محتوای مقاله ی مشاوره بهینه سازی وب سایت
جهت مطالعه این مقاله نیاز به 6 دقیقه دارید

برای دست یابی به رتبه های بالا در سرچ گوگل باید سایت بهینه شده ای در اختیار داشته باشیم. مشاوره بهینه سازی وب سایت، سایت ما را در رسیدن به این مهم یاری خواهد نمود.

چرا به مشاوره بهینه سازی وب سایت نیاز داریم؟

می خواهید یک سایت راه اندازی کنید؟ و یا یک سایت در اختیار شما قرار دارد و بازخورد مناسبی از آن دریافت نمی کنید؟ به هر حال اگر در حال تاسیس یک سایت هستید و یا یک سایت خاص تحت مدیریت شما اداره می شود، قطعاً بار ها و بار ها با اصطلاحاتی مانند: بهینه سازی وب سایت، طراحی سایت، ارتقاء سایت در گوگل، بهبود رتبه ی سایت، بهبود رتبه ی الکسا، سئوی برتر و سئو نویسی و… برخورد داشته اید. احتمالا در مسیر فعالیت های اینترنتی سعی کرده اید که کم و بیش با این اصطلاحات آشنا باشید. اما آیا این سطح از آشنایی کمک حال شما بوده است؟ و یا توانسته اید به یک مدیر سایت حرفه ای تبدیل بشوید؟

مشاوره بهینه سازی وب سایت مسیری است که می تواند به آسانی و با دقتی کامل شما را در مسیر درک درست اصطلاحات ذکر شده قرار بدهد. شما می خواهید در سایت خود به یک فعالیت تخصصی بپردازید و مفاهیم ذکر شده به خودی خود، تخصصی وقت‌ گیر و پیچیده می طلبد. مسئله ای که شاید خارج از توان و یا حوصله ی شما باشد. در این حالت با استفاده از یک مشاوره آی تی که با رنگ و بوی مشاوره بهینه سازی وب سایت همراه شده است، به آسانی می توانید با درک درست توانمندی های سایت خود، به تحلیل رفتار مخاطبان و تولید محتوای کارآمد بپردازید. مشاوره بهینه سازی وب سایت در واقع فقط پی بردن به توانمندی های یک سایت نمی باشد. بلکه می تواند با تدوین استعداد های سایت، مدیر سایت مربوطه را از درک درست سئو حرفه ای آگاه کرد.

مفهوم سئو و فرآیند بهینه سازی وب سایت

بسیاری از افرادی که علاقه به کسب مشاوره بهینه سازی وب سایت داشته اند، اصطلاح کسب رتبه ی اول گوگل از خواسته ‌های همیشگی آنها بوده است. در واقع رنگ و بوی بسیاری از مشاوره بهینه سازی وب سایت با تمرکز بر همین اصطلاح ساده قرار می گیرد. چه طور بتوانیم در رتبه ‌های بالای گوگل جایی داشته باشیم؟

در یک مشاوره بهینه سازی وب سایت به درستی با این واقعیت برخورد می ‌شود که داشتن رتبه ی بالا در یکی از بزرگترین مرجع های جست و جوی اینترنتی دنیا، یعنی گوگل، یک جایگاه مهم و نقطه ی قوت بزرگی محسوب می شود. برای تمام افرادی که در مسیر مشاوره آی تی قرار دارند، خیلی مهم است که سایت آنها جزء اولین پیشنهادات گوگل برای کاربرانی باشد که عبارات مرتبط با فضای کاری سایت را جست و جو می کنند. حضور در رتبه های بالا یعنی آن که سایت در وضعیت مطلوبی به سر می برد.

طبق آمار های اعلام شده، جایگاه برتر در نتایج جست و جوی گوگل می تواند بین ۳۵ تا ۵۵ درصد کاربران را به سمت خود جذب نماید. این یک آمار بسیار جذاب خواهد بود. آماری که باعث شده تا تمامی سایت ها به دنبال کسب آن جایگاه برتر باشند. اما چه طور می‌ توان به این جایگاه برتر دست یافت؟ هر آنچه در پاسخ این سوال می توان گفت در یک اصطلاح ساده نهفته است. سئوی برتر…

بهینه سازی وب سایت در مسیر قوانین گوگل

آنچه مسلم است برای هر وب سایتی دست یابی به رتبه های بالا در سرچ گوگل امری مهم و حتی حیاتی به نظر می رسد. اما سایت شما تنها سایت فعال در فضای اینترنت در یک حوزه ی خاص نمی باشد. شما قطعاً رقیبانی جدی و پویا خواهید داشت که اتفاقاً آنها هم علاقه دارند که هر چه رتبه ی بهتری در نتایج جست و جوی گوگل داشته باشند. رسیدن به این جایگاه در دنیای رقابتی اینترنت، دیگر به یک مفهوم علمی تبدیل شده است. مفهومی که با ساز و کار بهینه سازی وب سایت اقدام به چنین عملی می نماید. مفهومی که به جهت کسب آگاهی و تجربه ی لازم در آن می توانید با کسب یک مشاوره آی تی خوب و کارآمد، عملیاتی کنید.

مشاوره بهینه سازی وب سایت با درک درست رفتار های گوگل و اطلاع از قوانین حاکم بر آن است که می ‌تواند یک سایت را در مسیری صحیح قرار بدهد. در واقع برای کسب رتبه های برتر در نتایج جست و جوی گوگل، کافی است با رعایت صحیح و کامل یک سری از اصول و قواعد از پیش تعریف شده در کنار آگاهی از الگوریتم ها و سیاست های کلی گوگل در رتبه دهی سایت ها، در تولید محتوای سایت خود اقدام نماییم. از طرفی سیاست های حاکم بر قوانین و الگوریتم های رتبه دهی گوگل، دائما در حال تغییر است. تغییری که باعث خواهد شد تا نگرش های قدیمی در تولید محتوا دیگر پاسخگو نباشد. یک سایت حرفه ای باید دائماً در جریان این تغییر نگرش ها قرار بگیرد. تغییراتی که از طرف گوگل قرار نیست اعلام شود. بلکه باید توسط افراد متخصص در تولید محتوای حرفه ای کشف و مورد استفاده قرار گیرد.

این مسیر پیچیده چیزی نیست که یک فرد عادی بتواند از عهده ی تحلیل آن بر آید. افراد آگاه و فعالان حرفه‌ ای فضای اینترنت هستند که می توانند این تغییرات در نگرش کلی گوگل را پیدا کرده و از آن استفاده کنند. مشاوره آی تی می تواند یک مسیر آسان و کامل در فهم درست این تغییرات باشد. چرا که غالباً افرادی که اقدام به مشاوره بهینه سازی وب سایت می کنند، با توجه به سطح گسترده ی فعالیت هایی که در فضای اینترنت دارند، به خوبی از تمامی نگرش های گوگل در تعیین رتبه ی سایت ها آگاه هستند و از طرفی دیگر به خوبی می‌ توانند تغییرات در نگرش های گوگل را رصد کرده و شناسایی کنند.

سئو و بهینه ‌سازی در نتایج جست و جوی گوگل

اصولاً سئو از کجا می ‌آید؟ خب، این سوال جالبی است. سوالی که پاسخ آن در خود کلمه ی Seo (سئو) قرار دارد.Search engine optimization به معنی بهینه سازی برای موتور جست و جو می باشد. پس سئو محتوایی است که جست و جو های موتور های جستجوگر را بهینه می کند. این یعنی آنکه همراه با سئو بستری فراهم خواهد شد تا کاربران اینترنتی بتوانند نتیجه ی جست و جوی خود را در کوتاه ترین زمان و به بهترین حالت ممکن مشاهده کنند. آنچه در یک مشاوره بهینه سازی وب سایت مطرح می ‌شود آن است که بخشی از این بستر اطلاعاتی توسط گوگل فراهم خواهد شد، اما قسمت بزرگی از این بستر اطلاعاتی توسط خود وب سایت ایجاد می ‌شود. در واقع یک وب سایت خوب و کارآمد با تکیه بر تولید محتوای علمی و دقیق با فراهم نمودن بستر مناسب تر برای موتور های جستجوگر گوگل می تواند اعتبار مناسبی نزد گوگل برای خود دست و پا کند. این یعنی آن که آن سایت، مورد تایید گوگل قرار گرفته است. و این بهترین اتفاق برای هر سایتی خواهد بود.

کسب این جایگاه امری نیست که بشود به آسانی به آن دست یافت. این مسیر نیازمند مطالعه، روش های آزمون و خطا، بررسی خبر های گوگل و دانش کافی در حوزه ‌های اینترنت می باشد. در مشاوره بهینه سازی وب سایت، با تکیه بر تجارب و دانسته های کافی می توان عوامل موثر درکسب جایگاه برتر در نتایج گوگل را به قرار زیر مرتب نمود.

  • درک و شناخت کامل از سایت
  • استراتژی بازاریابی های آنلاین و ترغیب به واکنش
  • انتخاب کلید واژه ی درست و پر بازدید
  • لینک سازی

آنچه در کل می‌توان گفت، درک درست و طی کردن هر کدام از عوامل ذکر شده، نیازمند کسب تجارب بالا و دانش فنی کافی می باشد. الزامی که با کمک یک مشاوره بهینه سازی وب سایت به خوبی محقق خواهد شد. یک مشاوره بهینه سازی وب سایت می تواند در مسیر ها و روش های متنوعی به هر چه کارآمد تر شدن وب سایت شما کمک نماید.

 

 

مشاوره در تحلیل سایت، استخراج کلمات کلیدی مناسب، مشاوره در ساختار تولید سئو، مشاوره در لحن گفتار و چگونگی بیان مطالب در بدنه ی سئو، مفاهیمی مانند: سئو on page و سئو off page، تولید محتوای استاندارد و در کل آموزش سئو و اصول بهینه سازی وب سایت از جمله خدماتی است که می توانید در مسیر کسب مشاوره بهینه سازی وب سایت به دست آورید.

در انتهای سخنمان اگر بخواهیم مدیران سایت ها را مورد یک توصیه ی ساده قرار داده باشیم، باید بگوییم که هر مدیر سایتی باید بتواند درک درستی از یک سئوی حرفه ای داشته باشد. از تحلیل یک سئو تا تولید و اصلاح آن. قرار نیست هر مدیر سایتی بتواند یک نویسنده ی حرفه ای هم باشد. چرا که نویسندگی در اصل یک استعداد ذاتی است. اما تحلیل یک متن سئو و فهمیدن نقاط قوت و ضعف آن دیگر نیازی به داشتن یک استعداد ذاتی نخواهد داشت.

بلکه با کسب یک مهارت کافی که رسیدن به آن چندان هم سخت نیست و از طریق یک مشاوره بهینه سازی وب سایت دست یافتنی خواهد بود، به یک تحلیل گر حرفه ای متن های سئو تبدیل شد. به این ترتیب به راحتی یک مدیر سایت می تواند با کمک نویسنده های حرفه ای در حالی که خود نظارت کامل و کافی بر فرایند تولید محتوا ها خواهد داشت، اقدام به هر چه بهینه تر شدن سایت خود کرده و بازدید از سایت را افزایش بدهد.

اگه از این مطلب خوشت اومد میتونی توی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
3 دیدگاه

به شدت مطلب ارزشمندی نوشتید.
با تشکر از شما

جواد یاسمی

سلام
سئو سایت عربی هم انجام میدین؟
من سایت دکتو رت جمیل رو دارم
drtajmi میخوام سئو شه به عربی
هزینشو اعلام کنین لطفا

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.