محتوای مقاله ی مشاوره سئو ، راهی برای کسب رتبه های بالا در گوگل
جهت مطالعه این مقاله نیاز به 6 دقیقه دارید

کسب رتبه های بالا در سرچ گوگل از مهمترین اهداف هر سایتی می باشد . مشاوره سئو یا مشاوره بهینه سازی وب سایت می تواند مدیران سایت ها را با این مقوله آشنا نماید.

مشاوره آی تی ، راهی برای کسب رتبه های بالا در گوگل

دنیای امروز، دوران حکومت اینترنت است و این ابزار کارآمد انسان امروزی به خوبی توانسته است تا خود را در جزئیات زندگی انسان ‌ها وارد نماید. اینترنت، فضایی است که در آن به فرا خور هر نیازی، اطلاعات و خدماتی وجود دارد. فضایی که به راحتی می تواند شما را در مسیر دست یابی به تمامی آنچه از اطلاعات می خواهید، قرار بدهد. این توانایی در ادامه ی ایجاد وب سایت ها در فضای اینترنت ایجاد می شوند.

بخش های مشخص شده با موضوعات از پیش تعریف شده که تحت غالب نام وب سایت می ‌توانند به خوبی در راهنمایی هر کاربری که اطلاعاتی طبقه بندی شده می خواهد کمک حال باشند. هر کسی که وب ‌سایتی دارد، طبعا از وب سایت خود انتظاراتی خواهد داشت. انتظاراتی که فقط از طریق بازدید بالا ایجاد خواهد شد. در واقع هدف از ایجاد یک وب سایت، اطلاع رسانی خدماتی است که انتظار بازدید بالای مخاطبانش را می کشد. اما آیا هر وب سایتی می تواند در مسیر کسب بازدید بالا موفق باشد؟

 

یا هر وب سایتی می تواند به خوبی تمامی انتظارات سازندگان و گردانندگان خود را برآورده نماید؟ آیا تا به حال با مفهوم بهینه سازی وب سایت آشنا بوده اید؟ و یا هر وب سایتی الزاما نیاز به بهینه سازی خواهد داشت؟ این دست از سوالات در واقع قسمت کوچکی از هزاران سوال ریز و درشتی است که غالباً در ذهن گردانندگان وب سایت ها می چرخد. مشاوره آی تی در باب بهینه سازی وب سایت می تواند یک الزام ساده اما تاثیر گذار در فرایند جذب مخاطب در هر سایتی باشد.

هر سایتی برای ادامه ی فعالیت موفق خود، شاید بتواند با تکیه بر توانمندی های گردانندگان خود، مسیر رو به رشدی را داشته باشد، اما استفاده از یک مشاوره بهینه سازی وب سایت در بهینه کردن فعالیت های آن وب سایت قطعاً تاثیر گذار خواهد بود. و لیکن بسیاری از سایت ها هستند که یا در آغاز راه تاسیس خود دچار سردرگمی شده اند و یا آن که در پیمودن مسیری که از اهداف گردانندگان آنها می باشد با شکست رو به رو شده اند.

خب، این دست از سایت ها چه طور می توانند دوباره در مسیر بازدید بالای گوگل و کسب رتبه های بالای الکسا قرار گیرند؟ آیا با بهره بردن از یک مشاوره آی تی نمی ‌توان انتظار بهبود در عملکرد این وب ‌سایت ‌ها را داشت؟ مشاوره بهینه سازی وب سایت، در اصل همان حلقه ی گمشده ی این دست از وب سایت ها می باشد. جایی که در آن می توانند به راحتی و کاملا علمی از طریق افرادی آگاه با فضای اینترنت و اصول دست یابی به رتبه های بالا در گوگل، فضای داخلی وب سایت های خود را بهینه سازی کنند، اصول بهینه سازی را یاد گرفته و در ادامه، خود به کار گیرند.

 

اصولاً هر کسی که تحت فروش محصولی و یا خدماتی به تأسیس یک سایت اقدام می کند، تخصص خود را در ارائه ی محصول و یا عرضه ی خدمات خود می بیند. این دست از افراد یا وقت فراگیری جزئیات بهینه سازی وب سایت را ندارند و یا تخصصی در پس این زمینه از خود ایجاد نکرده اند. قطعاً برای چنین کسانی که بدون مشاوره آی تی و بدون آگاهی از جزئیات داشتن یک وب سایت موفق به راه اندازی و گرداندن آن اقدام می کنند، بهینه سازی وب سایت صورت نخواهد گرفت. آنها در ادامه در کنار تخصص بالایی که دارند، با سایتی همراه خواهند شد که رتبه ای پایین، بازدیدی کم و رونقی غیر قابل قبول دارد. مشاوره آی تی در واقع می‌ تواند به خوبی کمک حال این افراد متخصص باشد تا در کنار بهره ‌مندی از یک مشاوره بهینه سازی وب سایت، از داشتن یک وب سایت موفق لذت ببرند. اما بهینه سازی وب سایت در اصل چه چیزی است؟ در ادامه به بیان مختصری از کلیات فرایند بهینه سازی وب سایت می ‌پردازیم.

بهینه سازی وب سایت، فرآیندی به جهت موفقیت در فضای اینترنت

آنچه در ابتدای یک مشاوره آی تی غالباً از مشاور پرسیده می شود، عموما این سوال ساده است که چه طور می توانم وب سایتم را به رتبه های بالا در گوگل و الکسا برسانم. خب، جواب این سوال، خیلی ساده است. شما باید سایت خود را بهینه سازی کنید. و اما این بهینه سازی دقیقا چیست؟

ما در مشاوره آی تی میدانیم که بسیاری از افرادی که در فضای اینترنت به دنبال نیازی خاص شروع به جست و جو می کنند، در اصل اطلاع چندانی از سایت خاصی ندارند. آن ها عموما از طریق جست و جو در موتور های جستجوگر اینترنت مانند: گوگل یا یاهو و… سعی در پیدا کردن سایت هایی همسو با نیاز خود می باشند. این که یک سایت بتوانند در رتبه های بالای موتور های جست و جو در اینترنت قرار گیرد در واقع هدف اصلی در فرایند بهینه سازی وب سایت ها می باشد.

فرآیندی که از حیث اهمیت و جزئیات دیگر تبدیل به یک علم شده است. بهینه سازی وب سایت در واقع رشته فعالیت های علمی و اصولی است که در غالب تولید محتوا هایی با نام سئو می تواند یک وب سایت را در رتبه های بالای موتور های جستجوگر قرار بدهد.

مشاوره آی تی در واقع فرآیندی است که طی آن، فرد صاحب سایت با نگرش صحیح به سایت خود، سعی در درک درست مطالب سایت خود خواهد داشت. مشاوره بهینه سازی وب سایت می تواند با آنالیز و درک درست رفتار های مخاطبان احتمالی وب سایت مورد نظر، از طریق انتخاب کلمات کلیدی مهم و پر جست و جو در فضای اینترنت به همراه کمک به تولید محتوای علمی و اصولی در مسیر اهداف سایت، به خوبی همراه با بهینه سازی وب سایت، آن سایت را در رتبه های بالای موتور های جستجوگر قرار بدهد.

در واقع هر سایتی که به دنبال خدماتی خاص ایجاد شده است، باید بداند که کاربران اینترنتی که در پی خدمات آن سایت هستند، در موتور های جستجوگر چه چیز هایی را سرچ می کنند؟ این کاربران در ذهن خود به دنبال چه نوع کلمه و یا عبارتی خواهند بود که فکر می کنند با سرچ آن کلمه یا عبارت به هدف خود خواهند رسید؟ این یک تحلیل ساده از الگوی رفتاری مخاطبان یک سایت می باشد. تحلیلی که با کمک یک مشاوره آی تی به خوبی انجام خواهد پذیرفت. تحلیلی که می تواند به راحتی به تولید محتوای هدفمند و سئوی کامل بیانجامد.

سئو، فاکتوری تعیین کننده در بهینه سازی فضای وب سایت

ما در مشاوره آی تی میدانیم که یک وب سایت با هدف ارائه ی محصول و یا خدماتی تخصصی ایجاد می ‌شود. حتی وب سایت های به ‌ظاهر بازدیدی که ظاهراً هدف از آن ها فروش محصول و یا ارائه ی خدماتی نمی باشد، به هر حال با تمرکز به موضوعی خاص ایجاد شده اند. موضوعی که در فضای اینترنت مخاطبانی خواهد داشت. این موضوعات و یا اهداف کلی سایت باید بتوانند که در فضای سایت به خوبی مطرح شده و به درستی مفهوم کلی اهداف سایت را ارائه نمایند. از طرفی آنچه در سایت می گذرد همواره در رصد موتور های جستجوگر قرار دارد. پس تولید محتوای ضعیف، ناقص و شلخته علاوه بر آنکه نمی تواند خط و مشی به جهت اهداف کلی سایت باشد، از سوی دیگر توسط موتور های جست و جو نادیده گرفته خواهد شد.

برای کسانی که در پی بهینه سازی فضای وب سایت به سمت و سوی مشاوره آی تی کشیده می شوند، اولین چیزی که از آنها خواسته می شود، سعی در تولید محتوا با محوریت سئو می باشد. حال اگر سئو نویسی نمی دانند، به کمک افرادی که در این امر خبره هستند، یا سئو های مناسب سایت خود را تهیه کرده و یا سئو نویسی را یاد بگیرند. اما این سئو دقیقا چیست؟

همان طور که گفتیم در یک مشاوره آی تی، یکی از اهداف مشاور، پیدا کردن کلمات و یا عبارات کلیدی همسو با فضای کاری سایت شما خواهد بود. خب، دانستن کلمات و یا عبارات کلیدی به چه کار بهینه سازی فضای یک وب سایت خواهد آمد؟ سئو در واقع یک محتوای حرفه ای است که به طوری علمی و تخصصی با استفاده از کلماتی کلیدی که همسو با اهداف وب سایت شما خواهد بود، تهیه می شود. سئو می تواند یک محتوای ادبی و یا تخصصی و حتی فنی و مهندسی باشد. فرقی نمی کند، آنچه در فضای سایت می گذرد، چند و چون و لحن نوشتاری سئو را مشخص خواهد کرد. مشاوره آی تی می گوید آن چیزی که سئو را به یک فاکتور اصلی در مسیر دیده شدن سایت شما تبدیل خواهد کرد، استفاده از کلمات کلیدی مناسب، در مکان مناسب و به تعداد مناسب خواهد بود. مهارتی که با استفاده از یک مشاوره آی تی در غالب مشاوره بهینه سازی وب سایت به خوبی فرا خواهید گرفت.

در یک مشاوره آی تی روند انتخاب درست کلمه های کلیدی با تحلیل محتوای سایت، بررسی رفتار کاربران از جمله مهمترین عناصر در تولید یک سئو حرفه ای خواهد بود. انتخاب کلمه ای کلیدی که شاید در مسیر اهداف سایت شما قرار داشته باشد، اما اگر توسط کاربران قابل توجهی مورد سرچ قرار نگیرد، سئوی سایت شما بسیار کم دیده شده و حرفه ای نخواهد بود. این نوع تولید محتوا غالبا توسط افرادی که اصولا آگاهی کافی از سئو و قواعد آن نمی دانند انجام می پذیرد. با کسب یک مشاوره آی تی از تولید این گونه محتوا ها جلوگیری کنید.

اگه از این مطلب خوشت اومد میتونی توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.