت سیستم های امنیت اطلاعات سازمان ها در سطوح مختلف دارای کارایی و اثربخش های مؤثری می باشند، که امروزه به عنوان نوعی راهکار و استراتژیک از الزامات اساسی برای هر کسب و کار اینترنتی محسوب می شوند. راهکارهای کارآفرینی در کسب و کارهای اینترنتی شامل، مجموعه های متنوع انواع کسب و کارهایی است که متناسب با توان و دانش متقاضی، توسط مشاوره کسب و کارهای اینترنتی به وی معرفی می شود؛ از جمله این راهکارها عبارتند از:

[su_list icon=”icon: hand-o-left” icon_color=”#f0810a”]

 • مشاوره سئو
 • مشاوره راه اندازی کسب و کار
 • خرده فروش اینترنتی
 • مشاوره شبکه های اجتماعی
 • طراح وب
 • نویسنده سایت
 • دستیار و مدیر اینترنتی
 • متخصص کارمزدی و پروژه ای
 • فروش رابطه ای
 • فروش لوازم دست دوم
 • فروش صنایع دستی
 • عرضه نرم افزارهای توسعه دهنده
 • استفاده از رسانه های موبایلی
 • بازاریابی اینترنتی
 • و غیره.

[/su_list]

 

اگه از این مطلب خوشت اومد میتونی توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.