فرجاد پورمحمد
۳ خرداد ۱۳۹۸

مشاوره طراحی سایت چیست؟

امروزه تنوع انواع کسب و کارها در زندگی مدرن، موجب شکل گیری کسب و کارهایی در فضاهای مجازی و ایجاد وب سایت های اینترنتی شده است و این در حالی است که در سال های اخیر، همراه با رشد فناوری اطلاعات شاهد گستردگی کسب و کارهای اینترنتی هستیم؛ لذا نیاز به یک مشاوره طراحی سایت از ضروریات یک کسب و کار اینترنتی تلقی می گردد.

بر اساس عنوان ، خدمات مشاوره ای طراحی سایت، در ادامه این مطلب قصد داریم به تشریح مطالبی مرتبط با طراحی سایت و مشاوره طراحی سایت برای آشنایی مخاطبین، متقاضیان طراحی سایت بپردازیم. به همین علت به یک سوال بنیادی یعنی مشاوره طراحی سایت چیست؟ پاسخ خواهیم داد

منظور از مشاوره طراحی سایت چیست؟

قبل از پاسخگویی به سوال، منظور از مشاوره طراحی سایت چیست؟ باید درکی درست از طراحی سایت و مشاوره طراحی سایت داشته باشیم. طراحی سایت، همان کسب و کارهای اینترنتی هستند که در بستر فضای مجازی به صورت وبلاگ، پورتال ها و یا وب سایت هایی مجازی در حال گسترش می باشند. می توان به صراحت گفت، وب سایت هر شخصی هویت مجازی آن شخص در دنیای مجازی است که از آن طریق می تواند ادامه دهنده ی هویت حقیقی وی در آن کسب و کار به شکل مجازی باشد و به ارائه خدمات یا تجارت اینترنتی خود بپردازد.

امروزه در عصر اطلاعات نقش آی تی بیش از هر دانش دیگری بر انواع کسب و کارها به ویژه کسب و کارهای دنیای مجازی طنین انداز شده است؛ به طوری که از جدید ترین و رایج ترین فناوری جهان برخورداری از سایت های بر خط می باشد. در سال ۲۰۰۰ کشور آمریکا توانست نقشی مهم در پیدایش و شکل گیری این فناوری نوین در زمینه های مختلف داشته باشد و به واسطه آن بتواند در عرصه فناوری اطلاعات جایگاه برتر جهانی را از آن خود نماید.

طراحی سایت همراه با بهره مندی از دانش یک مشاوره طراحی سایت آغازگر کار طراحی سایت خواهد بود. یک مشاوره طراحی سایت می تواند در طراحی انواع سایت های داینامیک و ایستاتیک به صاحبان کسب و کار کمک کند و در زمینه های مختلفی نظیر، طراحی نوع قالب سایت که متناسب با نوع کسب و کار باشد، داشتن خصوصیات و ویژگی های ضروری یک وب سایت،ارائه مشاوره طراحی بانک های اطلاعاتی سایت، مدیریت سایت، طراحی گرافیکی سایت، بهینه سازی وب سایت از طریق موتور های جستجوگر و غیره راهنما و مشاوری خوب باشد.

موضوعات مهم در حوزه طراحی سایت

موضوعات مهم در حوزه طراحی سایت، با توجه به نوع کسب و کار ، قالب طراحی سایت و یا نوع سایتی که به صورت داینامیک (پویا) یا ایستاتیک (ایستا) قرار است طراحی شود، ممکن است متفاوت باشد. گاهی یک کسب و کار، فقط برای تبلیغ کالا یا محصول است و یا برای انتشار اخبار و یا اطلاع رسانی در زمینه های مختلف طراحی می شود و گاهی نیز برای فروش و یا در قالب سایت های اختصاصی برای برنامه های ویژه ای طراحی می گردد؛ لذا نوع کسب و کار و یا هدف از معرفی کسب و کار در سایت یا فضای مجازی می تواند از موضوعات مهمی باشد که در حوزه طراحی سایت باید مورد توجه قرار گیرد.

این مشاوره طراحی سایت است که در این مهم می تواند نقشی کلیدی داشته باشد. در قالب طراحی سایت ، چنانچه سایت مورد نظر از نوع ایستاتیکی باشد، یعنی بندرت تغییرات و بروز رسانی در آن انجام شود، پنل مدیریتی نداشته باشد، دارای اطلاعات با حجم کم باشد و همچنین نیاز به ارائه خدمات آنلاین نداشته باشد، برای سایت های نظیر، وب سایت های شخصی، وب اپلیکیشن ها، برخی از انواع سایت های بازی وسرگرمی و غیره مناسب می باشد.

پیشنهاد میکنم این مطلب را هم بخوانید  مشاوره سئو ، راهی برای کسب رتبه های بالا در گوگل

چنانچه سایت مورد نظر از نوع پویا یا داینامیکی باشد، یعنی مدام درگیر تغییرات و بروز رسانی محتوا و اطلاعات است، دارای پنل مدیریتی باشد، حجم اطلاعات بالا، دارای هزینه بالای طراحی و نگهداری سایت و همچنین ارائه خدمات آنلاین باشد، برای سایت های نظیر، سایت های آموزشی، سایت های خدمات بانکی، سایت های دانشگاهی، سایت های خبری، وب سایت های فروشگاهی و غیره مناسب می باشد.

به طور کلی توجه به موضوعات مهم دیگری در ارتباط با طراحی سایت مانند، هدف از طراحی، قالب سایت، خلاقیت و تجربه کاری مشاوره طراحی سایت در این زمینه، برنامه نویسی دقیق و حرفه ای سایت، توجه به نیاز مشتریان، شناسایی مشتریان هدف، هزینه طراحی سایت، امکانات اختصاصی و ویژه سایت و غیره چه در هنگام مشاوره طراحی سایت و چه در تمام مراحل، آغاز طراحی، حین طراحی و پایان طراحی سایت بسیار مهم است.

موضوعات مهم در حوزه مشاوره طراحی سایت

موضوعات مهم در حوزه مشاوره طراحی سایت، می تواند شامل مجموعه موضوعاتی باشد که در آغاز طراحی باید آن را مد نظر قرار داد. قبل از اقدام به طراحی یک وب سایت اینترنتی، کمک از یک کارشناس یا مشاوره طراحی سایت در پیشبرد اهداف و اجرای طراحی یک سایت با کیفیت بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

مسلماً با همفکری یک مشاوره طراحی سایت می توان به نتایج بهتری دست یافت و از طرفی نیز، قدم آغاز طراحی سایت را با ریسک کمتر و اطمینان خاطر برداشت؛ بنابراین اگر هدف شما از طراحی سایت، داشتن یک وب سایت فروش است، ارتقاء وب سایت فعلی است، ایجاد یک کسب و کار نوپای مجازی است، ایجاد پورتال اختصاصی است و یا با هر هدف دیگری اقدام به طراحی سایت نموده اید؛ لازم است ابتدا با متخصص و مشاوره طراحی سایت در موضوعات مهمی مشورت نمایید. از جمله این موضوعات مهم که مشاوره طراحی سایت به صاحبان کسب و کارارائه می کند، به شرح زیر می باشد:

پیشنهاد میکنم این مطلب را هم بخوانید  چگونه یک وب سایت راهبردی و با ضریب تبدیل بالا ایجاد کنیم؟

 

مراحل کار مشاوره طراحی سایت

مراحل کار مشاوره طراحی سایت بستگی به هدف و چارچوب کلی یک کسب و کار دارد، اما در حالت کلی مراحل طراحی سایت و مشاوره طراحی سایت به صورت مشابه انجام می گردد. هنگامی که شخص یا شرکتی به دنبال طراحی یک وب سایت می باشد، در قدم نخست باید هدف خود یا شرکت را از طراحی سایت بداند و در ادامه برای دستیابی به اهداف و اجرای طرحی جامع و با کیفیت نیاز به مشاوره طراحی سایت پررنگ تر می شود.

مراحل کار مشاوره طراحی سایت باید با حوصله و مرحله به مرحله پیش برود تا خروجی خوبی را نیز به دنبال داشته باشد؛ لذا کار اصلی مشاوره طراحی سایت با درخواست آنلاین یا حضوری متقاضی برای طراحی سایت، آغاز می گردد. به محض دریافت درخواست از متقاضی، مشاوره طراحی سایت لازم است طی جلسه حضوری و یا غیر حضور تمامی اهداف متقاضی را از طراحی سایت، نوع قالب کاری، مخاطبین، مشتریان، رقبا، بازار هدف، امکانات مورد نیاز و غیره مشخص و تعیین نماید.

در مرحله بعد، متقاضی طراحی سایت لازم است با تهیه پروپوزالی از اهداف مذکور، آن را آماده و در اسرع وقت برای مشاور طراحی سایت ارسال نماید. بعد از اینکه مشاور طراحی سایت پروپوزال متقاضی را دریافت نمود، می بایست به ترسیم طرح اولیه یا طرح درختی بر اساس الگوریتم آن بپردازد.

انتظارات مورد نیاز متقاضی و امکانات اختصاصی یا جانبی آن قدم به قدم در طرح اولیه پیاده سازی می شود. در مرحله بعد، هزینه طراحی سایت، مدت زمان اجرای پروژه، مراحل کار طراحی، قالب اصلی سایت، طرح گرافیکی آن برای متقاضی تشریح می گردد و در ادامه مرحله اجرا و پیاده سازی طرح اولیه شروع می شود.

مشاور طراحی سایت به صورت رایگان مشاوره های اولیه را به متقاضی می دهد و در مرحله بعد، با تعیین هزینه قراردادی مابین مشاوره طراحی سایت و متقاضی منعقد می گردد. در طی پیاده سازی و اجرای طراحی سایت، مشاور لازم است به تمامی سوالات متقاضی و در خواست های وی پاسخگو باشد، تا بتواند هم رضایت متقاضی را فراهم سازد و هم ابهاماتی که درهر مرحله از طراحی پروژه ممکن است به ذهن متقاضی خطور کند، برطرف سازد.

بعد از اتمام کار طراحی سایت، در صورت هرگونه نارضایتی متقاضی از کار طراحی، مشاور طراحی سایت می تواند با توجه به تعهد کاری خود، هر گونه مشکلات مرتبط با سایت مورد نظر را حل نماید و زمینه رضایت کامل متقاضی طراحی سایت را فراهم سازد.

کسب و کار آنلاین دارید؟ نیاز به مشاوره دارید؟

پس همین الان با من تماس بگیرید تا با هم قدم های مثبتی برای پیشرفت کسب و کارتان برداریم

درخواست مشاوره

مقالات مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهی وجود ندارد