فرجاد پورمحمد
۲۸ بهمن ۱۳۹۸

برندینگ بر اساس آرکتایپ قهرمان

انگیزه اصلی آرکتایپ هیرو اثبات ارزش های خود است و بزرگترین ترس آنها شکست و نشان دادن ضعف می باشد. یک قهرمان در تمامی صحنه ها همچون میدان نبرد، صحنه سیاست و … سعی دارد اثری جهانی از خود به جای بگذارد و غالبا خود را در معرض خطر های بزرگی قرار میدهد.

برندی با آرکتایپ هیرو خود را با کیفیت و برتر از سایر رقبا تبلیغ میکند و در بازاریابی خود برای برقراری این ارتباط از تصاویر و رنگ هایی سرشار از قدرت استفاده میکند.

بدترین اتفاق ممکن برای کسب و کاری با آرکتایپ هیرو این است که رقبای نزدیک آنها از سطح بالاتری از کیفیت برخوردار باشند. در بررسی جوانب مثبت این آرکتایپ می توان به مصمم بودن، شجاعت و مهارت اشاره کرد و در مقابل،  از جوانب منفی آن، گاها پرخاشگری و تکبر میباشد.

 

کلمات کلیدی و باورهای برند قهرمان

 

درباره آرکتایپ هیرو

آرکتایپ هیرو معرفی کننده برند هایی است که در به دست آوردن نتایج مداوم موفق هستند. علاوه بر این،  آنها هدف خود را به خوبی میشناسند و در راستای رسیدن به آن سخت تلاش میکنند و رویا های خود را تحقق میبخشند. دو شاخصه شایستگی و شجاعت محرک و عوامل اصلی موفقیت آنها هستند. دو آرکتایپ هیرو و آرکتایپ رولر (حاکم) اغلب به درستی تفکیک نمی شوند چراکه ویژگی های مشابهی میان آنها وجود دارد. مهم ترین ویژگی های مشابه میان این دو قدرت و اعتماد به نفس بالا است. شجاعت قهرمانان آنها را غیر قابل کنترل میکند. آنها همیشه برنده هستند هدف آنها ساختن جهانی بهتر است و اقداماتشان را دراین راستا انجام میدهند.

آرکتایپ هیرو کیفیت را وعده می دهد.

مشتریان به محصولات این برند ها اعتماد دارند و از کیفیت آنها راضی هستند. حسن اعتماد و انتخاب مشتریان برای این برند ها بسیار با ارزش است و به آنها حس برتری نسبت به رقبا را القا میکند. به همین دلیل آنها کمتر به سمت تبلیغات فان کشیده میشوند.

پیشنهاد میکنم این مطلب را هم بخوانید  7 گام برای کشف ارزش‌های درونی فردی

 

برندها و شخصیت های زیر نمونه ای از آرکتایپ هیرو هستند

برای برندینگ آرکتایپ قهرمان، رنگ بندی های زیر را پیشنهاد می دهیم

 

 

 

 

کسب و کار آنلاین دارید؟ نیاز به مشاوره دارید؟

پس همین الان با من تماس بگیرید تا با هم قدم های مثبتی برای پیشرفت کسب و کارتان برداریم

درخواست مشاوره

مقالات مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهی وجود ندارد