محتوای مقاله ی مشاوره بهینه سازی وب سایت، مسیری آگاهانه برای اهداف بلند پروازانه
جهت مطالعه این مقاله نیاز به 6 دقیقه دارید

 مشاوره بهینه سازی وب سایت میتواند به خوبی در تولید محتواهای حرفه ای تاثیر گذار باشند . یک محتوای حرفه ای به خوبی می تواند موجب بهبود رتبه گوگل یک سایت بشود.

مشاوره بهینه سازی وب سایت، مسیری آگاهانه برای اهداف بلند پروازانه

هر فردی و یا شرکتی که به هر دلیلی مدیریت یک وب سایت را در اختیار دارد، همراه با اهدافی به مانند دیده شدن در فضای اینترنت تا فروش بالا در این فضا، احتمالاً علاقه ی بسیاری به کسب رتبه های بالا در موتور های جستجوی گوگل خواهند داشت. علاقه ‌ای که آنها را ترغیب به کسب مشاوره بهینه سازی وب سایت می کند.

از طرفی اگر کسی و یا شرکتی بخواهد از طریق فضای اینترنت به معرفی تخصصی خود و یا کالای خود بپردازد، در مسیر این معرفی الزاماً باید به تاسیس یک وب سایت اقدام نماید. در این حالت چون عموماً دارای سطح دانش کیفی در فرآیند تولید یک سایت ندارند، راه اندازی سایت خود را بر عهده ی افراد متخصص خواهند گذاشت. این یعنی آن که احتمالا به سمت و سوی مشاوره طراحی سایت نیز کشیده بشوند.

خب، در هر حالتی، چه سایتی وجود داشته باشد و یا در فرآیند تأسیس مانده باشد، به هر حال لازمه ی هر سایتی برای بقا و ادامه ی فعالیت موثر در فضای اینترنت، پیدا شدن و دیده شدن توسط خیل فراوان کاربران خواهد بود.  مشاوره بهینه سازی وب سایت با علم بر این که اکثر کاربران فضای اینترنت چندان تلاشی در حفظ و نگهداری آدرس دقیق سایت های مورد نظر خود نخواهند داشت و این واقعیت باعث می‌ شود تا اکثر آنها از طریق موتور های جستجو به پیدا کردن سایت مورد نظر خود روی بیاورند، باعث می شود تا الگوی درستی از طریق معقول و منطقی به جهت دیده شدن سایت پیدا بشود.

کاربران در فضای اینترنت با سرچ یک کلمه و یا یک عبارت که به نوعی به آن چیزی که به دنبال آن وارد فضای اینترنت شده اند، ارتباط خواهد داشت، از طریق موتور های جستجو، سایت های مورد نظر خود را پیدا می کنند. این یعنی آنکه سایت شما فقط باید بتواند با پیش‌ بینی همین کلمات کلیدی که در نظر کاربران به جهت سرچ وجود دارد و قرار دادن این کلمات در داخل فضای سایت، نظر موتور های جستجو را به سمت خود بکشاند.

مشاوره بهینه سازی وب سایت در اصل مشاوره ‌ای به جهت درک درست و کامل همین کلمات می باشد. سایتی که به هیچ حالت و یا خیلی ناقص و غیر حرفه ای از کلمه ا‌ی کلیدی استفاده می کند، احتمالا هرگز توسط موتور های جستجو دیده نخواهد شد.  مشاوره بهینه سازی وب سایت به مدیر سایت این آموزش را خواهد داد که چه طور با توجه به نوع فعالیت سایت، امکانات موجود در آن، تحلیل رفتاری و علاقه ی مخاطبان احتمالی و… به انتخاب کلمه ی کلیدی مناسب اقدام نماید و بعد از انتخاب کلمه ی کلیدی مورد نظر، چه طور از آن کلمه، تحت چه شرایطی و در چه متنی و با چه لحنی و ساختاری و با چه سطحی از چگالی موجود در متن استفاده کند. تمامی این مراحلی که به اختصار و فهرست گونه ذکر شد باید موشکافانه، دقیق و برنامه ریزی شده در داخل یک سایت اجرایی شوند تا بتوان انتظار دیده شدن آن سایت را توسط موتور های جستجو داشت.

این اقدامات دقیق و پیچیده چیزی نیست که یک فرد به خودی خود به درستی انجام بدهد. مشاوره طراحی سایت با رویکرد مشاوره بهینه سازی وب سایت به خوبی می ‌تواند فرد مورد مشاوره را با طی کردن درست تک ‌تک این مراحل آشنا نموده و آموزش‌ های لازم را برقرار نماید.

سئو سایت پیشنهاد مشاوره بهینه سازی وب سایت به جهت دیده شدن

سایتی که فقط به معرفی محصول و یا خدمات، بدون هیچ گونه مقاله ای می پردازد، از نگاه موتور های جستجوگر گوگل هیچ گونه جذابیتی نخواهد داشت. روند رتبه دهی در موتور های جستجوگر گوگل یا رتبه ی الکسا از یک الگوریتم خاص و تعریف شده تبعیت می کند. الگوریتمی که با در نظر گرفتن کلیه ی سایت هایی که به نوعی کلمه ای خاص را در خود جای دارند و تحلیل تمامی آن سایت ها به انتخاب بهترین تا بدترین سایت دست می ‌زند. تحلیلی که این احتمال را می دهد تا سایتی که در رتبه ی اول قرار گرفته، احتمالا بهترین سایت در زمینه ی مورد جست و جو توسط کاربر باشد.

سایت هایی که نتوانسته اند سئو را در خود ایجاد کنند و در این مسیر به خلق سئو هایی حرفه ای و مطلوب اقدام کرده اند، نظر مساعد تری به جهت دیده شدن توسط موتور های جستجو خواهند داشت.  مشاوره بهینه سازی وب سایت با درک درست این واقعیت که موتور های جستجو در پی سایت هایی هستند که بتوانند سرچ آسوده ‌تر و روند راحت تری را در پیدا کردن کلمه ی کلیدی مورد سرچ ایجاد کنند، ایجاد سئو در فضای سایت را پیشنهاد می کنند. چرا که سئو توسط موتور های جستجو دیده می شود. یک سئوی خوب می تواند به خوبی و به شکلی حرفه ای و با کمترین هزینه ی ممکن، بدون ورود به روش های غیر حرفه ای، غیر اخلاقی و غیر قانونی باعث دیده شدن هر چه بیشتر یک وب سایت بشود. مشاوره طراحی سایت، سئو را یک انتخاب حرفه ای به جهت ایجاد محتوا در فضای سایت می ‌داند. اما این سئو دقیقا چیست؟ چه طور ایجاد می شود؟ و چه چالش هایی پیش روی خود می ‌بیند؟

سئو چیست؟ و چگونه خلق می شود؟

در یک تعریف کلی، پیاده ‌سازی روش‌ های علمی و هوشمندانه در فضای سایت با اهداف تولید محتوا که می تواند موجب افزایش رتبه ی گوگل و رتبه ی الکسا باشد به اصطلاح کلی، سئو گفته می شود. این روش های علمی و هوشمندانه می تواند طیف وسیعی از فعالیت های یک وب سایت را شامل شود. از نحوه ی طراحی سایت مانند: مراحل کد نویسی، ساختار صفحات، ترتیب و الگوریتم کلی صفحات، سرعت لود، نحوه ی قرار گیری محتوا و… گرفته تا خود تولید محتوا به روش های علمی و سئو محور.

 مشاوره بهینه سازی وب سایت با درک درست تمامی این فرایند ها در تولید سئوی حرفه ای می تواند همراه با بررسی کامل یک وب سایت از نظر ساختار کلی، طراحی، محتوا، موضوع و نوع فعالیت در جهت خلق فرآیند سئو بسیار تاثیر گذار باشد. سئو در واقع استفاده ی درست از کلماتی کلیدی در فضای سایت یا تولید محتوا می باشد. مثلاً فرض کنید که می خواهید محصولی را در فضای مجازی به فروش برسانید و یا خدماتی را در اینترنت مورد تبلیغ قرار بدهید.

اگر تنها به قید نام محصول و یا خدمات در فضای سایت اقدام کنید، خب این، یک اقدام ساده ی معمولی بدون هیچ گونه خلاقیت خواهد بود که نه تنها نظر مساعد موتور های جستجو را جلب نمی کند، نظر کاربران فضای اینترنت را نیز تامین نخواهد کرد. اما اگر نگرش شما در معرفی محصول و یا خدمات اندکی حرفه ای تر شود، احتمالا شما به معرفی کامل محصول از مشخصات گرفته تا نحوه ی کاربرد، انواع مدل ها، اشاره به رقبای احتمالی و دیگر سازندگان اقدام نمایید. خب، از نگاه مشاوره بهینه سازی وب سایت، شما اندکی به تولید محتوای سئو نزدیک شده اید. حال اگر با تولید محتوا هایی به مسائلی مانند آموزش های لازم، اطلاعات کاربردی، معرفی دقیق تر، اشاره به تاریخچه و نگاهی به آینده درآن فضا داشته باشید، محتوای شما می‌ تواند بسیار جذاب تر بشود.

مشاوره بهینه سازی وب سایت در این مرحله پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب را ضروری می بیند. این یعنی آن که شما بتوانید در دل محتوای حالا حرفه ای تر شده ی خود با رعایت چند نکته ی ساده، کلمات را به ترتیبی درست قرار بدهید. کلماتی که مورد سرچ بالای کاربران قرار دارند و حالا به ترتیبی حرفه ای در داخل متن جذاب شما قرار گرفته اند. خب این یکی، دیگر یک سئوی حرفه ای خواهد بود. سئویی که هم جذاب تر است و هم توسط موتور های جستجوی گوگل دیده می شود.

 مشاوره بهینه سازی وب سایت همواره این طور در تهیه ی تولید یک محتوای حرفه ای تاکید دارد که اگرچه باید از کلمات کلیدی در تهیه ی تولید محتوا استفاده کرد اما همین استفاده باید به درستی و با چگالی مناسبی در متن قرار گیرد تا متن مورد نظر تبدیل به یک سئو بشود. استفاده بسیار کم از کلمه ی کلیدی و یا استفاده ی بسیار زیاد می تواند در کیفیت محتوا تاثیر نامطلوب بگذارد. مشاوره بهینه سازی وب سایت می تواند به خوبی شما را علاوه بر راهنمایی نحوه ی انتخاب کلمات کلیدی، در چگالی قرار گیری کلمات و مکان گنجاندن آنها در متن راهنمایی کند. یک سئو خوب در مسیر یک سایت بهینه شده، سئویی خواهد بود که بتواند کلمه ی درست را به تعداد مناسب و در مکان های مناسب بکار گیرد.

شاید به این حجم از وسواس در چیدمان کلمات در متن در مسیر یک  مشاوره بهینه سازی وب سایت ایراد داشته باشید. اما یقینا بدانید که همین حساسیت ها در نوشتن یک محتوا است که باعث دیده شدن آن توسط موتورهای جستجو گوگل خواهد شد. از این رو برای داشتن یک سایت بهینه شده در کنار تولید محتوا های حرفه ای بد نیست که اندکی تحت مشاوره بهینه سازی وب سایت قرار گیرید.

اگه از این مطلب خوشت اومد میتونی توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
1 دیدگاه

خیلی خیلی مطلب ارزنده هست.
مرسی از شما

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.